Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2015 07 27
Mokėjimo kortelė | moku kortele | grynieji pinigai | Kortelių skaitytuvas

Vis daugiau turgaus prekiautojų siūlo atsiskaityti kortele

Vis daugiau turgaus prekiautojų siūlo atsiskaityti kortele G. Ūkelis

Elektroninius kortelių skaitytuvus įsirengia vis daugiau verslininkų. Vienas iš jų – Gediminas Ūkelis, ketvirtus metus prekiaujantis apatiniu trikotažu. Jis sako pastebintis, kad vis daugiau klientų mielai atsiskaitytų banko kortele, tačiau turguje ne visada gali tai padaryti. Vis dėlto verslininkas neabejoja, kad jau artimiausiu laiku bus galima atsiskaityti kortele daugelyje turgaus vietų, ypač jei tai skatins ir patys pirkėjai.

Svarbiausia – patogumas pirkėjams

Jau trečią mėnesį SEB bankas įgyvendina  projektą „Moku kortele“ ir kviečia interaktyviame žemėlapyje žymėti vietas, kuriose vis dar negalima atsiskaityti mokėjimo kortele.

„SEB tinklalapyje pamačiau, kad antra pagal populiarumą vieta, kurią interaktyviame žemėlapyje žymi vartotojai, yra Gariūnai. Kadangi čia prekiauju, iškart susidomėjau ir nusprendžiau įsigyti elektroninį kortelių skaitytuvą. Mano, kaip ir kiekvieno smulkaus verslininko, prioritetas – pirkėjai, todėl stengiuosi išpildyti jų norus ir poreikius“, – pasakoja G. Ūkelis. Įdomu ir tai, kad pirmasis pirkėjas, atsiskaitęs kortele, atsirado praėjus vos 15 minučių nuo to, kai verslininkas įsirengė elektroninį kortelių skaitytuvą.

Pasak verslininko, kiti Gariūnų turgavietės prekiautojai dar gana įtariai žiūri į naujoves, todėl elektroninius kortelių skaitytuvus kol kas įsigyja nedrąsiai. Tuo tarpu G. Ūkeliui svarbiausia patogumas pirkėjams. „Visada mėgau naujoves, todėl elektroninio kortelių skaitytuvo įsigijimas buvo natūralus žingsnis. Turiu ir savo elektroninę parduotuvę www.trauzai.lt – tikrai ne visi Gariūnų turgaus prekybininkai tai siūlo. Man svarbu, kad pirkėjai galėtų atsiskaityti saugiai ir šiuolaikiškai“, – pasakoja G. Ūkelis.

Verslininkas tiki, kad situacija pasikeis, ir Gariūnuose vis dažniau bus galima mokėti kortele – reikia šiek tiek laiko, kol prekybininkai patys įvertins modernesnių atsiskaitymų naudą.

Patogu ir pirkėjams, ir pardavėjams

Kad pokyčiai įvyktų, svarbi ir pačių pirkėjų iniciatyva. „Vis dar neįprasta į turgų neštis mokėjimo kortelę, nors tai yra kur kas saugiau. Matyt grynieji pinigai mums įaugę į kraują. Tačiau kuo dažniau pirkėjai klaus, ar galima atsiskaityti kortele, tuo labiau tai skatins prekybininkus pagalvoti apie elektroninius kortelių skaitytuvus“, – pastebi G. Ūkelis.

Pasak verslininko, jam yra ne kartą tekę prekybos vietoje paskolinti savo asmeninį kompiuterį, kad pirkėjas galėtų prisijungti prie savo interneto banko ir atsiskaityti elektroniniu būdu. Atsiskaitymas banko kortele padeda išspręsti šią problemą. Vežtis kortelę yra gerokai paprasčiau negu krūvą monetų ar kupiūrų, o ją pametus ar praradus galima paprastai blokuoti kortelės sąskaitą.

Finansų specialistai pastebi, kad atsiskaitymai banko kortelėmis yra patogūs ir patiems verslininkams.  Gautos lėšos yra automatiškai pervedamos į sąskaitą, nebereikia važiuoti į banko skyrių ar ieškoti grynuosius pinigus priimančio bankomato – tokiu būdu išnyksta grynųjų pinigų vagystės rizika, be to, pardavėjui nereikia ieškoti grąžos. Tad, norint įsitikinti nauda, tereikia žengti pirmąjį žingsnį ir prekybos vietoje įdiegti elektroninį kortelių skaitytuvą.

Kiekvienas galime paskatinti verslininkus

Kiekvienas vartotojas gali paskatinti verslininkus įdiegti elektroninį kortelių skaitytuvą ir taip pasirūpinti, kad nesvarbu kur – turgavietėse, kavinėse ar grožio salonuose – būtų galima atsiskaityti moderniau ir paprasčiau¬. SEB banko tinklalapyje yra sukurta speciali rubrika www.seb.lt/mokukortele. Čia galima pažymėti vietas, kuriose už suteiktas paslaugas ar įsigytas prekes vis dar negalima mokėti kortele. Šiose vietose dirbantys verslininkai bus informuoti apie savo klientų ar pirkėjų lūkesčius ir jiems bus nusiųsti specialūs pasiūlymai įdiegti elektroninį kortelių skaitytuvą.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.