Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kuriantiems verslą

 
 • Sugrįžę iš emigracijos pradėjo nuosavą verslą: Lietuvoje kurti lengviau

  Sugrįžę iš emigracijos pradėjo nuosavą verslą: Lietuvoje kurti lengviau

  Mūsų šalyje verslumo statistika kaip niekad šviesi – Lietuvos statistikos departamento duomenimis,  veikiančių ūkio subjektų skaičius per pastarąjį dešimtmetį išsipūtė daugiau negu trečdaliu. Įvertinus analogiškus duomenis, kiek ūkio subjektų tenka tūkstančiui šalies gyventojų, augimas atrodo dar įspūdingiau – jei 2007 m. tūkstančiui gyventojų teko 24 ūkio subjektai, šiuo metu šis skaičius siekia 37.

  Daugiau

 • Kas dešimtas jaunas verslas atsirado iš hobio

  Kas dešimtas jaunas verslas atsirado iš hobio

  SEB banko jaunų įmonių Baltijos šalyse tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje vienas iš dešimties verslų, kurie buvo pradėti per pastaruosius trejus metus, gimė iš pomėgio. Tiesa, Estijoje tokių jaunų įmonių, atsiradusių iš hobio, net ketvirtadalis (25 proc.).

  Daugiau

 • Kaip Lietuvoje atsiras finansinių technologijų startuolis – aukso grynuolis?

  Kaip Lietuvoje atsiras finansinių technologijų startuolis – aukso grynuolis?

  Komerciniai bankai bijo besikuriančių finansinių technologijų (FinTech) startuolių – populiariausias šių laikų mitas apie finansų sektorių. Viskas yra atvirkščiai – jie yra didžiulė galimybė visiems.

  Daugiau

 • Veiklių moterų istorijos: pasitikinčios savimi ir kuriančios sėkmingus verslus

  Veiklių moterų istorijos: pasitikinčios savimi ir kuriančios sėkmingus verslus

  Verslių moterų Lietuvoje pavyzdžiai – įkvepiantys. Gebėjimas derinti karjerą ir asmeninį gyvenimą, kartu įveikti ir nelengvus kasdienius iššūkius darbe – rodos, kad joms nieko nėra neįmanomo. Verslių moterų pavyzdžiai rodo, kad sėkmė nebūtinai ateina iškart, kad ištikus nesėkmei atveju būtina bandyti dar ir dar kartą, o įvertinimas ir pripažinimas anksčiau ar vėliau, bet tikrai ateis.

  Daugiau

 • Atidėlioja ne tik apsilankymą pas gydytoją, bet ir nuosavo verslo pradžią

  Atidėlioja ne tik apsilankymą pas gydytoją, bet ir nuosavo verslo pradžią

  Lietuviai labiausiai linkę atidėlioti apsilankymą pas gydytoją, žadintuvo skambutį ir sportą. Apsilankyti pas gydytoją nori, bet atidėlioja beveik kas antras (44 proc.), o prisiversti laiku atsikelti ar nueiti pasportuoti – kas trečias apklaustasis (atitinkamai 34 ir 31 proc. respondentų). Tarp atidėliojamų dalykų lietuviai mini ir pasiryžimą imtis verslo. Tai atskleidė SEB banko užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

  Daugiau

 • Per kiek laiko apsisprendžiama imtis verslo?

  Per kiek laiko apsisprendžiama imtis verslo?

  Nuo minties apie savo verslą iki pasiryžimo juo užsiimti dažniausiai trunka mažiau negu metus – tai atskleidė SEB banko užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas. Kas ketvirtas savo verslą turintis lietuvis prisipažino dirbti sau apsisprendęs trumpiau nei per metus, kas trečias – kiek ilgiau, per dvejus ar trejus metus.

  Daugiau

 • Jaunuolio iš Alytaus verslo idėja – akiniai, leidžiantys matyti kitiems nematomą vaizdą

  Jaunuolio iš Alytaus verslo idėja – akiniai, leidžiantys matyti kitiems nematomą vaizdą

  Vaizdą filtruojantys akiniai, leidžiantys kompiuterio ekrane matyti kitiems nematomą informaciją, – tokią verslo idėją siūlo vienuoliktokas Aurimas Kašėta. Alytaus Putinų gimnazijos mokinys kartu su kitais jaunuoliais dalyvauja SEB banko remiamoje jaunimo verslumo ugdymo programoje „Junior Achievement“ ir mokosi kurti bei įgyvendinti savo verslo idėjas.

