Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2018 05 10
paskola | Vartojimo kreditas | asmeniniai finansai | Tadas Povilauskas

Kiek kainuoja surengti vestuves?

Kiek kainuoja surengti vestuves? © Sweet Ice Cream Photography, Unsplash

Dešimt tūkstančių eurų. Tiek vilnietė personalo skyriaus specialistė Aistė ir jos sužadėtinis nusprendė skirti savo didžiausiai šventei – vestuvėms. Netrukus susituoksianti pora džiaugiasi, kad jiems pavyko sutilpti į numatyto biudžeto rėmus ir pavyks išvengti skolų. Daugiau negu dešimt metų vestuves planuojanti Inga Klimienė sako, kad šiais laikais vidutinės vestuvės kainuoja nuo 8 tūkstančių eurų, ir griauna mitą, kad tuoktis užsienyje pigiau negu Lietuvoje.

Vestuvės už naujo automobilio kainą

Gegužės pabaigoje mylimajam „taip“ ištarsianti Aistė vestuvių šventę pusantrų metų organizuoja pati. Jauna moteris planavimo rūpesčius vadina maloniais ir tikina, kad anksti pradėjus galima išvengti įtampos, rinktis iš geriausių paslaugų teikėjų ir šiek tiek sutaupyti.

Sužadėtiniai iš karto vieningai sutarė, kad vestuvėms nesiskolins ir neprašys tėvų pagalbos. Šventei jie sutarė skirti 10 tūkstančių eurų – sumą, kurią buvo patys per keletą metų susitaupę. Pinigus būsimieji jaunavedžiai taupė ne specialiai vestuvėms, bet nenumatytiems atvejams ir naujiems pirkiniams.

„Turime įprotį kas mėnesį atsidėti pinigų. Jeigu jų nebūtume išleidę vestuvių šventei, būtume nusipirkę naują automobilį“, – sako vilnietė. 

Būsimųjų jaunavedžių šventėje dalyvaus 35 žmonės – tik artimiausi draugai ir šeimos nariai. Didžiausios būsimos šventės biudžeto riekės atiteko šventinės vietos nuomai, maistui, vakaro vedėjo, fotografo ir operatoriaus paslaugoms. Viename iš šalies dvarų šventę atšoksianti pora už jo nuomą sumokėjo apie 1 500 eurų. Tiek pat išleido ir maistui – šventinei vakarienei ir pusryčiams.
Fotografo ir operatoriaus paslaugoms skyrė po 1 000 eurų. Tiek pat kainavo ir dekoro paslaugos. Vakaro vedėjas, gitaristas ir didžėjus porai kainavo 1 300 eurų. Dar 1 000 eurų vilnietė skyrė nuotakos suknelei, kurią siuvasi pas jauną dizainerę.

„Su sužadėtiniu buvome sutarę, kad jeigu prireiks, biudžetą koreguosime. Juk situacija rinkoje keičiasi, be to, tik pradėjus planuoti vestuves nežinai, kiek kas kainuos, kiek prireiks dalykų, apie kuriuos nė nebuvome pagalvoję. Bet mums pavyko sėkmingai laikytis plano, savo numatyto biudžeto neviršysime“, – džiaugiasi pašnekovė.

Su visais paslaugų teikėjais sužadėtiniai iš karto sudarė oficialias paslaugų teikimo sutartis. Pasak jų, tai padeda apsisaugoti nuo nesusipratimų ir nereikalingų diskusijų dėl sutartų paslaugų ir jų kainų.

Pora taip pat jau suplanavo ir medaus mėnesį – dviem savaitėms jiedu skris į Havajus, o vėliau plauks į kruizą po Karibų jūrą.

Nori pigiai ir kokybiškai

Daugiau negu dešimt metų vestuves planuojanti I. Klimienė sako, kad dažniausiai būsimieji jaunavedžiai Lietuvoje vestuvėms skiria 10–15 tūkstančių eurų. Tačiau yra ir tokių, kurie sugeba šventę susiorganizuoti ir už kelis kartus mažesnę sumą – 3–5 tūkstančius eurų.

„Pastebiu, kad pastaruoju metu jaunieji dažnai pageidauja prabangių, kokybiškų vestuvių už simbolinę kainą. Paslaugos teikėjo pasirinkimą neretai lemia mažiausios kainos kriterijus, tačiau paskui garsiai skundžiamasi“, – kalba vedybų planuotoja, floristė ir dekoratorė.

Pavyzdžiui, nedidelė 4–5 valandų vestuvių popietė po atviru dangumi kainuoja nuo 5 tūkstančių eurų. Kur kas daugiau atsieina kelių dienų šventė šimtui svečių dvare su vakariene ir gėrimais krištolo taurėse, prabangiu dekoru, jūra gėlių ir muzikantų koncertu. Dažniausiai lietuviai į savo vestuves kviečia apie pusšimtį svečių. 

Pasak I. Klimienės, sutaupyti planuojant vestuves įmanoma. Tačiau tam reikia iš anksto ruoštis ir skirti daug laiko.

„Rinkoje vyrauja įsitikinimas, kad vestuvės kainuoja labai brangiai. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Yra daugybė būdų, kur ir kaip galima sutaupyti. Vestuvių sezonas Lietuvoje labai trumpas, o kokybiškų paslaugų teikėjų nėra daug, todėl norint rinktis iš geriausių būtina paslaugas užsakyti kuo anksčiau“, – pataria I. Klimienė.

Pasak vedybų planuotojos, sutaupyti galima vestuves planuojant ne karščiausiu metų laiku – vasarą, o žiemą, ankstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį. Sezono metu sutaupyti galima šventei pasirinkus ne savaitgalį, o darbo dienas.

