Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 02 22
asmeniniai finansai | Vartojimo kreditas | Skaičiuoklė

Keturi paprasti būdai pasitikrinti, ar galėsite išmokėti paskolą

Keturi paprasti būdai pasitikrinti, ar galėsite išmokėti paskolą

Norite iš banko pasiskolinti pinigų, tačiau nesate tikri, ar sugebėsite juos grąžinti? Prieš nuspręsdami imti paskolą, atkreipkite dėmesį į toliau pateikiamus patarimus ir atsakingai apsvarstykite savo galimybes laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus.

1. Patikrinkite, kiek pinigų jums lieka mėnesio pabaigoje.

Analizuokite savo pajamas, išlaidas ir poreikius. Skaičiuokite, kiek vidutiniškai per mėnesį išleidžiate būstui, maistui, transportui, sveikatai stiprinti, pramogoms ar kitoms svarbioms sritims kiekvieną mėnesį. Sudarytas išlaidų planas padės suvokti, ką galite sau leisti.

Objektyviai įvertinkite, ar jūsų pajamos artimiausiu laikotarpiu bus stabilios per visą planuojamo gauti kredito laikotarpį. Galbūt jos dėl tam tikrų priežasčių  bus nepastovios? Ypač atidžiai vertinkite savo pajamas, jeigu dirbate ne samdomą darbą, o verčiatės individualia veikla.

Taip pat racionaliai apsvarstykite, kokių papildomų ir neplanuotų išlaidų galite turėti  paskolos laikotarpiu. Galbūt artėja laikas, kai teks remontuoti automobilį, o gal planuojate ilgas atostogas egzotinėje šalyje. Gerai apgalvokite, ar būsite pajėgūs kas mėnesį laiku mokėti paskolos įmokas ir kokią pajamų dalį galite joms skirti pernelyg savęs nesuvaržydami. 

2. Naudokitės skaičiuoklėmis.

Naudodamiesi įvairiomis banko skaičiuoklėmis galite apskaičiuoti, kokią didžiausią sumą galėtumėte pasiskolinti ar kokio dydžio kredito įmoką mokėti kiekvieną mėnesį.

Paskolos skaičiuokles galite rasti kone kiekvienos paskolas teikiančios finansų įmonės interneto svetainėje. Atminkite, kad įmonių skaičiuoklių rezultatai gali skirtis. Visgi didžiausia siūloma paskolos suma nereiškia, kad šis pasiūlymas jums naudingiausias, todėl skolinkitės atsakingai ir įvertinkite savo galimybes laiku grąžinti paskolą.

3. Pasistenkite taupyti.

Nuoširdžiai atsakykite sau į klausimą, ar jums tikrai reikia paskolos dabar pat. Galbūt galite palaukti ir trokštamam pirkiniui sutaupyti patys? Galbūt po mėnesio apsigalvosite ir šio pirkinio net nebenorėsite. Pasistenkite atskirti poreikius nuo norų. Pastarieji gali greitai keistis.

Peržiūrėkite savo išlaidas ir galbūt pastebėsite, kad kažko atsisakę galėsite nesunkiai sutaupyti trokštamam pirkiniui, pavyzdžiui, naujam kompiuteriui ar rankinei.

Dar vienas būdas išmokti taupyti – pabandykite kelis mėnesius atidėti tą dalį pinigų, kurią kiekvieną mėnesį skirtumėte paskolos įmokoms mokėti. Apie šį eksperimentą skaitykite „Infobanko“ straipsnyje.  Tikėtina, kad sutaupę tuos pinigus galėsite apsieiti ir be paskolos. Tegul taupymas tampa jūsų nuolatiniu įpročiu.

4. Pasitarkite su savo pagrindinio banko specialistais.

Jei dėl tam tikrų priežasčių atidėti savo pirkinio negalite ir jums žūtbūt dabar pat reikia pinigų, pasidomėkite, kokias skolinimosi sąlygas jums siūlo jūsų pagrindinis bankas – ta finansų įstaiga, kurioje turite sąskaitą ir pervedate savo atlyginimą.

Jūsų pagrindinis bankas geriau negu bet kuri kita finansų institucija žino, kokios yra jūsų finansinės galimybės, kokie galėtų būti jūsų finansiniai įsipareigojimai. Jūsų banko specialistai jums geriausiai patars, kaip norimą pirkinį įsigyti dabar ar kokius veiksmus reikia atlikti norint įsigyti jį ateityje.


 • Kasdieniai finansai - 2016 08 23

  Kaip skolintis, kai jau turite būsto kreditą?

  Kaip skolintis, kai jau turite būsto kreditą?

  Kas dešimtas gyventojas, šiemet gavęs vartojimo kreditą, jau prieš tai buvo paėmęs ir būsto kreditą, rodo SEB banko duomenys. Trečdalis vartojimo kreditų, suteiktų tiems, kas jau turi būsto kreditą, didesni negu 5 tūkst. eurų. Suprantama, kad nuosavame naujame ar atnaujintame būste prireikia naujų didelių ir brangių daiktų – santechnikos įrangos, virtuvės technikos, baldų, šviestuvų, kilimų, užuolaidų... Kai turint būsto paskolą prireikia dar pasiskolinti, galima imti naują vartojimo kreditą arba padidinti jau turimą būsto kreditą. Kada ir ką naudingiau  pasirinkti?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 07 08

  Ar gerai, kai kredito kortelė tampa santaupų alternatyva?

  Ar gerai, kai kredito kortelė tampa santaupų alternatyva?

  Geresni lūkesčiai dėl pajamų ateityje turėjo įtakos tam, kad per metus padidėjo gyventojų kredito kortelių  limitai. Taip užsitikrinę didesnes galimybes pasiskolinti, jei prireiktų, žmonės mažiau suka galvą dėl santaupų nenumatytiems atvejams.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 06 22

  Paprastas būdas gauti atsakymą, kiek pinigų galite pasiskolinti

  Paprastas būdas gauti atsakymą, kiek pinigų galite pasiskolinti

  Šiuolaikinės technologijos atveria naujas galimybes ir keičia mūsų įpročius. Pavyzdžiui, prireikus pasiskolinti pinigų didesniems pirkiniams, nebūtina kur nors eiti ar kažkam skambinti – prisėdę prie kompiuterio ir užpildę paraišką sužinosite, kokio dydžio vartojimo kreditą galite gauti.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.