Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2015 07 16
Konsultacija | asmeniniai finansai

Kodėl reikia rasti laiko asmeninei finansų konsultacijai?

Kodėl reikia rasti laiko asmeninei finansų konsultacijai?

Kiekvieno žmogaus norai ir poreikiai yra labai skirtingi ir keičiasi bėgant laikui – galbūt tai noras įsigyti naują būstą šiandien, atostogauti egzotiškame krašte rytoj arba oriai pasitikti senatvę po trisdešimties metų. 

Vis dėlto dėl įtempto gyvenimo ritmo retai sustojame pagalvoti, ar šie tikslai realūs ir kaip juos būtų galima įgyvendinti. Būtent asmeninė finansų konsultacija ir suteikia tokią galimybę. Tereikia joje apsilankyti ir skirti valandą savo ateities planavimui.

„Kiekvieno iš mūsų pareiga yra mąstyti apie savo ateitį, kadangi niekas kitas to už mus nepadarys. Aš pats netikėjau, kad asmeninė finansų konsultacija gali būti naudinga,“ – sako klaipėdietis Juozas Erencas, UAB „Navis LT“ vadovas. Po ilgų dvejonių jis apsilankė asmeninėje finansų konsultacijoje, o dabar rekomenduoja tai padaryti ir kitiems.

Į konsultaciją atvedė smalsumas

J. Erencas nusprendė apsilankyti konsultacijoje sulaukęs banko darbuotojo skambučio. „Mane ne kartą yra kvietę į konsultaciją, tačiau vis nerasdavau tam laiko. Šįkart smalsumas nugalėjo, tad nusprendžiau užsukti į banką,“ – pasakoja jis.

Nemokamos finansų konsultacijos metu konsultantė domėjosi, kiek ir kokių pajamų jis gauna, kaip paskirsto biudžetą, kam norėtų sutaupyti. Atsižvelgdama į tai, ji parengė asmeninį finansų planą ir rekomendavo konkrečias priemones, kurios padėtų šio plano laikytis.

„Dauguma mūsų nesame linkę atvirauti apie savo finansus ir  ateitį. Tai žmogiška. Vis dėlto labai naudinga, kai savo srities specialistas, o ne draugas ar šeimos narys užduoda klausimus apie tavo ateities planus, padeda prioretizuoti trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus bei pateikia planą, kaip galima juos pasiekti,“ – sako J. Erencas.

Ir vienas investuotas euras gali duoti pelno

„Konsultacija padeda aiškiai suprasti, kad, norint investuoti į savo ateitį, visai nebūtina turėti milijono eurų kišenėje. Net ir vienas investuotas euras gali duoti pelno,“ – įspūdžiais dalijasi J. Erencas.

Iš  daugiau negu valandą trukusios konsultacijos J. Erencas išsinešė visą pluoštą spausdintos medžiagos, kurią planuoja įdėmiai perskaityti ir tada priimti atitinkamus sprendimus dėl taupymo ir investavimo. Pasak jo, gauta nauja medžiaga ir informacija yra ypač naudinga.

„Labai gerai, kad tokios konsultacijos praplečia mūsų finansinį akiratį ir parodo, kaip galima elgtis su pinigais, nebūtinai juos išleidžiant maistui ar kartais visai nereikalingoms pramogoms,“ – teigia J. Erencas.

Jis rekomenduoja kiekvienam apsilankyti konsultacijoje, o ne kliautis kitų patirtimi ir patarimais, kadangi kiekvieno žmogaus ir jo šeimos poreikiai yra labai individualūs.

Asmeninis finansų planas padeda geriau pasiruošti ateičiai

„Žmonės ateina į konsultacijas turėdami įvairių lūkesčių ir tikslų. Dažniausiai jie turi konkretų klausimą, kurį nori išspręsti, pavyzdžiui, nori pasitarti dėl trumpalaikio ar ilgalaikio kreditavimo, taupymo pensijai ar gyvybės draudimo. Todėl kai kurie klientai nustemba, kai konsultantas pradeda gilintis į situaciją, klausinėti su konkrečia problema, atrodytų, nesusijusių klausimų,“ – pasakoja Rūta Ežerskienė, SEB banko Baltijos  šalių privačių klientų segmento vadovė.

Vis dėlto būtent atsakymai į šiuos klausimus padeda sudėlioti asmeninį finansų planą, kuris parodo, kokią įtaką ateičiai turi kiekvienas finansinis sprendimas. Todėl prieš konsultaciją patariama jai pasiruošti – apgalvoti savo tikslus, susirinkti kuo tikslesnę informaciją apie savo pajamas ir išlaidas, sukauptas lėšas pensijų fonduose ir pan.


Patiko straipsnis? 
Prenumeruokite e. paštu


„Finansų planas labai naudingas tuo, kad jame vienoje vietoje ne tik aprašyta dabartinė situacija, bet ir išdėstyti trumpalaikiai bei ilgalaikiai planai, pateikti jų įgyvendinimo variantai. Tai ne tik padeda daug lengviau planuoti ir tuos planus įgyvendinti ar koreguoti, bet ir pasiruošti netikėtiems gyvenimo atvejams. Kuo anksčiau pradėsime rūpintis savo ir savo šeimos finansais bei ateitimi, tuo lengviau bus pasiekti savo tikslus,“ – sako R. Ežerskienė.

 

Susiję straipsniai


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

 

 

 

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.