Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2016 06 22
Vartojimo kreditas | asmeniniai finansai

Paprastas būdas gauti atsakymą, kiek pinigų galite pasiskolinti

Paprastas būdas gauti atsakymą, kiek pinigų galite pasiskolinti

Šiuolaikinės technologijos atveria naujas galimybes ir keičia mūsų įpročius. Pavyzdžiui, prireikus pasiskolinti pinigų didesniems pirkiniams, nebūtina kur nors eiti ar kažkam skambinti – prisėdę prie kompiuterio ir užpildę paraišką sužinosite, kokio dydžio vartojimo kreditą galite gauti.

SEB banko duomenimis, kas antras besiskolinantis didesniems pirkiniams, pavyzdžiui, automobiliui, kelionei ar būsto remontui, paraišką vartojimo kreditui gauti užpildo net neatvykęs į banką – internetu. Ateityje dėl tobulėjančių technologijų ir skaitmenizacijos, pildančiųjų paraiškas internetu tik daugės.

Internetu užpildyti paraišką vartojimo kreditui gauti ar užsiregistruoti konsultacijai su banko darbuotoju yra patogu ir nesudėtinga. Svarbiausia turėti prieigą prie interneto banko. Jei jos neturite, kreipkitės į savo pagrindinį banką – tą finansų įstaigą, į kurią pervedate savo atlyginimą.

Pildant paraišką internetu jums reikės nurodyti:

 • kokiu tikslu skolinatės pinigų (vartojimo reikmėms, butui ar automobiliui pirkti, gydymo paslaugoms apmokėti, kelionei)
 • sumą, kurią norėtumėte pasiskolinti
 • laikotarpį, per kurį ketinate išmokėti skolą
 • išsilavinimą
 • šeiminę padėtį
 • pagrindinę darbovietę ir pareigas
 • bendrą darbo stažą
 • mėnesio pajamas
 • mėnesio finansinius įsipareigojimus
 • kokiame mieste ir banko skyriuje norėtumėte pasirašyti kredito sutartį.

Visa kita reikalinga informacija, pavyzdžiui, jūsų adresas ar telefono numeris, paraiškos laukeliuose bus užpildyti automatiškai.

Nuo 2016 m. vasario 1 d. Lietuvos Bankas sugriežtino skolinimo reikalavimus bei paraiškų dėl kredito teikimo tikrinimą. Todėl kreditus teikiančios finansų įstaigos dabar kliento pajamas ir išlaidas finansiniams įsipareigojimams turi tikrinti iš dviejų šaltinių – kliento pateiktos informacijos paraiškoje ir įvairių registrų duomenų. 

Banko darbuotojai lygina abiejų šaltinių informaciją ir atsakingai vertina kliento galimybes laiku grąžinti kreditą. Todėl pildydami paraišką, nurodykite kuo tikslesnius duomenis apie savo gaunamas pajamas ir išlaidas savo poreikiams bei finansiniams įsipareigojimams tenkinti.

Kiekvienas klientas prieš teikdamas paraišką kreditui gauti, vartojimo kredito sumos skaičiuokle gali pats apskaičiuoti, kokio dydžio kredito įmoką be sunkumų galėtų kas mėnesį mokėti bankui ir susipažinti su kreditui gauti reikalingų dokumentų sąrašu. Vartojimo kredito sumos skaičiuoklę rasite savo pagrindinio banko internetinėje svetainėje.

Tačiau nepamirškite, kad skaičiuoklės rezultatas yra tik orientacinio pobūdžio ir tai nereiškia, kad tokią sumą bankas jums ir galėtų paskolinti.

Sulaukęs jūsų paraiškos ir įvertinęs jūsų finansinę situaciją bankas per dvi darbo dienas internetu pateiks tik jums skirtą konkretų pasiūlymą. Jeigu atsakymas bus teigiamas, pasirašius sutartį, tą pačią dieną į jūsų nurodytą sąskaitą pervedami jums skolinami pinigai.

Tiesa, dauguma šalies bankų klientus pasirašyti sutarčių dėl kredito išdavimo vis dar kviečia į artimiausius bankų skyrius. Pasak SEB banko Verslo plėtros departamento direktoriaus Lino Januševičiaus, jau netolimoje ateityje pasirašyti vartojimo kredito gavimo sutartį SEB banke bus galima ir internetu.

„Interneto bankininkystės paslaugomis besinaudojančių klientų skaičius stabiliai auga, todėl ateityje planuojame, kad neužsukus į banką bus galima ir pateikti prašymą, ir gauti paskolą“, – sakė L. Januševičius.

Jei turite daugiau klausimų dėl vartojimo kredito, jo išdavimo ir taikomas sąlygas bei įkainius, visada galite kreiptis į banko specialistus, paskambinę visą parą veikiančiu telefonu 1528 arba atvykę į artimiausią SEB banko skyrių.

Svarbu žinoti:

 • vartojimo kreditai teikiami pilnamečiams Lietuvos Respublikos piliečiams ir asmenims, turintiems leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, gaunantiems nuolatines pajamas: darbo užmokestį ar kitas reguliarias pajamas, gaunamas pagal autorines sutartis, iš verslo veiklos
 • prieš skolindamiesi atkreipkite dėmesį, kad bendra mėnesio įmokų, jūsų mokamų įvairioms kredito įstaigoms, suma neviršytų 40 proc. visų per mėnesį jūsų gaunamų grynųjų pajamų. Skolinkitės atsakingai
 • nuo 2016 m. vasario 1 d. turite teisę per 2 dienas grąžinti savo pasiimtą kreditą. Per šį laiką persigalvojus nėra taikomos jokios papildomos mokestinės baudos.

 • Kasdieniai finansai - 2016 06 09

  Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

  Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

  Dažnai girdime, kad skolintis pinigų šiuo metu palankus metas, tačiau skolintis, kaip ir pirkti, reikia sumaniai. Atsižvelkite į šiuos patarimus, jei didesniam pirkiniui, kelionei ar būsto remontui ketinate imti vartojimo kreditą.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 05 11

  Vartojimo kreditas: į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

  Vartojimo kreditas: į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

  Kainos ir kokybės santykis svarbus ne tik perkant naują daiktą ar paslaugas. Į tai atsižvelgti derėtų ir skolinantis pinigus – imant trumpalaikes paskolas asmeninėms, namų ūkio reikmėms, automobiliui įsigyti, kelionei ar kitiems norams įgyvendinti.  

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 05 16

  Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

  Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

  Jei jau skolinatės, darykite tai atsakingai – ragina finansų ekspertai. Taip galėsite apsaugoti save bei savo šeimą nuo finansinių rūpesčių ateityje. „Jei nusprendėte, kad jūsų norai negali laukti ir be vartojimo kredito neapsieisite, įsitikinkite, kad galėsite laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus“, – pataria SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.