Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kuriantiems verslą

 
 • Nauja sistema padeda pasirinkti, kur remontuoti sugedusį automobilį

  Nauja sistema padeda pasirinkti, kur remontuoti sugedusį automobilį

  Kiekvienas esame atsidūrę situacijoje, kai tenka skubiai remontuoti automobilį. Susidūrus su šiais nesklandumais, ima kamuoti daugybė klausimų. Patogų ir greitą šios problemos sprendimą siūlo sistemos „Sutaisyk.lt“ įkūrėjas vilnietis Vytautas Kvedaras.

  Daugiau

 • Dešimtokės iš Karmėlavos verslo idėja: vietoj dantų šepetėlio ir pastos – saldainiai

  Dešimtokės iš Karmėlavos verslo idėja: vietoj dantų šepetėlio ir pastos – saldainiai

  Nuo šilumos ir seilių burnoje tirpstančios kapsulės, skirtos burnos higienai užtikrinti, – tokią verslo idėją siūlo dešimtokė Augustė Andrianovaitė. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos mokinė kartu su kitais jaunuoliais dalyvauja SEB banko remiamoje jaunimo verslumo ugdymo programoje „Junior Achievement“ ir vysto savo verslo idėjas.

  Daugiau

 • Ką būtina žinoti norint prekybos centre įkurti parduotuvę

  Ką būtina žinoti norint prekybos centre įkurti parduotuvę

  Dažniausiai prekybos centruose įsikuria finansiškai stiprios, patirties turinčios, kitaip sakant, patikrintos įmonės. Tačiau tinkamai įvertinus savo lūkesčius ir finansines galimybes, prekybos centras gali tapti patogia starto aikštele ir kuriantiems naują verslą.

  Daugiau

 • Sukurta programėlė, kuri padeda nebegaišti laiko automobilio priežiūrai ir remontui

  Sukurta programėlė, kuri padeda nebegaišti laiko automobilio priežiūrai ir remontui

  „Automobilis, kaip ir bet kuris kitas buitinis prietaisas, yra daiktas, turintis palengvinti žmogaus gyvenimą, o ne atimti iš jo brangias valandas“, – teigia Linas Grigaliūnas, programėlės „Autoasistentas“ sumanytojas ir įmonės „Autoadministratorius“ įkūrėjas. Jo diegiama nauja priemonė suteikia galimybę pasirūpinti automobilio priežiūra ir remontu naudojantis vien tik išmaniuoju telefonu.

  Daugiau

 • Atrastas sprendimas, kur sutalpinti dviračius, nutiesė kelią į sėkmę

  Atrastas sprendimas, kur sutalpinti dviračius, nutiesė kelią į sėkmę

  Truputis sėkmės, išskirtinė idėja, gera komanda ir užsispyrimas nepasiduoti – sėkmės formulės sudedamąsias dalis vardija įmonės „Parkis“ vadovas Bronius Rauba. Jo sukurtas vertikalus automatizuotas dviračių statymo įrenginys per mažiau negu metus tapo geidžiama viso pasaulio dviratininkų preke.

  Daugiau

 • Jogos studijos įkūrėja: „Sėkmė ateina tikint tuo, ką darai“

  Jogos studijos įkūrėja: „Sėkmė ateina tikint tuo, ką darai“

  Mokytoja iš prigimties save vadinanti klaipėdietė Milana Jašinskytė įsitikinusi, kad svarbiausia yra atrasti tokią veiklą, kuria užsiimdamas jaustumeisi savo rogėse. Ilgą laiką profesionaliai šokusi M. Jašinskytė pastaraisiais metais atrado dar vieną aistrą – jogą. Naujas pomėgis netruko peraugti į verslą ir prieš beveik dvejus metus joga besidomintys vilniečiai buvo pakviesti į „Pirklių klube“ praktikuojamus „Milana Yoga“ užsiėmimus.

  Daugiau

 • Milijardo verti startuoliai. Ko trūksta iki sėkmės proveržio Lietuvoje

  Milijardo verti startuoliai. Ko trūksta iki sėkmės proveržio Lietuvoje

  Pasaulis susižavėjęs stebi milijardų vertas bendroves, vartotojai noriai naudojasi jų paslaugomis ir aikčioja nuo akimirksniu užplūdusios sėkmės istorijų. Tačiau išauginti sėkmingą jauną verslą, vadinamą startuolį, galima ir Lietuvoje. Šia tema įdomi diskusija numatoma renginyje „The Grand Founders Day“, kur idėjomis dalysis daug patirties pradedančių veiklą įmonių plėtros srityje turintys Ilja Laursas, Milda Mitkutė, Martynas Nikolajevas, o SEB banko valdybos narys Vaidas Žagūnis papasakos apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria startuolių kūrėjai ir kaip galime jiems padėti kurti naujas idėjas, kad iš jų išaugtų iki 1 mlrd. eurų vertės bendrovės.

