Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2018 10 19
konsultacija internetu | paslaugos telefonu

Konsultacijos į banką – su chalatu ir šlepetėmis?

Konsultacijos į banką – su chalatu ir šlepetėmis? © LinkedIn Sales Navigator, Unsplash

Pranešimai apie artėjantį gripo sezoną privertė susimąstyti apie būtinybę skiepytis, o tuo pačiu ir apie rūpesčius, kylančius bandant užsiregistruoti pas gydytoją. Noras prisiskambinti į poliklinikos registratūrą gali pavirsti kantrybės išbandymu, mat tik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų pasinaudoja galimybe užsiregistruoti pas gydytoją internetu. Šis skaičius galėtų būti du ar tris kartus didesnis, nes interneto prieigą turi bemaž 8 iš 10 namų ūkių. Be to, kitų sričių pavyzdžiai rodo, kad Lietuva sugeba išnaudoti telekomunikacijų infrastruktūrą, kuri yra viena geriausiai išvystytų pasaulyje.

Pasaulinės konsultacijų bendrovės „Accenture“ tyrimo duomenimis, pažangiausiose valstybėse beveik 7 iš 10 klientų finansinius veiksmus atlieka internetu. Pagal šį rodiklį drąsiai galime priskirti save prie pažangiųjų valstybių: Statistikos departamento duomenys atskleidžia, kad elektroninės bankininkystės paslaugomis Lietuvoje šiemet naudojosi 6 iš 10 žmonių, kurių amžius nuo 16 iki 74 metų.

Tobulėja ne tik vartotojai, bet ir verslas. Svetainėse ir programėlėse atsiranda daugiau intuityviai valdomos aplinkos, aiškios tvarkos ir paprastų mechanizmų, leidžiančių paslaugą klientui suteikti jam neišėjus iš namų. Matome, kad virtualų kelią gyventojai vis dažniau renkasi ir spręsdami įvairius klausimus su savo banku. Vienas pavyzdžių – populiarėjančios video finansinės konsultacijos, teikiamos realiuoju laiku internetu. Nuo šių metų pradžios jų gyventojams jau esame suteikę beveik keturis tūkstančius.

Tokiu būdu finansinius klausimus klientai sprendžia iš bet kurios vietos, kur veikia patikimas interneto ryšys, – namuose ar tolimoje atostogų šalyje. Kai kuriems gyventojams konsultaciją esame suteikę ir jų darbo vietoje. Yra buvę atvejų, kai klientai, dirbantys tolimųjų reisų vairuotojais, dalį savo poilsio pertraukos skirdavo finansinei konsultacijai ir su banko specialistu konsultuodavosi sėdėdami už krovininio vilkiko vairo.

Tokio tipo konsultacijos vyksta saugioje interneto banko aplinkoje, jos metu banko klientas ir konsultantas mato vienas kitą kompiuterio ekrane ir gali tartis žodžiu ar susirašinėti žinutėmis, užpildyti reikiamus dokumentus ir juos pasirašyti. Tarp SEB banko klientų jau esama tokių, kuriems būsto paskola buvo suteikta asmeniškai nesusitikus. Visi kredito teikimo klausimai su klientu buvo aptarti nuotolinės konsultacijos metu, internetu pasirašyti ir būtini dokumentai.

Banko statistikos duomenimis, nuotoliniu būdu teikiamas finansines konsultacijas aktyviausiai išbando 30–40 metų amžiaus klientai. Statistikos departamento duomenys rodo, kad internetu kasdien Lietuvoje naudojasi beveik visi 16–44 metų amžiaus gyventojai (nuo 93 iki 100 proc.). Ir nors vyresnėse amžiaus grupėse šie skaičiai nėra tokie įspūdingi, internetas kaip patogus kasdienis įrankis šiandien jau prieinamas daugumai gyventojų. Todėl kai kitąsyk kils poreikis pasinaudoti kokia nors paslauga, pirmiausiai kviečiu pasidomėti, ar ji yra teikiama internetu. Verslo bei valstybinių institucijų siūlomi nuotoliniai sprendimai padės klausimą išspręsti jums net neišėjus iš namų.

Vaidas Žagūnis, SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius


Konsultacija

Norite pasitarti finansų klausimais?

Asmeninių finansų specialistai tiksliai nustatys Jūsų poreikius, tikslus ir parengs asmeninį finansų planą.


 • Verslui - 2018 09 24

  Mažiau laiko važinėjimui – daugiau laiko verslui

  Mažiau laiko važinėjimui – daugiau laiko verslui

  Apskaičiuota, kad Lietuvoje yra apie 200 tūkst. mobiliojo parašo vartotojų, o SEB banko duomenimis, prisijungimo prie interneto banko programėlė „Smart-ID“ pagal populiarumą jau pralenkė mobilųjį parašą. Galimybe patogiau ir greičiau pervesti pinigus, derinti ir sudaryti sutartis vis dažniau naudojasi ir gyventojai, ir įmonės.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 11 08

  Pasitarti finansų klausimais – internetu vaizdo konsultacijoje

  Pasitarti finansų klausimais – internetu vaizdo konsultacijoje

  Norite pasikonsultuoti rūpimais finansų klausimais neatsitraukę nuo savo kompiuterio ekrano? Vilnietis Algirdas, išgirdęs tokį SEB banko konsultantės pasiūlymą, nedvejodamas sutiko. IT konsultantas dėl laiko stokos vis neprisiruošdavo pats nuvykti į banko skyrių, o bendrauti nuotoliniu būdu jis įpratęs – taip kasdien tvarko darbo reikalus su kitose šalyse dirbančiais kolegomis.  

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 10 19

  Taupantys laiką į banko skyrių skuba vis rečiau

  Taupantys laiką į banko skyrių skuba vis rečiau

  Susiruošę vykti į banko skyrių gerai pagalvokite – galbūt jums ten nebūtina eiti? Gera žinia, kad daugelį bankinių reikalų galima sutvarkyti nepakylant nuo kėdės ir negaištant savo brangaus laiko.

  Daugiau

 

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

 

 

 

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.