Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2018 10 23
šeima | finansai | sąskaita

Šeimos pinigai: kas geriau – viena ar atskiros sąskaitos?

Šeimos pinigai: kas geriau – viena ar atskiros sąskaitos?

Bendro biudžeto valdymas gali kelti iššūkių tiek jaunoms šeimoms, tiek ir kartu ne vienerius metus gyvenantiems sutuoktiniams. Galimų biudžeto tvarkymo būdų yra įvairių: pasidalinti planuojamomis išlaidomis, kartu laikyti pinigus ir t. t. Tačiau kai daugumą finansinių reikalų galima sutvarkyti elektroniniu būdu, šeimoms vis svarbiau tampa turėti bendro biudžeto tvarkymo priemones. Tokius sprendimus, kaip galimybė sutuoktiniams valdyti vienas kito sąskaitas, šeimos linkusios rinktis ir dėl nenumatytų atvejų.

Bendrą sąskaitą rinktųsi ir dėl nenumatytų atvejų

Savo šeimos biudžetą Daiva Gaulienė su vyru Aisčiu tvarko kartu ir, kaip patys sako, bando vis kitokias strategijas, ieškodami optimaliausio varianto. Šiuo metu šeima laikosi taktikos kiekvieno mėnesio pradžioje numatyti būsimas išlaidas ir taip valdyti pinigus.

„Mėnesio pradžioje nusimatome preliminarias būsimas pajamas, detalizuojame būtinas ir neišvengiamas išlaidas, tokias kaip mokesčiai, būtini svarbesni pirkiniai, įsipareigojimai, taupymui skirta dalis ir taip toliau. Atėmę išlaidas iš pajamų, matome, koks mūsų to mėnesio limitas ir netgi kiek kiekvienas kasdien galime išleisti į sąrašą neįtrauktiems reikalams. Tiesą sakant, tai labai pagelbėjo savikontrolei ir nereikalingam išlaidavimui. Beje, kasdienes išlaidas fiksuojame mobiliojoje programėlėje, todėl visai patogu stebėti ir daryti savo poreikių analizę“, – patirtimi dalijasi Daiva.

Jos teigimu, dar iki vedybų jiedu su vyru savo biudžetus tvarkė atskirai, tačiau taip išleisdavo daugiau pinigų. O štai po vestuvių apie pinigus ėmė kalbėtis daug, o tai padeda geriau valdyti išlaidas.

„Savaime susiklostė, kad už vienus bendrus reikalus atsakingas vyras, už kitus – aš. Pavyzdžiui, draudimo klausimus paprastai sprendžiu ir apmoku aš, mokesčius moka vyras. Yra klausimų, kuriuos sprendėme anksčiau savarankiškai, pavyzdžiui, III pakopos pensijos kaupimo įmokos, gyvybės draudimas ar investavimas, tačiau kuriam laikui sumažėjus įplaukoms, pradėjome sprendimus priiminėti kartu ir tartis“, – pasakoja Daiva.

Jos teigimu, šeima turi bendrą sąskaitą taupymui, tačiau bendros einamosios sąskaitos ar prijungtinių sąskaitų neturi, nes iki šiol nebuvo poreikio. Tačiau Daiva mano, kad dėl nenumatytų atvejų reikėtų turėti galimybę valdyti vienas kito sąskaitas.

„Nenumatytiems atvejams tai reikėtų būti išsprendus, todėl manau, kad tai tik laiko klausimas“, – teigia ji.

Šeimos biudžetą valdyti galima vienoje sąskaitoje


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


SEB banko klientai, norintys bendrą šeimos biudžetą valdyti patogiai, turi galimybę naudotis viena bendrai valdoma sąskaita. Sprendimas, kaip šeimai ar artimiesiems ir naudotis viena sąskaita, gana paprastas. Pavyzdžiui, vienas šeimos narys, atsidaręs sąskaitą, kitą šeimos narį gali paskirti savo sąskaitos naudotoju. Jeigu abu asmenys jau yra SEB banko klientai, tą paprastai galima padaryti interneto banke, pasirinkus „Nustatymai“ → „Limitai ir teisės“ → „Papildomas naudotojas“. Be to, bet kuriam šeimos nariui galima išduoti mokėjimo kortelę, susietą su šia sąskaita.