  Daugiau

 • Mėgstamiausias desertas atvėrė kelią į saldų verslą

  Mėgstamiausias desertas atvėrė kelią į saldų verslą

  Kaunietė Greta Putnaitė, baigusi Jono Basanavičiaus gimnaziją Kaune, po maisto technologijos ir inžinerijos studijų Kauno technologijos universitete beveik  metus padirbėjo pardavimo srityje ir, prisiminusi meilę karamelei, ėmėsi verslo. Pasak jos, sunkiausia buvo pradėti, išdrįsti. „Nuolat kankino klausimai: ar sugebėsiu susidoroti, o jei nepasiseks? Bet kai tik radau patalpas, viską nesunkiai susitvarkiau ir labai sparčiai judu pirmyn“, – sako pieniškos karamelės „Cannamella“ gamintoja.

  Daugiau

 • Patarimai, kaip verslininkams sudominti žiniasklaidos atstovus

  Patarimai, kaip verslininkams sudominti žiniasklaidos atstovus

  Ar įmanoma, kad žiniasklaidos priemonės nemokamai paskelbtų jūsų įmonei palankią naujieną? Kaip pasinaudoti žiniasklaida, siekiant geresnių pardavimo rezultatų? Kokios žinutės domina žurnalistus ir kaip jas tinkamai pateikti? Tokie klausimai dažnai kamuoja ne tik pradedančius, bet ir patyrusius verslininkus, mat bendrauti su žiniasklaidos atstovais ir jiems padedant prisistatyti pasauliui naudinga kiekvienam verslo žmogui.

  Daugiau

 • Kaip gimė išmani sistema, padedanti verslininkams pasiekti žiniasklaidą

  Kaip gimė išmani sistema, padedanti verslininkams pasiekti žiniasklaidą

  Pamirškite startuolių pamėgtą principą „Go big or go home“ („Atiduok viską, ką gali arba nė nepradėk“ – liet.). Taip jaunus verslininkus ragina išmaniosios ryšių su visuomene sistemos „Zen PR“ vienas įkūrėjų ir vadovas Gintaras Gimžauskas. Jei galėtų atsukti laiką atgal, jis ir pats pasinaudotų tokiu patarimu.

  Daugiau

 • Savybės, kurios padeda tapti sėkmingu verslininku

  Savybės, kurios padeda tapti sėkmingu verslininku

  Klausimas, ar verslininkais tampama ar gimstama, rodos, senas kaip pasaulis. Nors vienareikšmio atsakymo į jį nėra, tiesa ta, kad kai kurios žmogaus savybės gali padėti tapti sėkmingu verslininku. Viena jų – noras ir ryžtas nuolat mokytis ir tobulėti.

  Daugiau

 • Tinkami tikslai – pusė darbo

  Tinkami tikslai – pusė darbo

  Galvodami apie ateitį, įsivaizduojate, kaip į jūsų nuosavą kepyklėlę skuba ištikimi klientai, darbo dienos pradžioje siekiantys pasimėgauti jūsų kepiniais. Visgi, kol rankose dar neturite kepyklos raktų, ši ateitis – graži vizija, iki kurios įgyvendinimo laukia ilgas kelias. Ką daryti, kad jis būtų kuo mažiau akmenuotas?

  Daugiau

 • Kaip pasiruošti prieš pradedant įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Kaip pasiruošti prieš pradedant įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Sutelktinio finansavimo platformų teikiami privalumai vilioja vis daugiau jaunų šalies verslininkų. Tokiose platformose startuoliai moderniu būdu bando surinkti reikiamą sumą savo verslo idėjai įgyvendinti ir tuo pačiu pasitikrina, ar jų siūlomas naujas gaminys ar paslauga bus įdomi ir pasaulyje.

  Daugiau

 • Kiek kainuoja įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Kiek kainuoja įgyvendinti savo idėją „Kickstarter“ platformoje?

  Kai galvoje sukasi originali verslo idėja, tačiau jai įgyvendinti trūksta finansų, viena iš išeičių – pasinaudoti sutelktinio finansavimo galimybėmis. Tam, kad galėtų įgyvendinti savo idėją, startuolio „Millo“ įkūrėjas Ruslanas Trakšelis nusprendė įgyvendinti kampaniją sutelktinio finansavimo platformoje „Kickstarter“ ir per vieną mėnesį surinko didelę sumą pinigų savo sumanyto produkto – ypač tyliai veikiančio glotnučių plaktuvo – gamybos finansavimui ir pardavimo skatinimui.  

