Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 04 04
Konsultacija | Taupymas | pensija

Kaip teisingas elgesys su pinigais gali padėti sutaupyti gyvenimui Tenerifėje

Kaip teisingas elgesys su pinigais gali padėti sutaupyti gyvenimui Tenerifėje

Dviejų vaikų mama, 34 metų vilnietė Viktorija su sutuoktiniu jau turi aiškią viziją, kur norėtų gyventi išėję į pensiją. Net penkis kartus atostogavę Tenerifėje, jie nusprendė, kad būtent ši vieta jiems labiausiai patinka, ir būtent čia gyvens sulaukę brandaus amžiaus.

Tačiau net ir turėdami aiškų tikslą, jie ieškojo daugiau informacijos, nuo ko pradėti įgyvendinti šį norą. Jiems stigo žinių ir supratimo, kaip ir kiek reikia sutaupyti pinigų šiam tikslui pasiekti. Todėl siekdama tiksliai įvertinti dabartines pajamas, išlaidas pragyvenimui, vaikų mokslams ir suskaičiuoti, kiek reikės sukaupti lėšų iki ramaus gyvenimo Tenerifėje, Viktorija nusprendė kreiptis į SEB banko finansų konsultantus.

Apie finansų konsultantus ir jų paslaugas moteris teigia sužinojusi iš bendradarbės. Viktoriją labiausiai „užkabino“ kolegės pasakyta mintis, kad finansų konsultacijoje įvairiais aspektais analizuojamos pajamos ir išlaidos. Tai skiriasi nuo paprastų patarimų, kaip sutaupyti norimam daiktui ar kelionei įsigyti. Viktorija irgi prisipažįsta, kad ją ne kartą buvo apėmusi manija taupyti neturint konkretaus tikslo.

„Visada sudėtingiau taupyti ilgalaikiams tikslams, kurių naudą labai sudėtinga įvertinti šiandien, todėl natūralu, kad lengviau yra sutaupyti tikslui, kuris numatytas greičiau negu, pavyzdžiui, pensija“, – komentuoja Tadas Povilauskas, SEB banko vyriausiasis analitikas. Tačiau jis mano, kad Viktorijos atveju  taupyti pensijai yra lengviau, nes ji jau turi aiškų vizualinį tikslą, ką ji nori veikti išėjusi į pensiją ir šis emociškai patrauklus tikslas turėtų skatinti drausmingiau ruoštis senatvei.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Iki apsilankymo pas konsultantus, moteris įsivaizdavo, kad finansų planavimas yra labai sudėtingas dalykas, kurį nebūtinai bus pajėgi suprasti, tačiau įsitikino, kad taip nėra. Svarbu į konsultaciją ateiti tinkamai pasiruošus: tiksliai žinoti savo pajamas ir išlaidas, taip pat ne mažiau svarbu, kokiam laikotarpiui ir tikslui taupoma.

Kuo aiškiau klientas įvardija savo siekius ir lūkesčius, tuo tiksliau specialistai gali parengti planą, kaip juos įgyvendinti. Konsultacija paprastai trunka 1–1,5 val., joje rekomenduojama apsilankyti kartą per metus arba vadinamųjų finansinių lūžių metu: kai klientas ima gauti pastebimai daugiau arba mažiau pajamų.

Naujausios SEB pasirengimo pensijai apklausos duomenimis, papildomai senatvei taupo 42 proc. apklaustųjų, o reguliariai tą daro kas penktas žmogus. Didžiausia problema, trukdanti taupyti – pajamų trūkumas. „Vis dėlto dažnai sutaupyti nepavyksta ir dėl finansinės drausmės stygiaus, nesuvokimo, kodėl tai svarbu“, – sako T. Povilauskas.

Finansų konsultacija – tai įrankis, padedantis įvertinanti daugelį dedamųjų ir apskaičiuoti, kas labiausiai atitinka kliento poreikius ir tikslus. Sudarant finansų planą apskaičiuojami visi veiksniai ir kliento gaunamos lėšos. Štai, Viktorija su sutuoktiniu gauna pajamas ne tik iš darboviečių, bet ir iš dviejų butų nuomos, kuriuos įsigijo paėmę paskolas iš banko. Paskolos bus grąžintos gerokai anksčiau nei jiems sukaks pensinis amžius, tad pajamos iš abiejų butų nuomos taip pat įskaičiuotos gyvenimo kokybei Tenerifėje užtikrinti.

