Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 08 30
Kasdieniai finansai | interneto bankas | Smart-ID

Slaptažodžių kortelės keliauja į stalčių. Ar pasirinkote kitą būdą prisijungti prie interneto banko?

Slaptažodžių kortelės keliauja į stalčių. Ar pasirinkote kitą būdą prisijungti prie interneto banko?

Interneto paslaugos Lietuvos bankuose išpopuliarėjo prieš maždaug dvidešimt metų, kai interneto banke pinigus pervesti pageidaujantiems klientams buvo išduodamos pirmosios slaptažodžių kortelės. Šių metų rugsėjo 13 d. ši klientų identifikavimo priemonė galutinai užleidžia vietą naujoms – patogesnėms ir išmanesnėms.

Programėlė „Smart-ID“ – nauja, išmani ir saugi

Mobilioji programėlė „Smart-ID“ ne šiaip sau vadinama naujos kartos elektronine tapatybės kortele. „Smart-ID“ veikia ir kaip identifikavimo priemonė, ir kaip mobilusis parašas. Naudojantis ja galima saugiai ir patogiai jungtis prie interneto banko ir tvirtinti įvairias operacijas.

Nemokamai atsisiųsti „Smart-ID“ programėlę į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį gali visi, kurie naudojasi interneto banku. Įdiegus programėlę telefone, savo paskyrą galima susikurti interneto banke naudojantis dabar turima identifikavimo priemone – banko slaptažodžių kortele, slaptažodžių generatoriumi, mobiliuoju ar elektroniniu parašu.

Tereikia į savo mobilųjį telefoną ar kompiuterį įvesti savo sugalvotą keturių skaitmenų PIN kodą, o antrasis, taip pat jūsų sugalvotas penkių skaitmenų saugumo kodas, įvedamas tvirtinant įmokas, pinigų pervedimo operacijas ar dokumentus.  Visos šios saugumo priemonės padeda užtikrinti saugesnes finansines operacijas.

Daugiau informacijos apie „Smart-ID“ galite rasite seb.lt/smart-id.

Mobilusis parašas – patogu, bet kainuoja

Mobilusis parašas – dar viena saugi ir patogi asmens tapatybę patvirtinanti priemonė. Naudojantis mobiliuoju parašu prisijungti  prie interneto banko galima saugiai ir greitai. Vos keletą kartų spustelėjus mobiliojo telefono mygtukus galima atlikti finansines operacijas, pasirašyti elektroninius dokumentus.

Norint įsigyti šią asmens tapatybę patvirtinančią priemonę, reikia kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių. Jis jums duos specialią SIM kortelę (ir įprastų, ir išmaniųjų telefonų naudotojams), kuria naudodamiesi jūs galėsite interneto banke pasirašyti mobiliuoju parašu. Elektroniniu parašu naudotis patikima, nes PIN kodą žinote tik jūs.

Mobiliuoju elektroniniu parašu galima tvirtinti tapatybę ir kitose elektroninėse finansines paslaugas teikiančių įmonių, telekomunikacijų bendrovių ir viešųjų valstybės įstaigų,  pavyzdžiui, „Sodros“, Registrų centro, sistemose.

Mobiliojo elektroninio parašo paslaugos kainą nustato mobiliojo ryšio operatoriai. 

Slaptažodžių generatorius tiems, kas neturi išmaniųjų telefonų

Dar viena patogi asmens atpažinimo priemonė – slaptažodžių generatorius. Naudojantis juo galima greitai ir saugiai prisijungti prie interneto banko. Slaptažodžių generatoriaus savininkui suteikiamas tik jam žinomas PIN kodas. Jungiantis prie interneto banko, slaptažodžių generatorius kas minutę sukuria naują slaptažodį, todėl jų neįmanoma nukopijuoti.

Naudojantis slaptažodžių generatoriumi galima  patvirtinti ir atlikti įvairias finansines operacijas, pavyzdžiui, pervesti pinigus į kitų asmenų sąskaitas, internetu mokėti už paslaugas ar prekes. Tačiau jo naudotojas negali pasirašyti elektroninių dokumentų.

Slaptažodžių generatorius – puikus pasirinkimas tiems, kurie neturi išmaniojo telefono ar nesinaudoja kitomis asmens tapatybės nustatymo ir prisijungimo prie interneto banko priemonėmis. Įsigyti slaptažodžių generatorių paprasta – tereikia atvykti į bet kurį banko skyrių. Būtina turėti asmens tapatybės kortelę.

Regos negalią turintiems klientams siūloma naudotis specialiu garsiniu generatoriumi, kuriuo sukurtas slaptažodis pranešamas balsu.


 • Kasdieniai finansai - 2019 05 15

  Kaip saugiai naudotis išmaniuoju telefonu ir mobiliosiomis programėlėmis?

  Kaip saugiai naudotis išmaniuoju telefonu ir mobiliosiomis programėlėmis?

  Išmanieji telefonai perima vis daugiau įprastų kompiuterių funkcijų – jais patogiai naršome internete, tikriname el. paštą, dalijamės nuotraukomis ir kt. Naudojantis įvairiomis mobiliosiomis programėlėmis, telefone išsaugoma labai daug asmeninių duomenų ir informacijos. Niekas nėra apsaugotas nuo to, kad jūsų telefonas vieną dieną gali netikėtai atsidurti svetimose rankose, todėl būtina iš anksto pasirūpinti, kad jūsų asmeninė informacija būtų deramai apsaugota. Pateikiame keletą idėjų, kaip užtikrinti saugų naudojimąsi išmaniuoju telefonu.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 03 28

  Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Tvarkyti finansinius reikalus dabar galima dar patogiau ir paprasčiau. Kai kurias svarbias finansines operacijas patogiai ir efektyviai atliksite iš bet kurios vietos – namų, darbo ar automobilio. SEB bankas pristato ne vieną naujovę, kuri palengvins išmaniaisiais prietaisais besinaudojančių banko klientų gyvenimą ir padės sutaupyti jiems daug laiko.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 09 08

  Penki patarimai, kaip išvengti eilės banke

  Penki patarimai, kaip išvengti eilės banke

  Dalijamės patarimais, kaip sutaupyti laiko ir nelaukti eilėje banko skyriuje. Pasitikrinkite, ar žinote šią informaciją.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.