Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 10 02
Instagram | biudžetas | drabužiai

Stilistė Lina Bernotaitytė: kaip planuoti pirkinius norint būti stilingiems

Stilistė Lina Bernotaitytė: kaip planuoti pirkinius norint būti stilingiems

Skubėti į parduotuvę atsiradus naujai kolekcijai ir išleisti daug pinigų? O gal geriau palaukti išpardavimo, tačiau rizikuoti spintą pripildyti drabužiais, kurių niekada taip ir neapsivelkame? SEB banko instagramo paskyroje @seb.lietuvoje stilistė Lina Bernotaitytė pasakoja, kad tokių dilemų galima išvengti protingai planuojant savo garderobą, ir pati stebėdamasi prisimena, jog paskutinis jos pirkinys buvo įsigytas prieš pusantrų metų.

Apsiperka kas sezoną

Stilistė pasakoja, kad, planuodama savo biudžetą, pirmiausia išskiria būtinąsias išlaidas, o tada mato, kiek gali skirti įvairioms pramogoms, laisvalaikiui ar pirkiniams. Vis tik ji teigia kiekvieną mėnesį neperkanti naujų daiktų ir drabužių.

[Žiūrėti IGTV įrašą su Lina]

„Manau, kad gyvename tokioje šalyje, kurioje galima išskirti du sezonus, į kuriuos atkreipus dėmesį galima paprasčiau planuoti savo drabužius ir neprisipirkti nereikalingų dalykų. Kiekvieną sezoną turiu paskyrusi tam tikrą pinigų sumą, kurią galiu skirti garderobui atnaujinti. Pirmiausia skiriu visiems būtiniems dalykams, pavyzdžiui, šiltai striukei ar paltui, galbūt batams“, – patirtimi dalijasi L. Bernotaitytė.

Perkant drabužius ne kas mėnesį, o kas sezoną, galima sutaupyti pinigų kokybiškesniems, brangesniems ir tvaresniems daiktams – būtent tokius ir pataria pirkti stilistė, mat jie tarnaus kur kas ilgiau.

Pasak jos, ypatingą dėmesį reikia skirti batų kokybei ir į juos investuoti daugiausia pinigų – jie turi būti patogūs, ypač tada, jeigu žmogus daug vaikšto.

L. Bernotaitytė pataria pirkti tvariosios mados daiktus, kurie tarnaus ne du ir ne tris sezonus. Tiesa, tokia mada yra brangesnė, tačiau nebūtina skubėti pirkti parduotuvėse – šių drabužių galima nusipirkti pigiau, tereikia ilgiau paieškoti.

„Nusprendus rinktis tvariąją madą, teks ieškoti. Tai nėra sunku ir tikrai galima rasti už gerą kainą, kartais – itin pigiai nusipirkti jau dėvėtą tvariosios mados drabužį. Skirtumas tas, kad reikia investuoti daugiau laiko, paieškoti ir pasiklausinėti žmonių, negali žaibiškai pasiimti ir nusipirkti. Tačiau man atrodo, kad tvarioji mada ir reiškia, kad tu truputėlį ilgiau užtrunki ir renkiesi atsakingai“, – šypsodamasi sako Lina Bernotaitytė.

Sunkiausia atsilaikyti išpardavimams

Kalbėdama apie išpardavimus, stilistė sako, kad jie naudingi tik tuo atveju, jeigu žmogus visą sezoną nepirko naujų daiktų. „Tokiu atveju išpardavimai yra geras būdas nusipirkti būtiniausius, svarbiausius daiktus. Tačiau nepatariu pirkti madingų dalykų, kadangi greičiausia, kitą sezoną jie nebebus madingi ir greitai atsibos“, – siūlo mados ir stiliaus specialistė.

