Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2016 06 09
Vartojimo kreditas | asmeniniai finansai | saugus kreditas

Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

Dažnai girdime, kad skolintis pinigų šiuo metu palankus metas, tačiau skolintis, kaip ir pirkti, reikia sumaniai. Atsižvelkite į šiuos patarimus, jei didesniam pirkiniui, kelionei ar būsto remontui ketinate imti vartojimo kreditą.

Skolinkitės atsakingai

Vartojimo kreditas – vienas paprastesnių ir greitesnių būdų neįkeičiant turto pasiskolinti pinigų. Tačiau ar jums tikrai dabar reikia naujo mobiliojo telefono? Ar atostogų saulėtoje Ispanijoje šiemet neatstos savaitė prie ežero senelių sodyboje? 

Kad ir kokia būtų saldi svajonė ir ją įgyvendinti žadantis pasiūlymas, pirmiausia gerai pagalvokite, ar jūsų norai negali palaukti geresnių laikų. Galbūt šiek tiek apriboję savo troškimus dabar, galėsite naujam didesniam pirkiniui susitaupyti ir patys? Norimas daiktas, įsigytas už savo pinigas, suteiks daugiau laimės.

Įsitikinkite, kad galėsite laiku įvykdyti finansinius įsipareigojimus

Įvertinkite, ar jūsų gaunamos pajamos stabilios. Ar jos nepakis per visą planuojamo kredito laikotarpį ir jūs galėsite laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus? 

Naudodamiesi vartojimo kredito sumos skaičiuokle, apskaičiuokite, kokio dydžio kredito įmoką be sunkumų galėtumėte mokėti. Palyginkite pasiskolintą pinigų sumą su ta, kurią turėsite grąžinti. Jei skaičiai rodo daugiau negu 25 proc., o kartais penkiasdešimt procentų ir net daugiau, paieškokite geresnių vartojimo kredito pasiūlymų.

Atidžiai išanalizuokite papildomas sąlygas

Sulaukę viliojančio pasiūlymo pasiimti vartojimo kreditą už nedidelius procentus, nesusiviliokite nedideliais skaičiais ir neskubėkite juo naudotis. Išsiaiškinkite, kokius papildomus mokesčius jums teks mokėti gavus paskolą. Galbūt jums papildomai teks mokėti už sutarties sudarymą, aptarnavimą? Galbūt jums teks padengti skolos administravimo mokesčius?

Prieš sudarydami sutartį, pasidomėkite, kokius papildomus reikalavimus ir sąlygas kelia kreditą suteikianti bendrovė. Galbūt ji taiko baudas už laiku nevykdomus įsipareigojimus? Galbūt, pavėlavus grąžinti pasiskolintą sumą, jums bus taikomos kitokios, didesnės palūkanų normos?

Atkreipkite dėmesį į bendrą vartojimo kredito metinę normą

Palūkanos nėra svarbiausias dalykas sprendžiant, ar siūlomas vartojimo kreditas yra jums naudingas. Norėdami išsirinkti geriausią ir palankiausią rinkoje vartojimo kredito pasiūlymą, atsižvelkite į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Šis rodiklis yra trumpinamas kaip BVKKMN. Įsidėmėkite šią santrumpą ir atkreipkite į ją dėmesį.

Tai procentinis dydis, kuris nurodo, kiek jums iš tikrųjų kainuos kreditas, t. y, kiek už pasiskolintą sumą reikės grąžinti pinigų pasibaigus kredito galiojimo laikui. Palyginę kreditus teikiančių bendrovių metines normas, galėsite geriausiai išsiaiškinti, koks kreditas jums būtų palankiausias.
Pagal šalies įstatymus visos vartojimo kreditus teikiančios finansų institucijos privalo nurodyti šį procentą, todėl, jei nematote jo vartojimo kreditus teikiančios bendrovės pasiūlyme, drąsiai apie jį teiraukitės. 

Numatykite galimą riziką

Prieš priimdami sprendimą skolintis,  atsakykite sau į klausimus: „Kas bus, jei aš negalėsiu laiku grąžinti kredito? Ar su manimi kas nors kalbėsis, man patars, jei nutiks bėda ir aš neteksiu darbo?“. Numatykite visas galimas rizikas, o jei kyla klausimų, pasitarkite su finansų specialistais

Galbūt vertėtų apdrausti savo vartojimo kreditą? Taip galėsite jaustis saugiau, kad net ir nutikus nelauktiems gyvenimo atvejams, pavyzdžiui, susirgus ar netekus darbo, jūs galėsite išsaugoti savo turtą ir išlikti finansiškai stabilūs.

Lietuvos banko reikalavimu, bendra mėnesio įmokų, mokamų įvairioms kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį gaunamų grynųjų pajamų.


 • Kasdieniai finansai - 2016 05 16

  Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

  Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

  Jei jau skolinatės, darykite tai atsakingai – ragina finansų ekspertai. Taip galėsite apsaugoti save bei savo šeimą nuo finansinių rūpesčių ateityje. „Jei nusprendėte, kad jūsų norai negali laukti ir be vartojimo kredito neapsieisite, įsitikinkite, kad galėsite laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus“, – pataria SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 05 11

  Vartojimo kreditas: į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

  Vartojimo kreditas: į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

  Kainos ir kokybės santykis svarbus ne tik perkant naują daiktą ar paslaugas. Į tai atsižvelgti derėtų ir skolinantis pinigus – imant trumpalaikes paskolas asmeninėms, namų ūkio reikmėms, automobiliui įsigyti, kelionei ar kitiems norams įgyvendinti.  

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 02 24

  Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

  Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

  Kartais norint išpildyti savo svajones – įsigyti automobilį, naują mobilųjį telefoną, kompiuterį ar išvykti į egzotišką kelionę – turimų santaupų nepakanka. Tokiu atveju gali padėti vartojimo kreditas arba lizingas – tik svarbu pasirinkti tinkamą finansinę priemonę ir atsakingai įvertinti savo galimybes skolintis. Šį kartą trumpai apžvelgsime pagrindinius skirtumus šių dviejų skolinimosi būdų skirtumus.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.