Draudimas -
2015 10 26
Gyvenimo etapai | vaikai
Daugiau negu 51 procentas – tokia SEB banko užsakymu atliktoje apklausoje dalyvavusių tėvų dalis kaupia lėšas savo vaikų išsilavinimui. Daugiau negu ketvirtadalis taupo atžalų savarankiško gyvenimo pradžiai ir pirmajam jų būstui. Galbūt vaikų ateičiai kaupiate ir jūs, tačiau nežinote, ar euras prie euro kaupiamas turtas gali padėti įgyvendinti vaikų svajones?
Anot SEB banko šeimos finansų ekspertų, net ir visai nedidelė kas mėnesį į banko sąskaitą atidėta suma gali padėti pasirūpinti šviesesniu vaiko rytojumi. Svarbu tik žinoti, ką ir kuriuo metu geriausia daryti.
Anksčiau pradėjus rūpintis vaiko finansine ateitimi, ne tik nereikės sukti galvos dėl didesnių pirkinių ar lėšų mokslams, bet ir prireiks kur kas mažesnių įmokų norint sukaupti pageidaujamą sumą. SEB banko skaičiavimai rodo, kad net ir visai nedidelė kiekvieną mėnesį atidėta pinigų suma, pavyzdžiui, pusantro euro, iki septynioliktojo vaiko gimtadienio gali padėti sukaupti nemažą bagažą.
Tačiau finansų specialistai taip pat sako, kad daugelis tėvų, nors ir supranta kaupimo vaikų ateičiai naudą, visai nesidomi, kiek pinigų gali prireikti svarbioms gyvenimiškoms išlaidoms, pavyzdžiui, studijoms.
SEB banko užsakymu atliktas tyrimas taip pat parodė, kokias sumas tėvai turėtų skirti aukštajam vaikų išsilavinimui. Pasirinkus brangiausias bakalauro ir tęstines studijas Lietuvoje už atžalų mokslą tėvams per metus gali tekti sumokėti nuo 1 053 iki 5 290 eurų. Magistrantūros studijų kainos Lietuvoje vidutiniškai gali siekti nuo 2 242 iki 8 387 eurų.
Studijuoti užsienyje vaikus norintiems išleisti tėvams bakalauro ir tęstinių studijų kaina populiariausiose senojo žemyno aukštojo mokslo institucijose metams vidutiniškai gali siekti nuo 12 000 iki 14 000 eurų, magistrantūros – nuo 1 906 iki 8 000 eurų. Žinoma, tėvams dar reikėtų nepamiršti pagalvoti ir apie pragyvenimo lygį: išlaidas būstui, komunaliniams mokesčiams, maistui, laisvalaikiui.
Norint užtikrinti šeimos ir, svarbiausia, mažųjų finansinį stabilumą, tėvai turėtų pasirūpinti investiciniu gyvybės draudimu ir apsidrausti suma, kurią draudimo laikotarpiu jie norėtų sukaupti. Atsitikus nelaimei ar netekus vieno iš tėvų, vaikui būtų išmokėta vieno iš tėvų gyvybės draudimo suma. Šie pinigai galėtų būti skirti vaiko ateities planams įgyvendinti.
Pagal tą pačią sutartį būtų galima kaupti ir investuoti. Banko draudimo specialistai pataria, kad derėtų pasirinkti tokį draudimo įmokos dydį, kuris per pageidaujamą laikotarpį padengtų vieno iš tėvų gyvybės draudimo apsaugai skirtą sumą.
Nors planuoti finansinę vaiko ateitį galite ir patys, SEB banko šeimos finansų ekspertų teigimu, laiko derėtų skirti ir asmeninei finansų konsultacijai. Jos metu galėsite padedami finansų konsultanto apskaičiuoti, kiek reikėtų investuoti norint sukaupti pinigų tokiai vaiko ateičiai, kurios savo vaikui linkite, ir kartu susidaryti planą, kaip to siekti.
Kad finansų konsultacija būtų naudinga, skirkite laiko jai pasiruošti: surinkite tikslią informaciją apie savo pajamas ir išlaidas, susiraskite ir peržiūrėkite su finansinių paslaugų teikėjais sudarytas sutartis bei pasiruoškite atsakyti į klausimus, kaip šios pajamos ir išlaidos gali pasikeisti ir kokią įtaką tokie pokyčiai jūsų šeimai gali turėti dėl, pavyzdžiui, naujų karjeros galimybių ar šeimos pagausėjimo.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.