Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2018 09 18
kelionės draudimas | kelionės | išlaidos | Taupymas

Keliaukime pigiau: kaip sutaupyti lėktuvo bilietams ir nakvynei

Keliaukime pigiau: kaip sutaupyti lėktuvo bilietams ir nakvynei

Kiekvienas norime keliauti pigiau: kuo daugiau pavyks sutaupyti, tuo daugiau naujų kelionių ar pirkinių namuose galėsime sau leisti. Kelionių entuziastai dalijasi patarimais ir patirtimi, kuri padeda jiems pigiai ir saugiai keliauti.

Vilnietis Rytis R. su savo drauge šiemet jau aplankė Gruziją, Graikiją, Baltarusiją ir Ukrainą, o kitų metų kovą jų laukia kelionė į Niujorką (JAV). Į Šiaurės Ameriką bilietus dviems žmonėms į abi puses pavyko įsigyti vos už 680 eurų.

Seka pasiūlymus socialinių tinklų paskyrose

Vaikinas pasakoja, kad keliones planuoja ne pagal šalis, kurias norėtų aplankyti, bet sekdamas ir stebėdamas pigių oro bendrovių internetinius puslapius ir bilietų kainas.

„Dažniausiai keliauju pagal tai, kur pavyksta rasti pigių bilietų, ir pasižiūrime, kad šalis ar miestas mums būtų įdomus. Kalbant apie Europą, žiūriu, kad būtų trumpos distancijos ir pavyktų išvykti pailgintam savaitgaliui“, – pasakojo Rytis R. Be pigių skrydžių bendrovių internetinių puslapių vyras taip pat seka daug paskyrų socialiniame tinkle „Facebook“, kurios skirtos keliautojams ir dalijasi pigių skrydžių informacija.

Pasakodamas apie šiais metais jau įvykusias keliones, Rytis R. paminėjo, kad lėktuvo bilietai į Minską iš Vilniaus jam ir jo draugei kainavo 160 eurų, į Kijevą – apie 90 eurų (dviems žmonėms, į abi puses).

„Lėktuvo bilietus dažniausiai perku iš anksto. Pavyzdžiui, į Niujorką bilietus pirkome birželio pradžioje, o keliausime tik kitų metų kovą. Kai bilietus nusiperkame labai iš anksto, tuomet pamirštame tas išlaidas ir planuojame likusias – nakvynėms ir išlaidoms vietoje“, – savo patirtimi dalijosi pašnekovas.

Renkantis nakvynę Rytis R. su drauge nusistato maksimalią sumą, kurią tam galėtų išleisti per kelionę. Pavyzdžiui, Kijeve trims nakvynėms pora skyrė 110 eurų. Vis dėlto keliauti mėgstantis vyras teigė viešbučiams per daug dėmesio neskiriantis: „Juk kiek to laiko praleidi viešbutyje, dažniausiai grįžti tik pernakvoti. Svarbiausia žiūrime, kad vieta būtų arti centro ar patogus susisiekimas bei būtų tvarkinga ir švaru“.

Nuo netikėtų įvykių ir galimybės kelionei išbrangti Rytis R. saugosi visada lėktuvo bilietus pirkdamas kredito kortele, kuri suteikia kelionės draudimą. Nors vyrui kelionių draudimu dar neteko pasinaudoti, jis teigia besijaučiantis saugesnis, kai žino, kad praradus bagažą ar pasikeitus skrydžių laikams, jis nepatirs papildomų išlaidų.

„Kredito kortele stengiuosi apmokėti pagrindines kelionės išlaidas – skrydžius ir nakvynę, dar, jei reikia, automobilio nuomą. Pačios kelionės metu moku kita, debeto kortele“, – pasakojo jis.

O kad netektų sukti galvos, kaip ir iš kur gauti grynųjų, ir kad galėtumėte be jokių apribojimų naudotis savo mokėjimo kortele, reikia pasiruošti iš anksto. Vykdami į užsienio šalį, susisiekite su savo banku, įspėkite jį apie savo kelionę ir nurodykite, kad pageidaujate, jog kortelės apribojimai atsiskaitant užsienyje nebūtų taikomi kol, keliaujate.

Taikomus atsiskaitymo kortele apribojimus galima aktyvinti arba panaikinti prisijungus prie SEB interneto banko ar mobiliosios programėlės, paskambinus telefonu +370 5 268 2800 (visą parą) arba naudojantis programa „Skype“ ar atvykus į banko skyrių.

Kada galima tikėtis pigesnių skrydžių?

