Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2017 06 20
pajamos | pomėgiai

Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

Vis labiau ryškėja tendencija, kad vis mažiau žmonių nori dirbti samdomą darbą ir savo gyvenimą kuria taip, jog nereikėtų atskirti darbo ir pomėgių, o mėgstamas užsiėmimas taptų ir pajamų šaltiniu. Kiek įvairiausių pomėgių, tiek ir skirtingų verslo rūšių: kepykla ar masažas namie, staliaus dirbtuvės ar meno studija, rankų darbo papuošalai ar renginių vedimas, veislinių šunų ar sraigių auginimas. Visa tai yra širdžiai mielos veiklos sritys, kurios dar ir leidžia uždirbti.

Paprastai iš pomėgių uždirbami pinigai yra papildomos pajamos prie pagrindinio uždarbio, tačiau kai ateina metas, kuomet pomėgis ima generuoti stabilias pajamas, samdomo darbo dažniausiai atsisakoma. Dauguma iš pomėgių išaugusių verslų vienaip ar kitaip susiję su jų savininkų menine saviraiška.

Lietuvoje nėra tikslios statistikos, kiek verslų išaugo iš pomėgių ir kurie jų pelningiausi, bet, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje pačiu pelningiausiu pomėgiu yra dizainas, taip pat gerai apmokamas yra grafikų ir interneto svetainių kūrėjų darbas. Antroje vietoje pagal uždarbį britų salyne – fotografai mėgėjai, trečioje – žmonės, užsiimantys individualių būstų ir interjerų kūrimu.

Siekis praturtėti – ne pagrindinė priežastis savo pomėgį paversti verslu. Svarbiau yra pats procesas ir ta aplinkybė, kad jūs labai gerai išmanote savo sritį ir mėgaujatės, galėdami ją pritaikyti gyvenime. Pateikiame dešimt idėjų, kokie pomėgiai lengviausiai gali tapti pajamų šaltiniu.

1. Grožis ir priežiūra

Grožio paslaugų srityje didėja profesionalių konkrečios srities meistrų poreikis: plaukų priežiūra, makiažo menas, blakstienų ar nagų priauginimas, pedikiūras, masažas ir pan. Jeigu jums tai artima sritis, užsirašykite į kursus, kuriuos baigę gausite tarptautiniu mastu pripažįstamą sertifikatą, sėkmingai pritaikysite savo žinias ir turėsite pajamų šaltinį.

2. Menas ir rankdarbiai

Daugelis žmonių, susidomėję kokia nors meno rūšimi ar rankdarbiais, anksčiau ar vėliau supranta, kad jų namai virto jų dirbinių sandėliu. Masinės gamybos epochoje originalumas ir rankų darbas labai vertinami. Internete yra nemažai specializuotų svetainių, kuriose galite parduoti savo sukurtus daiktus be perpardavėjams tenkančios dalies turguje ar rankdarbių parduotuvėse. Savo sukurtais daiktais prekiaukite patys. Be to, tokios interneto parduotuvės suteikia galimybę tiesiogiai gauti klientų atsiliepimus ir pageidavimus bei įkvepia naujai kūrybai.

3. Grafinis ir interneto svetainių dizainas

Jeigu jums nuolat sako, kad turite menininko gyslelę, verta pamąstyti, kaip tai išnaudoti – rimčiau susipažinkite su programavimo ir grafinio arba interneto svetainių dizaino pradmenimis, nuolat gilinkite šias žinias. Kadangi veiklą plečiančios bendrovės nuolat ieško naujų vizualinių sprendimų, joms nuolat reikia tokių specialistų, tad šis hobis – vienas geriausiai apmokamų.

4. Fotografija

Jeigu mėgstate fotografuoti, galite rengti fotosesijas kliento pasiūlytoje vietoje, savo studijoje namuose ar gamtoje. Organizuojant iškilmes ar įvairius renginius visuomet reikia ir kokybiškų fotografijų. Taip pat galite fotografuoti tai, kas labiausiai patinka būtent jums – gyvūnus, gėles, įdomias miesto vietas ar pačių sukurtas  kompozicijas – ir siūlyti nuotraukas įsigyti internete.

5. Statyba ir interjero kūrimas

Anksčiau kiekvienai šeimai teko savarankiškai užsiimti kosmetiniu buto ar namo remontu. Tačiau dabar statybinių, apdailos medžiagų, aksesuarų ir puošybos elementų pasirinkimas toks didelis, jog reikia skirti daug laiko norint susigaudyti jų įvairovėje. Be to, toli gražu ne visi gali ir mėgsta eksperimentuoti. Jeigu manote, kad esate patyrę šioje srityje ir jums patinka keturias plikas sienas paversti jaukiais namais, verta pamąstyti apie būsto be apdailos įsigijimą, o skoningai jį įrengus – brangiau parduoti. Jeigu manote, kad neturite sau lygių tarp tų, kurie įrenginėja butus ar juos sutvarko, nuolat reklamuokite savo paslaugas specializuotose svetainėse – klientų tikrai atsiras.