Po apsilankymo pas konsultantus ir sudarius asmeninį finansų planą, Viktorija pirmiausia suprato, kad visiškai neturi santaupų, kurias patariama atsidėti ir naudoti tik netekus darbo arba ištikus kitai nelaimei. Tai yra maždaug 3 mėnesių atlyginimų arba visų išlaidų suma. Tarkime, jeigu jūsų mėnesio išlaidos yra 1500 eurų, patariama atsargai sukaupti apie 4500 eurų. Išsikėlusi tikslą turėti reikiamą santaupų sumą, Viktorija tą padarė maždaug per 2,5 metų.

Dabar moteris jaučiasi kur kas ramiau nei iki tol, kol neturėjo nepajudinamo pinigų rezervo. Jai svarbu, kad sukaupta suma yra skirta ne daiktams, ne kelionėms, bet jos pačios saugumui užtikrinti. „Pinigai, vos tik susikaupia didesnė jų suma, labai prašosi būti išleidžiami“, – juokauja moteris. 

Kokių klaidų nedaryti turint ilgalaikį taupymo tikslą? „Svarbiausia – nemesti kelio dėl takelio, t. y., nesant kritinei situacijai, neliesti ilgalaikiam taupymui skirtų lėšų trumpalaikių norų ar poreikių tenkinimui. Todėl geriau ilgalaikiam taupymui skirtas lėšas laikyti ne atsiskaitomosiose ar indėlio sąskaitose, o juos periodiškai investuoti“, – pataria T. Povilauskas. 

Periodinis investavimas – kuomet kas mėnesį nuo sąskaitos nurašoma tam tikra pinigų suma ir už ją perkamos investicinių fondų akcijos. Fondo rizikos ir pelningumo lygis parenkamas pagal kliento poreikius ir pageidavimus. Todėl jeigu klientas norėtų pasiimti investuotus pinigus, jam reikėtų parduoti turimas fondų akcijas – tai nėra sudėtinga, bet ir ne taip paprasta, kaip tiesiog paimti iš sąskaitos.

Banko analitikas pataria įprasti reguliariai atidėti lėšas ilgalaikiams tikslams. Atidėti nebūtinai vienodą, tačiau bent kažkokią sumą ilgalaikiam taupymui – tam, kad atsirastų įprotis taupyti.   

Nuo 2017 metų pradžios finansų konsultacijos SEB banke pradėtos teikti ir internetu.


 • Kasdieniai finansai - 2016 06 22

  Paprastas būdas gauti atsakymą, kiek pinigų galite pasiskolinti

  Paprastas būdas gauti atsakymą, kiek pinigų galite pasiskolinti

  Šiuolaikinės technologijos atveria naujas galimybes ir keičia mūsų įpročius. Pavyzdžiui, prireikus pasiskolinti pinigų didesniems pirkiniams, nebūtina kur nors eiti ar kažkam skambinti – prisėdę prie kompiuterio ir užpildę paraišką sužinosite, kokio dydžio vartojimo kreditą galite gauti.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2015 07 16

  Kodėl reikia rasti laiko asmeninei finansų konsultacijai?

  Kodėl reikia rasti laiko asmeninei finansų konsultacijai?

  Kiekvieno žmogaus norai ir poreikiai yra labai skirtingi ir keičiasi bėgant laikui – galbūt tai noras įsigyti naują būstą šiandien, atostogauti egzotiškame krašte rytoj arba oriai pasitikti senatvę po trisdešimties metų. 

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2016 11 03

  Netolima ateitis: jūsų finansų patarėjas – robotas

  Netolima ateitis: jūsų finansų patarėjas – robotas

  Gyvename pasaulyje, kuriame naujos technologijos sparčiai keičia įmones, pramonę, šalis ir miestus. Technologinės pažangos amžiuje, kuris vadinamas skaitmeniniu (angl. the Digital Age), atsiranda vis daugiau naujų galimybių ir vartotojams, ir gamybininkams, ir paslaugų teikėjams.  

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.