Pigių bilietų pasiūlymą į Niujorką kalbintas vyras pamatė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mokėk keliauti“, kurią prižiūri patyręs keliautojas Robertas Pogorėlis. Kelionių mėgėjas dalijasi savo patarimais norintiems keliauti pigiau.

Viena pigių skrydžių bendrovė buvo paskelbusi, kad neva pigiausių lėktuvų bilietų pasiūlymų galima tikėtis antradieniais. Tačiau Robertas P. teigia, kad tai nėra tiesa, nes tokios išvados padarytos, kai viena didžiausių Europos pigių skrydžių bendrovių kainas atnaujindavo antradieniais ir penktadieniais.

„Tuomet iš tiesų buvo galima tomis dienomis tikėtis nusipirkti pigiausių bilietų. Dabar kainos daug dažniau keičiasi ir nėra vienos dienos, kai bilietus pirkti pigiausia“, – sakė pašnekovas.

Kalbant apie pačio skrydžio dieną, jis paminėjo, kad matoma tendencija, jog bilietai brangiausi pirmadienio, penktadienio ir sekmadienio skrydžiams, todėl ieškant kelionės likusioms savaitėms dienomis gali pavykti mažiau išleisti pinigų.

Dalydamasis savo keliavimo patirtimi Robertas P. taip pat pridėjo, kad kartais ieškant bilietų kelionei po pusmečio ar vėliau galima rasti labai patrauklių kainų. Vis dėlto jis nerekomenduoja pirkti bilietų labai iš anksto. „Dažnai koreguojami tvarkaraščiai, skrydžių bendrovės gali bankrutuoti. Be to, gali pasikeisti ir jūsų pačių planai. Optimalus laikas pirkti tolimųjų reisų bilietus – ne anksčiau nei pusmetis iki kelionės, o artimesnių – keli mėnesiai iki jos“, – patarė keliautojas.

Pašnekovo teigimu, gerai paieškojus ir palaukus, į tolimesnes Azijos šalis ar Šiaurės Ameriką bilietų į abi puses galima įsigyti ir už 200–300 eurų, į Australiją – be 500 eurų nuvykti būtų sunkoka.

Pasakodamas apie tai, kaip neapsigauti su nakvyne kelionės metu, pašnekovas patarė nuolat skaityti keliautojų komentarus ir atsižvelgti į vietos įvertinimus: „Jei tai yra viešbutis – geras vertinimų šaltinis yra„Tripadvisor“. Kita vertus, pats vis dažniau nuomojuosi kambarį ar butą „AirBnB“ tinklalapyje ir dažniausiai nenusiviliu“.

Skrydžių bilietų paieškos sistemos:

„Skyscanner“
„Momondo“
„Expedia“
„Kiwi“
„Traveloka“
„Google Flights“

Populiariausios apgyvendinimo paslaugų rezervacijos sistemos:

„Booking“
„AirBnB“
„Hotels“
„Agoda“
„Trivago“
„Expedia“


 • Kasdieniai finansai - 2019 05 21

  Kuriose šalyse dažniausiai apvagiami keliautojai ir kaip nuo to apsisaugoti

  Kuriose šalyse dažniausiai apvagiami keliautojai ir kaip nuo to apsisaugoti

  Į užsienį išvykę lietuviai dažniausiai nuo kišenvagių nukenčia daugiausiai turistų sutraukiančiuose miestuose – Barselonoje, Paryžiuje ar Romoje, o nuostoliai dažniausiai  siekia kelis šimtus eurų.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2018 03 05

  Kodėl vykstant į tolimas šalis reikia apie tai įspėti banką?

  Kodėl vykstant į tolimas šalis reikia apie tai įspėti banką?

  Praėjo tie laikai, kai keliaujant į tolimus kraštus su savimi reikėjo vežtis didelį pluoštą grynųjų pinigų. Banko kortelė piniginėje padeda jaustis saugiai ir užtikrintai – atsiskaityti už prekes ir paslaugas kortele šiais laikais galima beveik visuose pasaulio kampeliuose.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 07 03

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  Dažnas iš mūsų prieš vasarą planuoja kelionės užsienyje detales: užsako viešbučio kambarius, pasirūpina transportu, sudaro lankytinų vietų sąrašą... Ar tikrai nieko nepamiršote? Finansų ekspertai vienbalsiai tvirtina, kad atostogų užsienyje metu turėtume labiau rūpintis savo pinigais: saugoti mokėjimo korteles bei grynuosius pinigus, atidžiau rinktis ne tik bankomatus, bet ir valiutų keityklas.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

 

 

 

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.