Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 01 21
išlaidos | Taupymas | Pinigai

Kiek kainuoja šuns išlaikymas?

Kiek kainuoja šuns išlaikymas? © JC Gellidon, Unsplash

Auginti šunį – nemaža atsakomybė kiekvienai šeimai, mat keturkojui namuose reikia skirti ne tik nemažą dalį savo dėmesio. Kaip pataria specialistai, ketinantys įsigyti šunį turi įvertinti savo laiko ir finansines galimybes, t. y. ar sugebės pasirūpinti gyvūnu ir ar galės skirti pakankamai pinigų jo išlaikymui.

Šunų veislyno „Vejuonos šerkšnas“ savininkė Eugenija Masaitienė sako, kad keturkojų išlaikymas priklauso nuo jų veislės ir auginimo tikslo.

„Dažniausiai didelio šuns išlaikymas kainuoja mažiau nei dekoratyvinio. Mažiems šuneliams reikia daugiau priežiūros – kirpimai, maudymai, šukavimai. Jei šuo yra naminis, užtenka jį apkirpti kas 2–3 mėnesius, tačiau jei dalyvaujama parodose, išlaidos grožio procedūroms gali siekti ir kelis šimtus eurų per mėnesį“, – teigia veisėja.

Besiruošiantiems auginti didelį šunį Eugenija rekomenduoja nepamiršti dresūros. „Yra įvairių dresūrų, vienos gali kainuoti 30 eurų, o kitos ir iki 150 eurų per mėnesį. Dresuotas šuo bus paklusnesnis, ramesnis ir dėl jo nekils papildomų problemų“, – teigia moteris.

Išlaidos ėdalui ir žaislams

Kalbėdama apie šunų ėdalą ir jo kainas Eugenija sako, kad aukščiausios rūšies maistu rekomenduotina šerti jaunus šunis, o jiems paaugus, galima rinktis ir paprastesnį ėdalą. „Šiuo metu auginame 9 aviganius, todėl sausam pašarui per mėnesį išleidžiame apie 200 eurų bei papildomai perkame žalią mėsą. Jei šuo yra vyresnis, renkamės paprastesnius pašarus ir mėsą, jei jaunas – geresnės kokybės maistą“, – pasakoja augintoja.

Viena iš svarbiausių priemonių, kuria, pasak Eugenijos, turi pasirūpinti kiekvienas šeimininkas – žaislai. „Ypač jaunam šuniukui yra būtina turėti žaislų, su kuriais jis gali pažaisti. Juk šeimininkas ne visada bus namuose, o tam, kad šunelis neliūdėtų, reikia kažkuo užsiimti. Jei jis neturi veiklos, gali jos susigalvoti pats – pradėti niokoti namus, graužti baldus“, – juokiasi moteris.

Šiais laikais augintiniams skirtų žaislų pasirinkimas yra gana platus: nuo mažiausių ir pigiausių iki didelių ir itin brangių, tačiau pati Eugenija sako, kad neperka labai brangių žaislų, nes jie dažnai šunims tiesiog nusibosta, todėl dažniausiai renkasi pigesnius arba pasigamina pati.

„Nepigūs yra žaislai, į kuriuos dedamas maistas, tačiau tikrai galima rasti ir pigesnių. Tiems, kurie nenori leisti pinigų šunelio žaislams – namų sąlygomis galima prisigalvoti ir pagaminti ne ką prastesnius žaisliukus“, – sako veisėja.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Vis dėlto moteris mano, kad ne viskas matuojama brangiais skanėstais ar žaislų gausa. „Priežiūrai skirti pinigų yra būtina, tačiau kur kas svarbiau mylėti gyvūną ir skirti jam dėmesio, o išlaidos  – pagal kiekvieno galimybes“, – sako Eugenija.

Išlaidos gydymui

„Jakovo veterinarijos centro“ veterinarijos gydytoja Indrė Banevičiūtė teigia, kad šuns gydymo išlaidos priklauso ir nuo šeimininko požiūrio į gyvūno auginimą.

