Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 04 27
sąskaita | interneto bankas

Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

SEB banko klientai, prisijungę prie interneto banko, jau gali matyti „Swedbank“, „Citadele“ ir LHV bankų sąskaitas, turimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Į savo interneto banke matomų sąskaitų sąrašą galima įtraukti tiek kitų bankų sąskaitų, kiek tik pageidaujama, – jų skaičius nėra ribojamas, o paslauga teikiama nemokamai. Aktyvinti paslaugą ir privatūs, ir verslo klientai gali savarankiškai, prisijungę prie interneto banko.

Kaip tai vyksta?

Praėjusių metų rudenį įsigaliojusi Antroji mokėjimo paslaugų direktyva (Payment Service Directive 2, PSD2) pradėjo naują – atvirosios bankininkystės – erą Europos Sąjungos finansų sektoriuje. Visi Europos Sąjungoje veikiantys bankai buvo įpareigoti atverti savo duomenis trečiosioms šalims, turinčioms licenciją teikti mokėjimo inicijavimo paslaugas. Šios direktyvos tikslas – padėti vartotojams greičiau, paprasčiau ir pigiau atsiskaityti už prekes bei paslaugas ir skatinti mokėjimų paslaugos inovacijas, didinti jos saugumą ir standartizuoti mokėjimo sistemas visoje Europoje.

Pasinaudodami atvirąja bankininkyste, kai kurie bankai jau pradėjo teikti galimybę savo klientams vienoje vietoje matyti visas sąskaitas ir jų likučius. Toks sąskaitų susiejimas su vienu interneto banku leidžia paprasčiau planuoti savo finansus: ne tik matyti kituose bankuose turimas sąskaitas, realiuoju laiku stebėti jų likučius, bet ir mokėjimų ir kitų operacijų sąrašą tose sąskaitose per pastarąsias 90 dienų.

Kaip pradėti naudotis paslauga?

Susiedami savo mokėjimo sąskaitą kitame banke su SEB interneto banku, visus reikiamus atlikti veiksmus matysite ekrane vieną po kito, todėl lengvai ir patogiai užbaigsite šį procesą. Naudodamiesi mobiliąja programėle, kitame banke esančią mokėjimo sąskaitą galėsite pridėti meniu pasirinkę „Interneto bankas“ (piktograma viršuje, dešinėje pusėje).

 • 1

  Interneto banko pagrindiniame puslapyje spustelėkite mygtuką „Pridėti kitų bankų sąskaitas“ arba pasirinkite „Papildomos paslaugos“ / „Nustatymai“  → „Trečiosios šalies paslaugų teikėjo sutikimų valdymas“ ir spustelėkite mygtuką „Parengti naują sutikimą“.

  2

  Pasirinkite banką, kuriame esančią mokėjimo sąskaitą norite susieti su SEB interneto banku.

  3

  Įveskite pasirinkto banko prisijungimo kodą ir identifikuokite save nurodytame interneto banke, toliau vadovaukitės ekrane pateiktomis instrukcijomis.

  4

  Pasirinkite mokėjimo sąskaitas, kurias norite pridėti, ir sutikimo galiojimo terminą (sutikimas galios ne ilgiau kaip 90 dienų).

  5

  Patvirtinkite sutikimą naudodami Jums suteiktas autorizavimo priemones („Smart-ID“, mobilųjį parašą ar slaptažodžių generatorių).

  6

  Mokėjimo sąskaitos informaciją matysite SEB interneto banke iki paskutinės sutikimo galiojimo arba sutikimo atšaukimo dienos.

Naudojimosi instrukcija

Sutikimas matyti sąskaitas kituose bankuose galios 90 dienų. Po to galima jį pratęsti arba bet kuriuo metu atšaukti. Atkreipiame dėmesį, kad SEB bankas nesaugos ir neanalizuos klientų turimų sąskaitų kituose bankuose informacijos.

Visos bankų sąskaitos – vienoje vietoje

Nežinote, ar kitas Jūsų sąskaitas tvarkantis bankas irgi teikia šią paslaugą? Tai lengvai sužinosite aktyvindami paslaugą – matysite galimų pasirinkti bankų sąrašą.

 


 • Kasdieniai finansai - 2020 11 05

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Viskas, ko reikia, – telefono numeris. Patobulinus iki šiol veikusią SEB mobiliosios programėlės funkciją, pagal telefono numerį pinigus gali pervesti ar gauti bet kurio banko klientai. Tai tapo įmanoma bankams prisijungus prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su savo banko sąskaita.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 14

  Į sukčių pinkles patekęs žmogus tampa pinigų mulu, o po to – ir atpirkimo ožiu

  Į sukčių pinkles patekęs žmogus tampa pinigų mulu, o po to – ir atpirkimo ožiu

  Kylančiu gyventojų nerimu dėl ateities naudojamasi piktavališkiems kėslams: dar aktyvesni tampa sukčiai. Pastebime, kad sukčiaujant vis dažniau pasitelkiama vadinamųjų pinigų mulų pagalba, kurią suteikiantys gyventojai, susivilioję tariamu lengvu uždarbiu, neretai vėliau nukenčia patys.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.