Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kuriantiems verslą

 
 • Kaip pasiruošti prieš pradedant įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Kaip pasiruošti prieš pradedant įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Sutelktinio finansavimo platformų teikiami privalumai vilioja vis daugiau jaunų šalies verslininkų. Tokiose platformose startuoliai moderniu būdu bando surinkti reikiamą sumą savo verslo idėjai įgyvendinti ir tuo pačiu pasitikrina, ar jų siūlomas naujas gaminys ar paslauga bus įdomi ir pasaulyje.

  Daugiau

 • Kiek kainuoja įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Kiek kainuoja įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Kai galvoje sukasi originali verslo idėja, tačiau jai įgyvendinti trūksta finansų, viena iš išeičių – pasinaudoti sutelktinio finansavimo galimybėmis. Tam, kad galėtų įgyvendinti savo idėją, startuolio „Millo“ įkūrėjas Ruslanas Trakšelis nusprendė įgyvendinti kampaniją sutelktinio finansavimo platformoje „Kickstarter“ ir per vieną mėnesį surinko didelę sumą pinigų savo sumanyto produkto – ypač tyliai veikiančio glotnučių plaktuvo – gamybos finansavimui ir pardavimo skatinimui.  

  Daugiau

 • Trūksta pinigų verslo pradžiai? Padėti gali ir nepažįstamieji

  Trūksta pinigų verslo pradžiai? Padėti gali ir nepažįstamieji

  Vilniuje,  centre „Rise Vilnius“ vykusiame renginyje „The Founders’ Day #9“ apie savo sėkmę finansavimo platformose pasakojo net 6 jaunieji verslininkai. Diskusijoje, kurią moderavo „Nextury Ventures“ pirmininkas ir įkūrėjas Ilja Laursas, buvo aptariama, kaip pritraukti sutelktinį finansavimą (angl. crowdfunding). Dalyviai diskutavo apie sutelktinio finansavimo ypatumus, pasirengimo etapus, teisinius bei mokestinius niuansus.

  Daugiau

 • Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

  Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

  Vis labiau ryškėja tendencija, kad vis mažiau žmonių nori dirbti samdomą darbą ir savo gyvenimą kuria taip, jog nereikėtų atskirti darbo ir pomėgių, o mėgstamas užsiėmimas taptų ir pajamų šaltiniu. Kiek įvairiausių pomėgių, tiek ir skirtingų verslo rūšių: kepykla ar masažas namie, staliaus dirbtuvės ar meno studija, rankų darbo papuošalai ar renginių vedimas, veislinių šunų ar sraigių auginimas. Visa tai yra širdžiai mielos veiklos sritys, kurios dar ir leidžia uždirbti.

  Daugiau

 • Makroekonomikos įtaka kuriant verslą: į ką svarbu atsižvelgti?

  Makroekonomikos įtaka kuriant verslą: į ką svarbu atsižvelgti?

  Nuosavas verslas yra ne tik laisvė priimti sprendimus, bet ir didelė atsakomybė. Kalbant apie verslo kūrimą ir plėtrą, svarbu pabrėžti makroekonomikos rodiklių svarbą. Šie rodikliai daugeliui yra tik nuobodūs skaičių rinkiniai, bet jie gali būti labai naudingi pašnekovai, kurie gali papasakoti daug įdomių dalykų, tik reikia mokėti su jais kalbėti.

  Daugiau

 • Atsisakius grynųjų pinigų, restorano lankytojus džiugina greitas aptarnavimas

  Atsisakius grynųjų pinigų, restorano lankytojus džiugina greitas aptarnavimas

  Prieš daugiau nei trejus metus išbandę naują verslo idėją – tiekti maistą tiesiai į biurus, vėliau sostinėje įkūrę pirmąjį dienos pietų restoraną, veikiantį nuo 11 iki 15 val. ir pakeitusį įprastą dienos pietų pateikimo koncepciją, bendrovės „Pietausim.lt“ akcininkai žengė dar vieną novatorišką ir Lietuvoje neįprastą žingsnį – savo restoranuose visiškai atsisakė grynųjų pinigų. Kas lėmė tokį sprendimą ir kaip šį žingsnį sutiko klientai?