Ji pasakoja, kad pati išpardavimų metu perka retai, tačiau keliskart pavyko įsigyti prekių, kuriomis džiaugiasi iki šiol. „Prieš pusantrų metų per išpardavimą nusipirkau satininius batelius. Tiesa, tai ir buvo mano paskutinis pirkinys. Tačiau man pasisekė, kadangi išpardavimų metu tokiu prekių dažniausiai greitai nebelieka arba joms nuolaidos net nebūna“, – priduria L. Bernotaitytė.

Vis tik ji pataria net apsiperkant sezono metu prekes įsigyti apgalvojus. Stilistės teigimu, labai svarbu rasti spalvas, dominuojančias garderobe, tada planuojant pirkinius kur kas lengviau atskirti tinkamus pirkinius.

„Pavyzdžiui, batai gali pakeisti visą drabužių ansamblį. Tarkime, turime paprastą suknelę iki kelių – priderinus sportinius batelius galime eiti pasivaikščioti, apsiavus šiek tiek puošnesnius – į šventę. Jeigu norite pirkti ryškesnės spalvos batus, pirmiausia pagalvokite, ar jie tinka prie jūsų drabužių, aksesuarų. Jei atsakymas yra taip, drąsiai pirkite ir derinkite “, – šypsosi pašnekovė.

Planuojant garderobą visa paslaptis – išsiaiškinti, kaip norite atrodyti, ir nepasiduoti išpardavimų karštligei. „Žmonės dažnai planuoja, ką nori valgyti visą savaitę ar ką veikti, tad čia tas pats – reikia turėti aiškią viziją, kaip norite atrodyti, o suplanavus visa tai galbūt leisti sau palaukti to geresnio daikto. Greitoji mada yra kaip ir greitasis maistas – juk neleidžiate sau juo mėgautis kasdien“, – juokaudama sako Lina Bernotaitytė.

 

Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sek mus instagrame ir sužinok, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.

Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sek mus instagrame ir sužinok, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.


 • Draudimas - 2019 09 03

  Trys priežastys, kodėl jauni žmonės turėtų pagalvoti apie gyvybės draudimą

  Trys priežastys, kodėl jauni žmonės turėtų pagalvoti apie gyvybės draudimą

  Paplitusi klaidinga nuomonė, kad gyvybės draudimas reikalingas tik tiems žmonėms, kurie augina vaikus. Dalijamės trimis priežastimis, kodėl net ir vaikų neturintiems jauniems žmonėms verta pagalvoti apie gyvybės draudimą.

  Daugiau

 • Verslui - 2019 09 10

  Startuolio „Wolt“ įkūrėjas: „Nepersistenkite norėdami būti originalūs“

  Startuolio „Wolt“ įkūrėjas: „Nepersistenkite norėdami būti originalūs“

  „Naujos idėjos paprastai atrodo itin patrauklios tiems, kas jas sukūrė. Deja, dažnai pakanka vieno žvilgsnio iš šalies, kad įsitikintum, jog iš pažiūros geras sumanymas, kuriam tobulinti sugaišta daug laiko ir pastangų, paprasčiausiai bus neveiksmingas. Sėkmingam verslui sukurti toli gražu ne visuomet būtinos ypatingos idėjos“, – sako vienas iš sparčiai augančių Suomijos maisto pristatymo startuolio „Wolt“ steigėjų Elias Aalto

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 07 17

  Gyvenimas internete: arba saugu, arba patogu?

  Gyvenimas internete: arba saugu, arba patogu?

  Jei norite pamatyti, kaip atrodo kibernetinių sukčių auka, žvilgtelėkite į veidrodį. Nuo piktavalių elektroninėje erdvėje nukenčia įvairūs žmonės – ir studentai, ir bedarbiai, verslininkai ir pensininkai, aukštųjų mokyklų dėstytojai. Apgavysčių metodai tampa vis įmantresni, sukčiai tobulėja, tad verta prisiminti bendrąsias saugios elgsenos internete taisykles ir apgalvoti, kokių papildomų priemonių reikėtų imtis, kad kaip įmanoma geriau apsisaugotume nuo šių rizikų.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

 

 

 

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.