Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2021 05 21

Tvarios mados puoselėtoja Solveiga Pranckūnė: „Man nuobodu eiti į įprastą drabužių parduotuvę“

Tvarios mados puoselėtoja Solveiga Pranckūnė: „Man nuobodu eiti į įprastą drabužių parduotuvę“ © Kaylin Pacheco, Unsplash

„Instagram“ tinklaraščio „Vintažinė blondinė“ autorė ir tvarios mados puoselėtoja Solveiga Pranckūnė sako, kad mada sukasi ratu ir būtent dabar vintažinė mada išgyvena savo aukso amžių. Tačiau užsukti į dėvėtų drabužių parduotuvę ji rekomenduoja ne tik tiems, kurie nori būti tvarūs, bet ir vertinantiems drabužio kokybę, ilgaamžiškumą bei originalumą.

Savo tvarios mados patirtimi ji dalijosi SEB banko renginyje „Žalia šviesa. Kelionė tvarumo link“.

Pasak S. Pranckūnės, savo „Vintažinės blondinės“ paskyroje ji prekiauja ne šiaip dėvėtais drabužiais ir jų deriniais, bet būtinai – vintažiniais, o tai reiškia, kad jiems yra ne mažiau negu 20 metų.

Pašnekovė tikina, kad vintažiniai drabužiai jai labiausiai ir siejasi su kokybe. „Seniau nebūdavo tokio didelio drabužių pasirinkimo, todėl, jei jau buvo gaminama, tai gaminama ilgam. Mano nuomone, anksčiau kūrėjai daugiau investuodavo į detales – austines etiketes, sagas, vadinamuosius mini meno kūrinius“, – sako vintažo gerbėja. Tiesa, ne mažiau negu kokybė S. Pranckūnę traukia tokių drabužių originalumas, prieinama kaina ir tai, kad toks pasirinkimas tvarus – suteikiantis rūbui naują gyvenimą.

Tvari mada – nuo mažens

Pašnekovė pasakoja, kad dėvėtus rūbus dėvi kone nuo vaikystės – jos mama taip pat turėjo pomėgį lankytis tokių drabužių parduotuvėse ir ten ieškoti įvairiausių stiliaus perliukų. „Nors gyvenome pasiturinčiai, tačiau toks buvo mano mamos hobis, tad neretai ji mane vesdavosi drauge, o paauglystėje jau pradėjau dėvėtų drabužių parduotuvėse lankytis viena. Pirkdavau drabužius, kurdavau jų derinius ir netgi turėjau tokią paauglišką taisyklę,  kad negalima tą pačią savaitę į mokyklą eiti su tuo pačiu deriniu du kartus“, – pasakoja S. Pranckūnė.

Tiesa, stilinga pašnekovė sako tuomet tvariu drabužių kiekiu spintoje pasigirti negalėjusi – drabužių turėjo išties daug.

Šiandien „Vintažinėje blondinėje“ ji gali suderinti pomėgį ieškoti vintažinių drabužių ir kartu neperkrauti savo garderobo –  surastus drabužius,  pagal poreikį atnaujinusi, ji parduoda kitoms mados ir vintažo gerbėjoms.

„Užsiimti tokia veikla buvo sena mano svajonė, tačiau ją įgyvendinti pradėjau tuomet, kai manęs to pradėjo prašyti kitos mados entuziastės, mat savo asmeninėje „Instagram“ paskyroje dalindavausi turais po dėvėtų drabužių parduotuves ir radiniais jose. Pradėjau sulaukti merginų, prašančių perleisti tą ar aną rūbą ar nupirkti kažką, ko pati neperku, laiškų“, – hobio, tapusio verslu, pradžią atskleidžia ji.

Nors S. Pranckūnės verslas dar gana šviežias, ji sako, kad sėkmingam startui padėjo jos nemažas – beveik 25 tūkstančių –  sekėjų „Instagram“ ratas. „Taigi daugelis sekėjų, kuriems aktuali vintažinė mada, iškart pradėjo sekti ir „Vintažinę blondinę“ – taip iškart turėjau šiokį tokį klienčių ratą“, – sako S. Pranckūnė.

S. Pranckūnė pripažįsta, kad eiti į įprastas drabužių parduotuves, kur viskas sukabinta pagal dydžius, spalvas, stilius, jai paprasčiausiai… nuobodu. „Man visas džiaugsmas ir azartas ir yra tai, kad, lankydamasis dėvėtų drabužių parduotuvėse, tu gali nustebti ir apsidžiaugti. Siūlyčiau ten nueiti kiekvienam, ypač jei turite stiliaus, mados pojūtį – net neabejoju, kad rasite kažką originalaus“, – tikina mergina.


 • Kasdieniai finansai - 2021 02 15

  Kaip nustoti pirkti nereikalingus daiktus?

  Kaip nustoti pirkti nereikalingus daiktus?

  Naršote internete ir akis užkliūva už naujo daikto. Batų, marškinių, išmaniojo laikrodžio. Su nuolaida. Šio pirkinio neplanavote, tačiau nė patys nepastebite, kaip jis atsiduria pirkinių krepšelyje, o jūs keliais mygtuko spustelėjimais už jį sumokate. Jau po to pagalvojate, kad gal ir nevertėjo išlaidauti – tas dar vienas naujas daiktas jums nebuvo būtinas, be to, sujaukėte ir savo biudžeto planą.. Kaip nustoti pirkti nebūtinus daiktus, ypač šiais elektroninės prekybos laikais, kai net nereikia niekur eiti, kad išlaidautume, ir tvariai planuoti savo finansus?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2021 02 03

  Minimalizmas – tuštoka drabužių spinta, šaldytuvas ir el. pašto dėžutė?

  Minimalizmas – tuštoka drabužių spinta, šaldytuvas ir el. pašto dėžutė?

  Minimalistinis gyvenimo būdas neapsiriboja vien mažesniu daiktų kiekiu. Pasak internetinės parduotuvės „Urban Earth Lovers“ įkūrėjos Miglės Makuškaitės, minimalizmas yra vidinė būsena, apimanti ir minčių bei veiklų švarą, o skaitmeniniame amžiuje – net ir minimalizmo principų taikymą elektroninėje erdvėje.

  Daugiau

 • Verslui - 2020 11 03

  Lietuvių idėja – kojinės iš plastikinių butelių: prisidėti prie verslo gali kiekvienas

  Lietuvių idėja – kojinės iš plastikinių butelių: prisidėti prie verslo gali kiekvienas

  Vienai kojinių porai pagaminti reikalingas vienas perdirbtas plastiko buteliukas, o tokią įsigijus, perdirbama dar 50 – ši unikali prekės ženklo „Ūkai“ kūrėjų Darijos Ilevičiūtės-Zaveckienės, Karolio Zavecko ir Austėjos Kazlauskaitės idėja SEB verslo akceleratoriuje pelnė Inovatyviausios įmonės apdovanojimą. Šiandien prie tokio lietuvių verslo prisidėti gali kiekvienas – tam, kad realizuotų savo idėją, kūrėjams reikia 10 tūkst. Eur, kuriuos surinkti „Ūkai“ tikisi pasitelkę pasaulinę sutelktinio finansavimo platformą „Kickstarter“.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.