  Daugiau

 • G. Nausėda. Kokias pamokas būtina išmokti kuriant verslą?

  G. Nausėda. Kokias pamokas būtina išmokti kuriant verslą?

  SEB banko atlikta jauno verslo – iki trejų metų – įmonių apklausa rodo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios mūsų šalyje jaunieji verslininkai pradeda kurti savo verslą, yra noras daugiau uždirbti ir tokiu būdu pagerinti įprastas gyvenimo sąlygas.

  Daugiau

 • Kaip išgryninti milijono vertą idėją?

  Kaip išgryninti milijono vertą idėją?

  Septintajame renginyje „The Founder’s Day“, kuris kovo mėn. pirmą kartą vyko Kaune, dalyviai noriai dalijosi savo inovatyviomis startuolių idėjomis ir diskutavo su renginio svečiais naujose bendradarbiavimo erdvėse, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslo ir studijų centre. Šįkart renginio tema buvo „Kaip atskirti 1 mln. idėją nuo kebabinės?“

  Daugiau

 • Restoranų ir kavinių bumas: kiek kainuoja imtis šio verslo?

  Restoranų ir kavinių bumas: kiek kainuoja imtis šio verslo?

  Maitinimo įstaigų verslas – ne tik populiarus, bet ir rizikingas. Vienos sėkmės formulės nėra – lemtinga gali tapti tinkamai pasirinkta vieta, geras personalas, puiki idėja arba viskas kartu. Kokios aplinkybės tai lemia? Ką reikėtų žinoti restoraną ar kavinę atidarančiam verslininkui? Į šiuos klausimus atsako sektorių išmanantys specialistai.

  Daugiau

 • Norite tiesos apie savo verslo idėją? Kalbėkitės su lietuviais investuotojais

  Norite tiesos apie savo verslo idėją? Kalbėkitės su lietuviais investuotojais

  Stiprėjanti startuolių bendruomenė Lietuvoje jau šeštą kartą rinkosi į tradicija tapusį renginį „The Founders’ Day“. Šį kartą su bendraminčiais pabendrauti ir savo idėjomis pasidalyti susirinkę jaunuoliai turėjo galimybę išgirsti ir naudingų įžvalgų apie investicijas ir investuotojus.

  Daugiau

 • Jaunimas kuria apyrankes sergantiems nepagydoma liga

  Jaunimas kuria apyrankes sergantiems nepagydoma liga

  Kaip padėti ligoniams, sergantiems senyvo amžiaus žmonių rykšte vadinama Alzheimerio liga, ir jų artimiesiems? Kaip palengvinti dalią tų, kurie bijo išeiti iš namų ar nerimauja dėl iš jų išėjusių ir nerandančių kelio atgal? Iniciatyvūs ir sumanūs mūsų šalies moksleiviai rado įdomų būdą, kuris ateityje galėtų palengvinti tokių žmonių gyvenimą. 

  Daugiau

 • Turiu verslo idėją. Tačiau ar ji perspektyvi?

  Turiu verslo idėją. Tačiau ar ji perspektyvi?

  Verslo idėjos gali gimti ir kruopščiai tam tikros verslo srities galimybes, ir atsitiktinai, kai netikėtai susiduriate su problema ir neturite jokio sprendimo. Taip netikėtai gimė ir pokalbių programa „Skype“, milijonams vartotojų visame pasaulyje sudariusi galimybę nemokamai bendrauti su savo draugais, artimaisiais ir kolegomis.

  Daugiau

 • Kuriame įmonės pavadinimą: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

  Kuriame įmonės pavadinimą: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

  Pirmas įspūdis gali būti lemiamas. Kaip apie knygą dažnai sprendžiame iš jos viršelio, taip ir apie įmonę neretai susidarome įspūdį vien iš jos pavadinimo. Bendrovės pavadinimas yra tarsi jos veiklos veidrodis, todėl svarbu jį rinkti atsakingai.

  Daugiau

 • Turite gerą idėją? Apgalvokite ir verslo planą

  Turite gerą idėją? Apgalvokite ir verslo planą

  „Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“, – byloja liaudies išmintis. Kad ir kokios veiklos imtumėtės, labai svarbu pirmiausia viską gerai apgalvoti ir suplanuoti. Verslas – ne išimtis. Tad jei turite gerą verslo idėją, skirkite laiko, kad būtų galima parengti kruopščiai apgalvotą planą.

