Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2015 09 21
Gyvenimo etapai | šeima | išlaidos

Kiek kainuoja pasimatymai?

Kiek kainuoja pasimatymai? Justina Gutianskytė ir Karolis Gustas

Įsivaizduokite – pakviečiate svajonių merginą ar vaikiną į pasimatymą, skaniai pavakarieniaujate, išdidžiai paduodate padavėjui mokėjimo kortelę, o jis grįžta ir garsiai pareiškia: „Sąskaitoje nėra pinigų“. Ką daryti, kad nenutiktų tokia nemaloni situacija? Atsakymas paprastas – planuoti savo finansus. Todėl smalsaujame, kiek gali kainuoti pasimatymai – sudėtinė ir svarbi bet kurios draugystės dalis.

Komunikacijos specialistė Justina Gutianskytė ir juvelyras Karolis Gustas sutiko pasidalinti savo patirtimi. Šiandien vestuves planuojantys jaunuoliai puikiai prisimena pirmuosius pasimatymus ir tikina, kad romantiškiems susitikimams nebūtinos didelės išlaidos.

Pasimatymo kainą lemia pasirinkta veikla

„Norėdami apskaičiuoti, kiek kainuos pasimatymas, visų pirma sugalvokite, ką susitikę veiksite. Taip galėsite kontroliuoti savo išlaidas. Jei tą mėnesį esate numatę įsigyti brangų pirkinį, pasimatymui nesirinkite prabangaus restorano“, – pataria K. Gustas. Prisimindamas, kas brangiausiai kainuodavo draugystės pradžioje, jis pamini, kad tai būdavo kelionės traukiniu.  Tuo metu pora gyveno skirtinguose Lietuvos miestuose, tad iki to laiko, kol apsigyveno Vilniuje, kiekvieną savaitgalį susitikdavo tai viename, tai kitame mieste. Jis skaičiuoja, kad vidutiniškai vienas pasimatymas tuomet kainuodavo apie 25 eurus.

J. Gutianskytė priduria, kad nemažai kainuodavo ir taksi paslaugos, jei namo tekdavo grįžti po vėlyvų pasimatymų.

Tiesa, sužadėtiniai sako, kad jų pirmasis pasimatymas beveik nieko nekainavo ir buvo vienas įsimintiniausių. „Susitikome Karolio dirbtuvėse, kur pilna dulkių ir įrankių. Ten praplepėjome beveik visą naktį prie arbatos puodelio ir juokais svarstėme apie pusryčius greito maisto restorane“, – šypsosi J. Gutianskytė.

Sąskaita – mokėti kartu ar atskirai?

Kažkada buvo įprasta, kad sąskaitą apmokėti yra vaikino pareiga, tačiau dabar nieko nestebina, jei mergina pasiūlo apmokėti pusę ar net visą sąskaitą. Poros sprendimas, kaip pasidalinti išlaidas, atitinkamai sumažina arba padidina pasimatymo kainą.

J. Gutianskytė sąskaitų apmokėjimo nesureikšmina ir mano, kad daugeliui merginų priimtini įvairūs variantai. „Kartą, dar nespėjus užsisakyti kavos, vienas vaikinas išdidžiai pareiškė už mane nemokėsiąs. Beje, pastarasis ir toliau šykštėjo gėlių ar puodelio kavos. Viską apmokėdavome atskirai iki tol, kol mūsų keliai išsiskyrė. Kitas vaikinas rimtai įsižeidė, man pasiūlius sąskaitą pasidalinti. Malonu, kai vaikinas pasiūlo pavaišinti kava ar pyragaičiu, tačiau tai padaryti galiu ir aš pati“, – sako J. Gutianskytė.

Ji pasakoja, kad pradėjus draugauti K. Gustas džentelmeniškai apmokėdavo sąskaitas kavinėje, kino bilietus ar kitas pramogas, tačiau nė vienas jų nesilaikydavo stereotipų ir būdavo vakarų, kai ji pati pakviesdavo būsimąjį sužadėtinį vakarienės ar į kiną.

Pora pradėjo draugauti, kai K. Gustas buvo neseniai atidaręs savo juvelyrikos studiją, todėl pasitaikydavo laikotarpių, kai reikėdavo taupyti. „Teko nuolat ieškoti klientų, investuoti į reklamą, naują įrangą. Visa tai, žinoma, kainuoja. Situaciją vertinome racionaliai, todėl neatsisakėme nei pasimatymų, nei romantiškų išvykų – ėmėme dalintis išlaidomis. Pavyzdžiui, vieno savaitgalio Druskininkuose metu Justė sumokėjo nakvynę, o aš –  už maudynes vandens parke ir vakarienę“, – pasakoja K. Gustas.

Išlaidos grožiui padidina pasimatymo kainą

Apskaičiuojant, kiek kainuoja pasimatymas, retas įtraukia pasiruošimo išlaidas, nors jos gali sudaryti liūto dalį susitikimo kainos. J. Gutianskytė teigia, kad tai ypač aktualu draugystės pradžioje, kai kiekvieną kartą norisi atrodyti stulbinamai.