  Daugiau

 • Maisto vagonėlių verslo sėkmė: vien tik atsidurti kliento kieme neužtenka

  Maisto vagonėlių verslo sėkmė: vien tik atsidurti kliento kieme neužtenka

  Maisto vagonėliai pasaulyje populiarūs jau ne vieną dešimtmetį, o pastaruoju metu vis daugiau jų galima pamatyti ir Lietuvoje. Muzikos festivaliuose, prie biurų, privačiuose vakarėliuose ar net vestuvėse  jie puikiai randa sau vietą ir traukia klientus. Idėja pardavinėti maistą iš vagonėlio it magnetas vilioja verslius žmones, mat imtis šio verslo reikia mažiau išlaidų negu norint atidaryti restoraną. Vis dėlto ir šiame versle netrūksta iššūkių.

  Daugiau

 • Kas antras lietuvis įsitikinęs, kad jam nelemta tapti verslininku

  Kas antras lietuvis įsitikinęs, kad jam nelemta tapti verslininku

  Verslininkais norėtų būti beveik trečdalis apklaustų lietuvių – 26 proc. apklaustųjų tvirtino, kad veikiausiai rinktųsi tokį veiklos kelią, o 5 proc. tuo yra visiškai tikri. Tiesa, kas antras įsitikinęs, kad tapti verslininku jam nelemta. Tai parodė SEB banko užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

  Daugiau

 • Nauja sistema padeda pasirinkti, kur remontuoti sugedusį automobilį

  Nauja sistema padeda pasirinkti, kur remontuoti sugedusį automobilį

  Kiekvienas esame atsidūrę situacijoje, kai tenka skubiai remontuoti automobilį. Susidūrus su šiais nesklandumais, ima kamuoti daugybė klausimų. Patogų ir greitą šios problemos sprendimą siūlo sistemos „Sutaisyk.lt“ įkūrėjas vilnietis Vytautas Kvedaras.

  Daugiau

 • Dešimtokės iš Karmėlavos verslo idėja: vietoj dantų šepetėlio ir pastos – saldainiai

  Dešimtokės iš Karmėlavos verslo idėja: vietoj dantų šepetėlio ir pastos – saldainiai

  Nuo šilumos ir seilių burnoje tirpstančios kapsulės, skirtos burnos higienai užtikrinti, – tokią verslo idėją siūlo dešimtokė Augustė Andrianovaitė. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos mokinė kartu su kitais jaunuoliais dalyvauja SEB banko remiamoje jaunimo verslumo ugdymo programoje „Junior Achievement“ ir vysto savo verslo idėjas.

  Daugiau

 • Ką būtina žinoti norint prekybos centre įkurti parduotuvę

  Ką būtina žinoti norint prekybos centre įkurti parduotuvę

  Dažniausiai prekybos centruose įsikuria finansiškai stiprios, patirties turinčios, kitaip sakant, patikrintos įmonės. Tačiau tinkamai įvertinus savo lūkesčius ir finansines galimybes, prekybos centras gali tapti patogia starto aikštele ir kuriantiems naują verslą.

  Daugiau

 • Sukurta programėlė, kuri padeda nebegaišti laiko automobilio priežiūrai ir remontui

  Sukurta programėlė, kuri padeda nebegaišti laiko automobilio priežiūrai ir remontui

  „Automobilis, kaip ir bet kuris kitas buitinis prietaisas, yra daiktas, turintis palengvinti žmogaus gyvenimą, o ne atimti iš jo brangias valandas“, – teigia Linas Grigaliūnas, programėlės „Autoasistentas“ sumanytojas ir įmonės „Autoadministratorius“ įkūrėjas. Jo diegiama nauja priemonė suteikia galimybę pasirūpinti automobilio priežiūra ir remontu naudojantis vien tik išmaniuoju telefonu.

  Daugiau

 • Atrastas sprendimas, kur sutalpinti dviračius, nutiesė kelią į sėkmę

  Atrastas sprendimas, kur sutalpinti dviračius, nutiesė kelią į sėkmę

  Truputis sėkmės, išskirtinė idėja, gera komanda ir užsispyrimas nepasiduoti – sėkmės formulės sudedamąsias dalis vardija įmonės „Parkis“ vadovas Bronius Rauba. Jo sukurtas vertikalus automatizuotas dviračių statymo įrenginys per mažiau negu metus tapo geidžiama viso pasaulio dviratininkų preke.

  Daugiau

 • Jogos studijos įkūrėja: „Sėkmė ateina tikint tuo, ką darai“

  Jogos studijos įkūrėja: „Sėkmė ateina tikint tuo, ką darai“

  Mokytoja iš prigimties save vadinanti klaipėdietė Milana Jašinskytė įsitikinusi, kad svarbiausia yra atrasti tokią veiklą, kuria užsiimdamas jaustumeisi savo rogėse. Ilgą laiką profesionaliai šokusi M. Jašinskytė pastaraisiais metais atrado dar vieną aistrą – jogą. Naujas pomėgis netruko peraugti į verslą ir prieš beveik dvejus metus joga besidomintys vilniečiai buvo pakviesti į „Pirklių klube“ praktikuojamus „Milana Yoga“ užsiėmimus.