  Daugiau

 • Trūksta pinigų verslo pradžiai? Padėti gali ir nepažįstamieji

  Trūksta pinigų verslo pradžiai? Padėti gali ir nepažįstamieji

  Vilniuje,  centre „Rise Vilnius“ vykusiame renginyje „The Founders’ Day #9“ apie savo sėkmę finansavimo platformose pasakojo net 6 jaunieji verslininkai. Diskusijoje, kurią moderavo „Nextury Ventures“ pirmininkas ir įkūrėjas Ilja Laursas, buvo aptariama, kaip pritraukti sutelktinį finansavimą (angl. crowdfunding). Dalyviai diskutavo apie sutelktinio finansavimo ypatumus, pasirengimo etapus, teisinius bei mokestinius niuansus.

  Daugiau

 • Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

  Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

  Vis labiau ryškėja tendencija, kad vis mažiau žmonių nori dirbti samdomą darbą ir savo gyvenimą kuria taip, jog nereikėtų atskirti darbo ir pomėgių, o mėgstamas užsiėmimas taptų ir pajamų šaltiniu. Kiek įvairiausių pomėgių, tiek ir skirtingų verslo rūšių: kepykla ar masažas namie, staliaus dirbtuvės ar meno studija, rankų darbo papuošalai ar renginių vedimas, veislinių šunų ar sraigių auginimas. Visa tai yra širdžiai mielos veiklos sritys, kurios dar ir leidžia uždirbti.

  Daugiau

 • Makroekonomikos įtaka kuriant verslą: į ką svarbu atsižvelgti?

  Makroekonomikos įtaka kuriant verslą: į ką svarbu atsižvelgti?

  Nuosavas verslas yra ne tik laisvė priimti sprendimus, bet ir didelė atsakomybė. Kalbant apie verslo kūrimą ir plėtrą, svarbu pabrėžti makroekonomikos rodiklių svarbą. Šie rodikliai daugeliui yra tik nuobodūs skaičių rinkiniai, bet jie gali būti labai naudingi pašnekovai, kurie gali papasakoti daug įdomių dalykų, tik reikia mokėti su jais kalbėti.

  Daugiau

 • Atsisakius grynųjų pinigų, restorano lankytojus džiugina greitas aptarnavimas

  Atsisakius grynųjų pinigų, restorano lankytojus džiugina greitas aptarnavimas

  Prieš daugiau nei trejus metus išbandę naują verslo idėją – tiekti maistą tiesiai į biurus, vėliau sostinėje įkūrę pirmąjį dienos pietų restoraną, veikiantį nuo 11 iki 15 val. ir pakeitusį įprastą dienos pietų pateikimo koncepciją, bendrovės „Pietausim.lt“ akcininkai žengė dar vieną novatorišką ir Lietuvoje neįprastą žingsnį – savo restoranuose visiškai atsisakė grynųjų pinigų. Kas lėmė tokį sprendimą ir kaip šį žingsnį sutiko klientai?

  Daugiau

 • G. Nausėda. Kokias pamokas būtina išmokti kuriant verslą?

  G. Nausėda. Kokias pamokas būtina išmokti kuriant verslą?

  SEB banko atlikta jauno verslo – iki trejų metų – įmonių apklausa rodo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios mūsų šalyje jaunieji verslininkai pradeda kurti savo verslą, yra noras daugiau uždirbti ir tokiu būdu pagerinti įprastas gyvenimo sąlygas.

  Daugiau

 • Kaip išgryninti milijono vertą idėją?

  Kaip išgryninti milijono vertą idėją?

  Septintajame renginyje „The Founder’s Day“, kuris kovo mėn. pirmą kartą vyko Kaune, dalyviai noriai dalijosi savo inovatyviomis startuolių idėjomis ir diskutavo su renginio svečiais naujose bendradarbiavimo erdvėse, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslo ir studijų centre. Šįkart renginio tema buvo „Kaip atskirti 1 mln. idėją nuo kebabinės?“

  Daugiau

 • Restoranų ir kavinių bumas: kiek kainuoja imtis šio verslo?

  Restoranų ir kavinių bumas: kiek kainuoja imtis šio verslo?

  Maitinimo įstaigų verslas – ne tik populiarus, bet ir rizikingas. Vienos sėkmės formulės nėra – lemtinga gali tapti tinkamai pasirinkta vieta, geras personalas, puiki idėja arba viskas kartu. Kokios aplinkybės tai lemia? Ką reikėtų žinoti restoraną ar kavinę atidarančiam verslininkui? Į šiuos klausimus atsako sektorių išmanantys specialistai.

  Daugiau

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.