„Merginos, gavusios kvietimą į pasimatymą, skuba įsigyti naują suknelę, batelius, apsilankyti pas manikiūro specialistę ar kirpėją. Taigi pasimatymas gali kainuoti ir pusšimtį eurų, net jei susitinkama tik puodeliui arbatos. Yra buvę pasimatymų, į kuriuos esu „investavusi“ būtent taip. Neįtikėtina, kokių pasiteisinimų galima sugalvoti  įsigyjant naują drabužį“, – juokiasi J. Gutianskytė.

Pakankamai pinigų pasimatymui – misija įmanoma

Pasimatymo metu jaustis laisvai ir atsipalaiduoti gerokai lengviau, jei neslegia rūpesčiai dėl pinigų. Todėl vadovaukitės trimis paprastais patarimais, kurie padės išvengti finansinių skylių.

 1. Sudarykite nors apytikslį pasimatymų biudžetą. Akivaizdu, kad įmanoma apskaičiuoti, kiek kainuoja pasimatymai,  nustatyti, kiek jų bus, ką susitikimų metu veiksite, apgalvoti, ar dalinsitės sąskaitą pusiau, ar reikės pinigų ruošiantis į pasimatymą. Tokią sumą galite įtraukti planuodami savo mėnesio biudžetą.
   
 2. Realiai įvertinkite savo finansines galimybes. Jeigu planuojate įsigyti brangesnį pirkinį arba turite finansinių įsipareigojimų, verčiau ieškokite būdų, kaip smagiai kartu praleisti laiką išleidžiant mažiau pinigų.
   
 3. Kontroliuokite kasdienes išlaidas. Turbūt net itin kruopščiai pinigus skaičiuojantys žmonės pritars, kad pasimatymų grožis – jų spontaniškumas. Todėl, norėdami išvengti tuščios sąskaitos mėnesio pabaigoje, atidžiau kontroliuokite ir planuokite kitas kasdienes išlaidas.
   
 4. Finansus planuokite ir kontroliuokite naudodamiesi nemokama SEB banko paslauga „Finansų planuotojas“. Jeigu atsiskaitote mokėjimo kortele ar elektroniniais būdais, prisijungę prie interneto banko matysite, kiek ir kam išleidote. Jūsų išlaidos bus automatiškai paskirstytos į tam tikras išlaidų grupes, o pajamos ir išlaidos iliustruotos grafikais.

Išanalizavę grafikus, galėsite patys įvertinti, kur išlaidauti reikėtų atsakingiau, kad pavyktų sukaupti kitiems svarbiems tikslams. Be to, nurodę, kiek pinigų ir kam planuojate išleisti kitą mėnesį, galite sudaryti mėnesio biudžetą, atsižvelgę  į vidutines savo išlaidas, o vėliau stebėti, kaip jį sekasi vykdyti.

Jeigu mėgstate planuoti arba norite nustebinti savo antrąją pusę ypatinga dovana, naudodamiesi paslauga „Finansų planuotojas“ galite net sukurti atskirą taupymo išlaidų rūšį ir nurodyti, kokią sumą kiekvieną mėnesį turėtumėte atidėti. Matant, kad pavyksta atidėti tiek pinigų, kiek planuota, daug paprasčiau siekti užsibrėžto tikslo.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, pasimatymų metu galėsite nustoti galvoti apie finansus, mėgausitės drauge leidžiamu laisvalaikiu ir  visą dėmesį skirsite tam, kas svarbiausia,  – pokalbį su kitu žmogumi ir geresnį jo pažinimą.


 • Kasdieniai finansai - 2015 10 19

  Ar santuoka praranda savo reikšmę?

  Ar santuoka praranda savo reikšmę?

  Jau dabar Lietuvoje suyra daugiau negu pusė visų santuokų. Gydytojas psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis teigia, kad tokios tendencijos yra susijusios su tuo, kad šiuolaikinėje visuomenėje tampa vis paprasčiau nutraukti santykius, nes žmonės gyvena siekdami malonumų.

  Daugiau

 • Draudimas - 2015 09 21

  Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Dažnas iš mūsų yra linkęs turėti santaupų, kurios padėtų nenumatytu šeimos finansinės krizės atveju. Tačiau taupymas vaikų ateičiai – bene dažniausiai nurodomas šeimų, kurios augina vaikus ir nori užtikrinti jų finansinį saugumą, ilgalaikio taupymo tikslas. Iškyla klausimas: kiek ir kaip augančios atžalos tėvai turėtų sutaupyti?

  Daugiau

 • Namai - 2019 05 12

  Studentiška dilema – ar verta svarstyti apie buto pirkimą?

  Studentiška dilema – ar verta svarstyti apie buto pirkimą?

  Rugsėjo mėnesį didžiausių Lietuvos miestų gatves lyg upės užtvindo studentai. Šie naujieji miestų gyventojai greičiausiai jau yra susiradę gyvenamąją vietą, tačiau vasaros viduryje kiekvienas jų sprendžia didelę dilemą: nuomoti butą ar pirkti? O galbūt bandyti sėkmę ir prašyti vietos aukštosios mokyklos bendrabutyje? Į šiuos ir kitus studentui iškilusius klausimus atsako „Ober-Haus“ Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.