Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 11 07
Instagram | biudžetas | Taupymas

Mados tinklaraštininkė planavo mėnesio biudžetą: ką galima daryti su 600 eurų?

Mados tinklaraštininkė planavo mėnesio biudžetą: ką galima daryti su 600 eurų?

Kaip suplanuoti savo mėnesio biudžetą, kad pinigų užtektų ne tik būtiniausioms išlaidoms, bet jų dar liktų kelionėms ir būtų galima taupyti? Su tokia užduotimi teko susitvarkyti mados ir kelionių mėgėjai, daugiau negu 28 tūkst. sekėjų instagrame turinčiai Kamilei Dambrauskaitei.

Daug keliaujančiai ir visada puikiai atrodančiai Kamilei SEB bankas savo instagramo paskyroje metė iššūkį: suplanuoti savo mėnesio išlaidas taip, kad jos ne tik neviršytų 600 eurų, bet ir liktų santaupų. Mergina pripažįsta, kad tvarkytis su šia užduotimi iš pradžių jai sekėsi gana sunkiai, tačiau, pasinaudojus 50-30-20 taisykle, viskas tapo kur kas paprasčiau.

„Jau metus gyvenu savarankiškai. Iš pradžių buvo sunku, tačiau dabar pradedu matyti, kiek pinigų man reikia nuomai, kiek maistui, o kiek – laisvalaikiui, todėl išlaidas visada stengiuosi planuoti iš anksto“, – pasakoja Kamilė.

50-30-20 taisyklė – tai gaunamos pajamos, paskirstomos į tris grupes: 50 proc. būtinosios išlaidos būstui, maistui, transportui ir mokesčiams už paslaugas, 30 proc. – kintančios išlaidos laisvalaikiui, kultūros renginiams, drabužiams, avalynei, nenumatytiems pirkiniams, 20 proc. pinigai, skirti taupyti ir investicijoms.

Norėdami žiūrėti IGTV įrašą su Kamile, spauskite čia

50 proc. būtinosioms išlaidoms

„Visada svajojau gyventi Vilniaus senamiestyje. Gerai paieškojusi, radau butą, už kurį per mėnesį reikėtų mokėti 390 eurų, tačiau šį butą nusprendžiau dalintis su trimis draugėmis, todėl už nuomą tektų sumokėti po 130 eurų ir dar keliasdešimt eurų mokesčiams“, – sako mergina.

Kalbant apie maistą, pasak Kamilės, išlaidauti kavinėse būtų neprotinga, todėl maistą tektų gamintis namuose, o pirkinius kruopščiai planuoti.

„Namuose gaminčiau maistą, kurį įsidėčiau ir į darbą. Per mėnesį maisto produktams, mano skaičiavimais, užtektų 135 eurų. Mūsų šeimoje visada įprasta maistą pirkti visai savaitei, todėl įsivaizduoju, kad sekmadienis būtų puiki diena tą padaryti. Manau, kad taip yra išleidžiama kur kas mažiau pinigų negu kiekvieną dieną po darbo bėgant ir perkant bet ką“, – tvirtina mados tinklaraštininkė.

Likusius 10–15 eurų Kamilė skirtų transportui, tačiau tik labai svarbiems atvejams, nes gyvenant senamiestyje daug kas pasiekiama pėsčiomis, dviračiu ar paspirtuku.

30 proc. drabužiams ir kelionėms

Išlaidos laisvalaikiui, drabužiams ar kitoms pramogoms Kamilės biudžete sudarytų 30 proc. jos pajamų.

„Turint tokį biudžetą, pirkti daug drabužių būtų neprotinga. Bet aš esu įsimylėjusi vieną vintage tipo parduotuvę, kurioje drabužių kainos tikrai nėra didelės. Pavyzdžiui, palaidinę ar megztinį galima įsigyti už 8 eurus. Todėl drabužiams skirčiau apie 80, pramogoms – 20–30 eurų“, – sako mergina.

