Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2016 05 16
Vartojimo kreditas | asmeniniai finansai | Julita Varanauskienė

Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

Jei jau skolinatės, darykite tai atsakingai – ragina finansų ekspertai. Taip galėsite apsaugoti save bei savo šeimą nuo finansinių rūpesčių ateityje. „Jei nusprendėte, kad jūsų norai negali laukti ir be vartojimo kredito neapsieisite, įsitikinkite, kad galėsite laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus“, – pataria SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Šeimos finansų ekspertė pastebi, kad žmonės, ypač jaunesni,  dažnai pervertina arba nepakankamai įvertina savo galimybes skolintis. Jie sunkiai suvokia, kiek bus suvaržytos jų įprastos išlaidos, kai reikės pradėti grąžinti skolą.

„Paradoksalu, bet jei paklaustume žmonių, kiek per mėnesį galėtų skirti lėšų santaupoms arba investicijoms, o po kurio laiko, kiek per mėnesį galėtų skirti lėšų paskoloms grąžinti, žmonės nurodytų nevienodas sumas pinigų. Antruoju atveju nurodomos pinigų sumos dažniausiai būna didesnės“, – sakė J. Varanauskienė.

Sužinoti, kokią didžiausią sumą galėtumėte pasiskolinti neapsunkindami savęs finansine našta, padeda vartojimo kredito sumos skaičiuoklė. Ją rasite finansų įstaigų interneto puslapiuose. Naudotis skaičiuokle yra  paprasta ir patogu. Per mažiau nei minutę galite sužinoti, ar jūsų norai atitinka galimybes. 

Dažniausiai naudojantis vartojimo kredito sumos skaičiuokle jums tereikės pateikti šiuos duomenis:

 • suaugusiųjų skaičių šeimoje,
 • vaikų ar išlaikytinių skaičių šeimoje,
 • realias šeimos pajamas atskaičius mokesčius,
 • šeimos finansinius įsipareigojimus (į šią sumą įtraukite pinigus, kuriuos kas mėnesį išleidžiate jau turimiems kreditams, pavyzdžiui, būsto paskolai, lizingui dengti),
 • miestą, kuriame gyvenate.

Įvedę šiuos duomenis, sužinosite, kokią didžiausią sumą, galėtumėte pasiskolinti iš savo pasirinkto banko ir kokią įmoką turėtumėte mokėti kas mėnesį. 

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienos vartojamuosius kreditus teikiančios finansų įstaigos vartojimo kredito sumos skaičiuoklės rezultatai gali skirtis. Tai gali priklausyti nuo skaičiavimuose naudotos metinės palūkanų normos, skirtingų finansų įstaigų rizikos vertinimo kriterijų, keliamų reikalavimų kredito gavėjui.

Skaičiuoklės rezultatas visada  yra tik apytikslis, orientacinio pobūdžio. Jis nereiškia, kad tokią sumą jūs tikrai galėsite pasiskolinti. Norėdami gauti asmeninį pasiūlymą, kreipkitės į banko specialistus ar užpildykite kredito paraišką internetu.

Įvertinęs jūsų finansinę situaciją –  mėnesines pajamas, laikotarpį, kuriam skolinamasi, sumą, kitus finansinius įsipareigojimus, bankas galės pateikti tik jums skirtą konkretų pasiūlymą. 

Skolinantis vartojimo reikmėms svarbu prisiminti:

 • Skolinkitės atsakingai ir prieš imdami kreditą, dar kartą įsitikinkite, kad galėsite vykdyti papildomus finansinius įsipareigojimus. Net jei kreditą teikiančios finansų įstaigos reikalauja, objektyviai ir sąžiningai apskaičiuokite visas savo mėnesines išlaidas ir finansinius įsipareigojimus
 • Pabandykite keletą mėnesių gyventi taip, tarsi jau būtumėte paėmę paskolą – atidėkite lėšas, kurias reikėtų skirti paskolos įmokoms. „Taip vienu šūviu nušausite du zuikius: realiau įvertinsite savo galimybes ir šiek tiek sutaupysite. Jei apsispręsite skolintis, jums reikės mažesnės sumos, mažiau mokėsite ir palūkanų“,  – pataria J. Varanauskienė
 • 300 eurų – ekspertų skaičiavimais, tokia suma yra minimali vieno didmiestyje gyvenančio žmogaus pragyvenimui 
 • Įvertinkite galimą riziką. Prisiminkite, kad bendra mėnesio įmokų, Jūsų mokamų įvairioms kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį Jūsų gaunamų grynųjų pajamų.

 • Kasdieniai finansai - 2016 05 11

  Vartojimo kreditas: į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

  Vartojimo kreditas: į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

  Kainos ir kokybės santykis svarbus ne tik perkant naują daiktą ar paslaugas. Į tai atsižvelgti derėtų ir skolinantis pinigus – imant trumpalaikes paskolas asmeninėms, namų ūkio reikmėms, automobiliui įsigyti, kelionei ar kitiems norams įgyvendinti.  

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 02 24

  Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

  Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

  Kartais norint išpildyti savo svajones – įsigyti automobilį, naują mobilųjį telefoną, kompiuterį ar išvykti į egzotišką kelionę – turimų santaupų nepakanka. Tokiu atveju gali padėti vartojimo kreditas arba lizingas – tik svarbu pasirinkti tinkamą finansinę priemonę ir atsakingai įvertinti savo galimybes skolintis. Šį kartą trumpai apžvelgsime pagrindinius skirtumus šių dviejų skolinimosi būdų skirtumus.

  Daugiau

 • Pensija - 2015 08 28

  Keturi klausimai apie pensiją, kuriuos būtina užduoti sau

  Keturi klausimai apie pensiją, kuriuos būtina užduoti sau

  Ar kada nors bandėte apskaičiuoti, kokios pensijos Jums pakaktų norint senatvę praleisti oriai? Būkite atviri sau – kokią sumą norėtumėte gauti kiekvieną mėnesį, jeigu į pensiją išeitumėte šiandien? Jeigu gana konkrečiai galite atsakyti į šį klausimą, tai jau žingsnis į priekį. Tai Jūsų tikslas, belieka sužinoti, kaip jį pasieksite.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.