  Daugiau

 • Tarp pašėlusių verslo idėjų – produktas, pakeisiantis moterų gyvenimą

  Tarp pašėlusių verslo idėjų – produktas, pakeisiantis moterų gyvenimą

  Kiekvienas sėkmingas pasaulio verslas buvo pradėtas nuo idėjos. Perfrazavus graikų filosofą Aristotelį, galima sakyti, kad įdomi idėja – pusė verslo sėkmės. Originalią verslo idėją sugalvoję klaipėdiečiai moksleiviai tiki, kad jų drąsi ir gal net pašėlusi mintis vieną dieną padės sukurti sėkmingą verslą.

  Daugiau

 • Septynios priežastys pradėti savo verslą

  Septynios priežastys pradėti savo verslą

  Daugelis svajoja apie savo verslą, tačiau įkurti įmonę drįsta tik vienetai. Kodėl verta būti drąsiems ir imtis savo verslo? Tam yra daugybė ekonominių ir asmeninių priežasčių. Be to, dažnai tai yra puiki proga atskleisti savo verslumą, parodyti  žinias ir įgyvendinti svajonę būti nepriklausomam.   

  Daugiau

 • Pradedantieji verslininkai įrodė, kad svarbiausia ne pinigai, o geri draugai

  Pradedantieji verslininkai įrodė, kad svarbiausia ne pinigai, o geri draugai

  Keturios galvos geriau negu viena. Su tokia mintimi Vilniuje esantį Funkcinės terapijos centrą – kineziterapijos ir manualinės terapijos kliniką – kūrę keturi bičiuliai dabar gali drąsiai sakyti, kad jų sprendimas buvo teisingas.  

  Daugiau

 • Kaip patikrinti, ko verta sugalvota verslo idėja?

  Kaip patikrinti, ko verta sugalvota verslo idėja?

  Kaip įsitikinti, kad tavo verslo idėja tikrai verta dėmesio ir gali duoti norimų rezultatų? Tikėjimas savimi versle tikrai padeda, tačiau ne ką mažiau svarbu yra ir sugebėti išklausyti kitus.

  Daugiau

 • Kodėl jaunas verslas neišnaudoja patrauklios finansavimo galimybės?

  Kodėl jaunas verslas neišnaudoja patrauklios finansavimo galimybės?

  Minios finansavimas atsirado tam, kad išliktų. Kai praėjusio dešimtmečio pabaigoje pradėjo kurtis minios finansavimo platformos, pasigirdo kalbų, kad stebime bankų, investicinių fondų alternatyvos gimimą. Ir nors dabar jau akivaizdu, kad minios finansavimas nei vienų, nei kitų nepakeis, į ekonomiką šis reiškinys neabejotinai įnešė šviežio oro.

  Daugiau

 • Išskirtinių gitarų kūrėjas sėkmės sulaukė nesivaikydamas pinigų

  Išskirtinių gitarų kūrėjas sėkmės sulaukė nesivaikydamas pinigų

  Gitarų linijos „Lava Drops“ kūrėjas Rapolas Gražys pasiekė savo – norėjęs muzikantams pasiūlyti ką nors naujo ir išskirtinio, verslininkas platformoje „Kickstarter“ gana nesunkiai surinko norimus 10 tūkst. dolerių. Kas lėmė projekto sėkmę ir ko gali pasimokyti kiti?

  Daugiau

 • Pakeistas gyvenimo būdas atvėrė verslo galimybes

  Pakeistas gyvenimo būdas atvėrė verslo galimybes

  „Ekologiški ir natūralūs produktai įkandami visiems!“ – tokiu šūkiu Lietuvos ekologiškų produktų rinką ketina užkariauti sėkmingai verslą plečianti interneto parduotuvė „Ekopirk.lt“. Iš pradžių norėję savo klientams pasiūlyti tik kuo daugiau ekologiškų prekių vienoje vietoje, dabar jie siekia, kad sveikus gaminius galėtų įpirkti kuo daugiau žmonių.

  Daugiau

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.