Savo gyvenimo Kamilė neįsivaizduoja be kelionių, tad per mėnesį šiai aistrai mergina atsidėtų 80 eurų ir per 3–4 mėnesius, pasak jos, pavyktų susiplanuoti visai neblogą kelionę.

„Dažniausiai stengiuosi kuo mažiau pinigų skirti pačiam skrydžiui, rinkdamasi apgyvendinimo paslaugas naudoju būsto nuomos platformą „Airbnb“, kurioje galima rasti daug kainos atžvilgiu patrauklių pasiūlymų. Be to, įvairių užkandžių – įvairių batonėlių, riešutų ir panašiai – kelionėms nusiperku dar Lietuvoje“, – apie tai, kaip taupo kelionių metu, pasakoja pašnekovė.

Likusius 20 proc. investuotų į save

„50 eurų pasilikčiau savišvietai. Tai – knygoms, seminarams ir panašiai veiklai, kuri padėtų tobulėti profesinėje srityje, todėl ateityje galėčiau tikėtis didesnių pajamų. Na, ir 30–50 eurų atsidėčiau taupymui bei nenumatytoms išlaidoms, kurios praverstų ištikus nelaimei ar panašiam atvejui“, – apsisprendimą aiškina Kamilė.

Ir, nors šis Kamilės biudžetas tik įsivaizduojamas, mergina sako, kad ir realiame gyvenime į pinigus žiūri atsakingai bei stengiasi stebėti savo pajamas ir išlaidas.

„Dažniausiai atsiskaitau kortele, naudoju išmaniąją programėlę, kurioje galiu labai paprastai pasižiūrėti savo sąskaitos likutį. Kartais kavą perku ne kavinukėje, o pasidarau jos namuose. Taip pat niekada neperku neapgalvotai. Kai prie to pripranti, tai tampa ne taupymu, o gyvenimu būdu“, – tvirtina mergina.

 

Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sek mus instagrame ir sužinok, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.

Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sek mus instagrame ir sužinok, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.


 • Kasdieniai finansai - 2019 10 17

  Šeimos biudžeto planavimas. Ar įmanoma maistui išleisti dvigubai mažiau?

  Šeimos biudžeto planavimas. Ar įmanoma maistui išleisti dvigubai mažiau?

  Jei į maisto prekių parduotuvę ateiname alkani, neretai perkame produktus neapgalvoję. Tuomet atrodo, kad norime visko, todėl išleidžiame kur kas daugiau pinigų ir nusiperkame ne pačių būtiniausių produktų. Kodėl verta iš anksto planuoti, ką valgysime, SEB banko instagramo paskyroje @seb.lietuvoje pasakoja maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ kūrėja Kristina Pišniukaitė.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2019 10 03

  Ar dabar tinkamas metas pradėti investuoti?

  Ar dabar tinkamas metas pradėti investuoti?

  Finansine pagalve jau pasirūpinta ir, atrodo, nejaustumėte didelio pokyčio kas mėnesį investicijoms atidėdami po keliasdešimt eurų. Tačiau ekonomistai jau kurį laiką kalba apie artėjantį ekonomikos lėtėjimą. Gal dar palaukti?

  Daugiau

 • Verslui - 2019 09 10

  Startuolio „Wolt“ įkūrėjas: „Nepersistenkite norėdami būti originalūs“

  Startuolio „Wolt“ įkūrėjas: „Nepersistenkite norėdami būti originalūs“

  „Naujos idėjos paprastai atrodo itin patrauklios tiems, kas jas sukūrė. Deja, dažnai pakanka vieno žvilgsnio iš šalies, kad įsitikintum, jog iš pažiūros geras sumanymas, kuriam tobulinti sugaišta daug laiko ir pastangų, paprasčiausiai bus neveiksmingas. Sėkmingam verslui sukurti toli gražu ne visuomet būtinos ypatingos idėjos“, – sako vienas iš sparčiai augančių Suomijos maisto pristatymo startuolio „Wolt“ steigėjų Elias Aalto

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.