„Įsivaizduokime, kad pavadėlis kainuoja 10 eurų, tačiau žmogus dėl aplaidumo ar taupymo sumetimais vedžiodamas šunį jo nenaudoja. Šuo pakliūva po automobilio ratais ir tada jo gydymas jau kainuoja 1000 eurų. Kitas žmogus, pavyzdžiui, pataupo vaistams nuo parazitų ar skiepų, nors jie tikrai nėra brangūs ir kainuoja iki 20 eurų metams. Tuomet tenka mokėti kelis šimtus eurų už gydymą.

Taip pat gyvūnų sveikatai ypač svarbus ėdalas, kuriuo jie šeriami. Vienas šeimininkas gyvūną šers specialiu, jam tinkamu maistu, kitas – maisto likučiais nuo stalo. Tas augintinis, kuris bus šeriamas netinkamai, turės didesnę tikimybę susirgti“, – įspėja veterinarė.

Todėl, I. Banavičiutės nuomone, šeimininkai turėtų suprasti, kad būtina sukurti sąlygas gerai gyvūno sveikatai užtikrinti. Tuomet gerokai sumažėtų augintinio susirgimo atvejų, o veterinarijos paslaugos kasmet kainuotų tik minimaliai.

Tačiau jei nuo daugelio ligų augintinius galima apsaugoti tiesiog teisingai juos šeriant ir naudojant prevencines priemones, nuo nelaimingų atsitikimų nėra apsaugotas nė vienas gyvūnas. Tam, kad nutikus nelaimei nereikėtų išleisti krūvos pinigų gydymui, I. Banevičiūtė rekomenduoja apdrausti savo augintinius.

„Lietuvoje tai yra vis dar nauja praktika, tačiau kitose šalyse gyvūnų draudimas labai dažnas. Dabar yra siūloma apdrausti metams už 48 eurus, nepriklausomai nuo to, ar augintinis veislinis, ar ne. Nutikus nelaimei yra sumokamas frančizės mokestis, o visas kitas gyvūno gydymas tampa nemokamas. Tokiu atveju galima sutaupyti net ir tūkstantines sumas“, – sako veterinarijos gydytoja.


 • Kuriantiems verslą - 2016 05 17

  Ieškote verslo idėjų? Pabandykite būti nelogiški

  Ieškote verslo idėjų? Pabandykite būti nelogiški

  „Įprasta verslo idėja turi daugybę konkurentų, juk apie savo verslą kasdien galvoja koks milijardas žmonių Europoje, Amerikoje, Indijoje ar Kinijoje. Todėl nereikia turėti iliuzijų, kad esate unikalus ir nepakartojamas, ir nusiminti, jeigu jūsų idėja nėra itin originali. Svarbiausia ją pritaikyti ir pateikti rinkoje taip, kad ji būtų naudinga kuo platesniam ratui žmonių“, – pataria Darius Šoparas, UAB „Creative Partner“ įkūrėjas ir vadovas.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2018 10 16

  Taupymo taisyklė 50-30-20: ką reiškia šie skaičiai?

  Taupymo taisyklė 50-30-20: ką reiškia šie skaičiai?

  Kiekvienas turime savo taupymo įpročių: vieni griežtai kas mėnesį atsideda 10 proc. pajamų, kiti santaupoms skiria tai, kas lieka mėnesio pabaigoje po visų išlaidų. Nors stebuklingą planą, kaip efektyviai valdyti asmeninius finansus, surasti būtų sunku, SEB banko paslaugų įmonių darbuotojams vadovė Sigita Strockytė-Varnė kviečia susipažinti su taupyti skirta 50-30-20 taisykle, apie kurią pirmieji išgirdo SEB instagramo paskyros instagram.com/seb.lietuvoje sekėjai.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2019 05 24

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Patarimų, kaip išleisti mažiau, reikėtų klausti tų žmonių, kurie iš tikrųjų moka tai daryti. Paslaptis ta, kad tie patarimai – labai paprasti. Tačiau, kad iš tikrųjų pasisektų išleisti mažiau, tų patarimų reikia ir laikytis. Norint sutaupyti vien sudaryto taupymo plano neužteks – svarbu suprasti, kad reikės išmokti išleisti mažiau, jei nepavyksta uždirbti daugiau.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.