Tai ypač patogu, jeigu iš vienos sąskaitos norite apmokėti bendras paskolas ar lizingą, komunalinius mokesčius. O jeigu nusprendėte tokioje sąskaitoje taupyti lėšas, sąskaitos naudotojai gali patogiai stebėti, kaip sekasi kaupti ateičiai. Taigi, Daivos ir Aisčio atveju, jų bendra santaupoms skirta sąskaita galėtų naudotis abu sutuoktiniai bei sekti, kaip keičiasi šeimos biudžetas.

Be to, skiltyje „Nustatymai“ -> „Limitai ir teisės“ galite priskirti savo artimąjį papildomu interneto banko naudotoju, nustatyti sąskaitos operacijų limitus, iki kurių partneris, prisijungęs prie savo interneto banko, galės iš Jūsų pasirinktos sąskaitos atlikti pervedimus.

Limitus ir teises koreguoti gali tik klientai, kurių el. paslaugų teikimo sutartyje yra suteikta administratoriaus teisė. Jei ji nėra suteikta, reikėtų atvykti į banko skyrių.

Jeigu prireiktų, kad sąskaita galėtų naudotis ir daugiau žmonių, SEB bankas suteikia galimybę prijungti kortelę prie vienos sąskaitos ir keliems asmenims – ne tik sutuoktiniams ar jų vaikams, bet ir nebūtinai siejamiems šeiminių ryšių. Šiuo metu prijungtinės  kortelės yra užsakomos atvykus į banko skyrių, tokiu atveju reikia atvykti ir sąskaitos savininkui, ir asmeniui ar asmenims, kurių vardu bus išduota prie sąskaitos prijungta kortelė.

Vis dėlto naudodamiesi bendra sąskaita nepamirškite, kad norėdami artimąjį nustebinti netikėta dovana, turėtumėte naudotis sąskaita, kurios jis ar ji nemato.


 • Automobilis - 2018 08 22

  Vieno automobilio šeimai jau nebeužtenka

  Vieno automobilio šeimai jau nebeužtenka

  Trečdalis 18–55 metų Lietuvos gyventojų važinėja prieš metus įsigytu automobiliu, o kas antras gyventojas svarsto apie galimybę nusipirkti automobilį artimiausiu metu. Didžiausias dėmesys renkantis automobilį skiriamas kainai, saugumo ypatumams, patogumui ir eksploatacijos sąnaudoms.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2018 05 10

  Kiek kainuoja surengti vestuves?

  Kiek kainuoja surengti vestuves?

  Dešimt tūkstančių eurų. Tiek vilnietė personalo skyriaus specialistė Aistė ir jos sužadėtinis nusprendė skirti savo didžiausiai šventei – vestuvėms. Netrukus susituoksianti pora džiaugiasi, kad jiems pavyko sutilpti į numatyto biudžeto rėmus ir pavyks išvengti skolų. Daugiau negu dešimt metų vestuves planuojanti Inga Klimienė sako, kad šiais laikais vidutinės vestuvės kainuoja nuo 8 tūkstančių eurų, ir griauna mitą, kad tuoktis užsienyje pigiau negu Lietuvoje.

  Daugiau

 • Namai - 2021 03 05

  Būsto paskola jaunai šeimai. Kaip gauti valstybės subsidiją?

  Būsto paskola jaunai šeimai. Kaip gauti valstybės subsidiją?

  Pirmąjį būstą norinčios įsigyti jaunos šeimos jau kurį laiką gali tikėtis ir valstybės pagalbos. Tam šiuo metu yra skirtos net dvi skirtingos priemonės – viena orientuojasi į regionuose savo pirmuosius namus planuojančias šeimas, kitos pagrindinis kriterijus – šeimos gaunamos pajamos. Tiesa, abiem atvejais reikia atitikti ir daugiau kredito gavėjui keliamų reikalavimų, o kartais – ir palaukti eilės, todėl pirmiausia skubėti reikėtų ne į banką.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.