  Daugiau

 • Milijardo verti startuoliai. Ko trūksta iki sėkmės proveržio Lietuvoje

  Milijardo verti startuoliai. Ko trūksta iki sėkmės proveržio Lietuvoje

  Pasaulis susižavėjęs stebi milijardų vertas bendroves, vartotojai noriai naudojasi jų paslaugomis ir aikčioja nuo akimirksniu užplūdusios sėkmės istorijų. Tačiau išauginti sėkmingą jauną verslą, vadinamą startuolį, galima ir Lietuvoje. Šia tema įdomi diskusija numatoma renginyje „The Grand Founders Day“, kur idėjomis dalysis daug patirties pradedančių veiklą įmonių plėtros srityje turintys Ilja Laursas, Milda Mitkutė, Martynas Nikolajevas, o SEB banko valdybos narys Vaidas Žagūnis papasakos apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria startuolių kūrėjai ir kaip galime jiems padėti kurti naujas idėjas, kad iš jų išaugtų iki 1 mlrd. eurų vertės bendrovės.

  Daugiau

 • Mėgstamiausias desertas atvėrė kelią į saldų verslą

  Mėgstamiausias desertas atvėrė kelią į saldų verslą

  Kaunietė Greta Putnaitė, baigusi Jono Basanavičiaus gimnaziją Kaune, po maisto technologijos ir inžinerijos studijų Kauno technologijos universitete beveik  metus padirbėjo pardavimo srityje ir, prisiminusi meilę karamelei, ėmėsi verslo. Pasak jos, sunkiausia buvo pradėti, išdrįsti. „Nuolat kankino klausimai: ar sugebėsiu susidoroti, o jei nepasiseks? Bet kai tik radau patalpas, viską nesunkiai susitvarkiau ir labai sparčiai judu pirmyn“, – sako pieniškos karamelės „Cannamella“ gamintoja.

  Daugiau

 • Patarimai, kaip verslininkams sudominti žiniasklaidos atstovus

  Patarimai, kaip verslininkams sudominti žiniasklaidos atstovus

  Ar įmanoma, kad žiniasklaidos priemonės nemokamai paskelbtų jūsų įmonei palankią naujieną? Kaip pasinaudoti žiniasklaida, siekiant geresnių pardavimo rezultatų? Kokios žinutės domina žurnalistus ir kaip jas tinkamai pateikti? Tokie klausimai dažnai kamuoja ne tik pradedančius, bet ir patyrusius verslininkus, mat bendrauti su žiniasklaidos atstovais ir jiems padedant prisistatyti pasauliui naudinga kiekvienam verslo žmogui.

  Daugiau

 • Kaip gimė išmani sistema, padedanti verslininkams pasiekti žiniasklaidą

  Kaip gimė išmani sistema, padedanti verslininkams pasiekti žiniasklaidą

  Pamirškite startuolių pamėgtą principą „Go big or go home“ („Atiduok viską, ką gali arba nė nepradėk“ – liet.). Taip jaunus verslininkus ragina išmaniosios ryšių su visuomene sistemos „Zen PR“ vienas įkūrėjų ir vadovas Gintaras Gimžauskas. Jei galėtų atsukti laiką atgal, jis ir pats pasinaudotų tokiu patarimu.

  Daugiau

 • Savybės, kurios padeda tapti sėkmingu verslininku

  Savybės, kurios padeda tapti sėkmingu verslininku

  Klausimas, ar verslininkais tampama ar gimstama, rodos, senas kaip pasaulis. Nors vienareikšmio atsakymo į jį nėra, tiesa ta, kad kai kurios žmogaus savybės gali padėti tapti sėkmingu verslininku. Viena jų – noras ir ryžtas nuolat mokytis ir tobulėti.

  Daugiau

 • Tinkami tikslai – pusė darbo

  Tinkami tikslai – pusė darbo

  Galvodami apie ateitį, įsivaizduojate, kaip į jūsų nuosavą kepyklėlę skuba ištikimi klientai, darbo dienos pradžioje siekiantys pasimėgauti jūsų kepiniais. Visgi, kol rankose dar neturite kepyklos raktų, ši ateitis – graži vizija, iki kurios įgyvendinimo laukia ilgas kelias. Ką daryti, kad jis būtų kuo mažiau akmenuotas?

  Daugiau

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.