Užsienyje tuoktis nėra pigiau

Jaunavedžiams daugiausia kainuoja svečių apgyvendinimas ir maitinimas. Šių paslaugų kainos priklauso nuo vietos, kokybės ir populiarumo. Pavyzdžiui, maistui ir gėrimui vienam šventės dalyviui gali tekti skirti nuo 20 iki 80 ir daugiau eurų.

Vedybų planuotoja pastebi, kad vis daugiau jaunavedžių supranta, jog vestuvėms būtinas puikus fotografas, todėl šiai paslaugai dažniausiai nėra taupoma. Taip pat vis daugiau jaunavedžių taupydami savo laiką ir pinigus kreipiasi pagalbos į vestuvių planuotojus.

Profesionalių vestuvių planuotojų paslaugos kainuoja nuo 1 200 eurų. Tiek pat kainuoja ir profesionalaus fotografo paslaugos. Nuotakos suknelės kaina– nuo 600 eurų, gėlių ir dekoracijų – nuo 800 eurų. Norintieji šventiniam vakarui užsisakyti šiuolaikinės muzikos grupės koncertą turėtų skirti apie 2 000 eurų. Tiesa, dabar už šią paslaugą dažnai galima atsiskaityti ir išsimokėtinai.

Visgi, pasak vestuvių planuotojos, dažniausiai jaunavedžiai vestuvėms pinigus būna jau susitaupę ir bristi į skolas nėra linkę. 

Kai kurios besituokiančios poros renkasi vestuves užsienyje, tačiau vedybų planuotoja I. Klimienė neigia mitą esą užsienyje tuoktis pigiau. Pasak jos, pigiausia tuoktis Graikijoje. Šioje šalyje vestuvės dviem žmonėms su skrydžiu ir nakvyne gali kainuoti nuo 2 400 eurų.  Italijoje – nuo 3 000 eurų, o pamėgtoje Balio saloje – nuo 5 000 eurų. 

„Jeigu jaunavedžiai pageidauja, kad su jais skristų fotografas, makiažo specialistė, prisideda papildomi pinigai profesionalų skrydžiams, nakvynei, dienpinigiams. Į užsienio vestuvių paketo kainą nėra įskaičiuoja suknelė, žiedai, vaišės, artimųjų skrydžiai ir jų apgyvendinimas, gėlės, šventinė vakarienė. Viską susumavus gausis tokia suma, už kurią Lietuvoje jaunavedžiai gali suorganizuoti gražią šventę trisdešimčiai žmonių“, – lygina vedybų planuotoja.

Pasak I. Klimienės, to paties lygmens vestuvių paslaugos Vilniuje ir kituose šalies miestuose skiriasi mažai. 

Siūlo taupyti iš anksto

SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas naujai besikuriančias šeimas ragina išlaidas vestuvėms planuoti iš anksto ir atsižvelgti į savo finansines galimybes, o ne norus.

„Kiekvienos jaunos šeimos ateityje laukia nemažai didelių pirkinių ir įsipareigojimų. Todėl patarčiau galvoti apie ateitį ir skolintis tokiems dideliems pirkiniams kaip būstas, o tokias asmenines šventes kaip vestuves organizuoti iš savo sutaupytų lėšų“, – sako finansų ekspertas.

Skolintis asmeninei šventei SEB banko vyriausiasis analitikas pataria tik tuo atveju, jeigu būsimieji jaunavedžiai per artimiausius kelerius metus neplanuoja šeimos pagausėjimo, tokių didelių pirkinių kaip būstas ar automobilis, ir yra garantuoti, kad galės laiku vykdyti papildomus finansinius įsipareigojimus. Prieš imant vartojimo paskolą asmeninei šventei finansų ekspertas ragina įvertinti ir galimą riziką, jeigu, pavyzdžiui, vienas iš sutuoktinių netektų darbo ar susirgtų.

Vartojimo paskola internetu

Atsakymas per 5 minutes.
Tiesiog užpildykite paraišką, o sutartį galėsite pasirašyti internetu.


 • Taupymas ir investavimas - 2019 05 24

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Patarimų, kaip išleisti mažiau, reikėtų klausti tų žmonių, kurie iš tikrųjų moka tai daryti. Paslaptis ta, kad tie patarimai – labai paprasti. Tačiau, kad iš tikrųjų pasisektų išleisti mažiau, tų patarimų reikia ir laikytis. Norint sutaupyti vien sudaryto taupymo plano neužteks – svarbu suprasti, kad reikės išmokti išleisti mažiau, jei nepavyksta uždirbti daugiau.

  Daugiau

 • Namai - 2019 05 16

  Jei būsto remontui santaupų nepakanka, išeitis – pasiskolinti

  Jei būsto remontui santaupų nepakanka, išeitis – pasiskolinti

  Ką daryti, jei planuojate didesnius pirkinius, bet santaupų tam nepakanka? Pavyzdžiui, norite iš pagrindų suremontuoti savo būstą ir tam jums reikia 5000 eurų, tad taupyti ar skolintis? SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas siūlo apsvarstyti kelis variantus.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 05 03

  Tvirtas lietuvio charakteris apsaugo nuo neatsakingo skolinimosi

  Tvirtas lietuvio charakteris apsaugo nuo neatsakingo skolinimosi

  Disciplinuotas, atsakingas ir atsargus optimistas — tai lietuvio elgsenos ypatumai, kurie nustatyti pirmą kartą SEB bankui Lietuvoje atlikus gyventojų skolinimosi patirties, dabartinės elgsenos ir ketinimų skolintis tyrimą.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.