6. Sportas ir asmeninės treniruotės

Sportas ir kūno rengyba tampa vis madingesni, o šis pomėgis virsta vienu populiariausių užsiėmimų, iš kurio galima neblogai pragyventi. Jeigu jums patinka motyvuoti žmones sportuoti, parinkti tokią  mitybą, kuri kartu su treniruotėmis duotų apčiuopiamų rezultatų, pagalvokite, ar nevertėtų lankyti mokymų, kuriuos baigę galėtumėte dirbti asmeniniu treneriu. Jeigu jūs aktyviai užsiimate kokia nors sporto šaka, bet norite kiek „sumažinti apsukas“, galbūt jums tiktų teisėjo vaidmuo. Teisėjai visuomet reikalingi pačiose įvairiausiose varžybose.

7. Tinklaraščio rašymas

Jeigu turite daug minčių ir patirties kokioje nors srityje ir apie tai esate pasiruošę papasakoti visam pasauliui, jums verta pagalvoti apie savo tinklaraščio sukūrimą. Internete galima rasti daug nemokamų platformų, kuriomis paprasta naudotis. Ir visai nebūtina mokėti gerai rašyti, juk galima savo tinklaraštį kurti fotografuojant ar filmuojant. Pinigų galima uždirbti tinklaraštyje talpinant reklamą arba integruojant internetinių parduotuvių nuorodas. Jeigu jis bus populiarus, turėsite daug skaitytojų ir sekėjų, tikėtina, kad suinteresuotų bendrovių atstovai susisieks su jumis aptarti bendradarbiavimo galimybių. 

8. Ekologiškų vaisių ar daržovių auginimas

Per pastaruosius du dešimtmečius namų ūkyje augintas daržoves pamažu išstūmė prekybos centrų lentynas užpildžiusi masinė produkcija, bet pastaruoju metu pastebimas natūralių žemės ūkio produktų atgimimas. Jeigu turite pažįstamų, kurie turi nenaudojamą žemės sklypą ir jums patinka kasinėtis žemėje, galite užsiimti įvairiausių kultūrų derliaus auginimu. Kai žemė nederlinga, ji gali tikti, pavyzdžiui, ganyklai. Jeigu avių, ožkų ar karvių auginimas jums atrodo pernelyg sudėtingas užsiėmimas, tačiau jūs mylite gyvūnus, tuomet tiks vištų, ančių ar triušių auginimas. Įvairiomis alergijomis sergančių bei vertinančių ekologišką produkciją žmonių nuolat daugėja ir jie vertina tai, kas užauginta vietoje ir moka už tai daugiau.

9. Išsilavinimas ir mokymas

Išsilavinimo samprata tapo gerokai platesnė negu anksčiau ir tikrai neapsiriboja bendru išsilavinimu. Jeigu jums patinka užsiimti su vaikais ir vadovauti kokiam nors specializuotam ar moksliniam darbui (ir tuo užsiimate), galite tapti privačiu dėstytoju. Dinamiškoje visuomenėje, kurioje vertinamas mokymąsis ir tobulėjimas, net suaugusiems dažnai reikalingas mokytojas ar mentorius, kuris, pavyzdžiui, padėtų pagerinti užsienio kalbos žinias ar pamokytų kompiuterinio raštingumo.

10. Automobilių remontas ir tobulinimas

Jeigu jūsų aistra – gražūs ir neįprasti automobiliai, o patys nebijote išsitepti rankų dažais ar tepalu, galite pragyvenimui užsidirbti užsiimdami mašinų remontu ar jų tobulinimu ir gražinimu.

Nuo ko pradėti?

Viskas prasideda nuo supratimo ir drąsos prašyti pinigų už tai, kas jums iki šiol atrodė tik pomėgis. Nustatyti ir įvardinti savo teikiamos paslaugos kainą nėra paprasta, ypač – pačiame pirminiame verslo etape. Jeigu nusprendėte savo pomėgį paversti verslu ir tam reikia nemažų pradinių investicijų, nenerkite stačia galva ir atlikite išsamius skaičiavimus ir sudarykite verslo planą.


 • Kuriantiems verslą - 2015 05 14

  Menas ir verslas – suderinami

  Menas ir verslas – suderinami

  Kaunietei dailininkei Simonai Juškevičiūtei menas ir verslas iš pirmo žvilgsnio atrodė nesuderinami dalykai. Dailės mokytoja dirbusi menininkė nusprendė imtis to, kas arčiau širdies – tapyti. Tai, kas iki tol buvo hobis, turėjo tapti pragyvenimo šaltiniu. Tačiau kaip tai padaryti?

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 02 22

  Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

  Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

  Atsisėdus valgyti prabangios vakarienės, kai ant stalo išsirikiuoja eilė šakučių, tiek pat peilių ir dar keletas skirtingų taurių, kyla nejaukus klausimas – o ką man dabar daryti? Kaip prie stalo dairomės aplink ir stebime, ką daro kiti, taip ir versle – norint sėkmingai pradėti verslą ar protingai plėtoti genialią idėją, reikia nepasimesti ir vadovautis patyrusių verslininkų patarimais.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 11 29

  Septynios priežastys pradėti savo verslą

  Septynios priežastys pradėti savo verslą

  Daugelis svajoja apie savo verslą, tačiau įkurti įmonę drįsta tik vienetai. Kodėl verta būti drąsiems ir imtis savo verslo? Tam yra daugybė ekonominių ir asmeninių priežasčių. Be to, dažnai tai yra puiki proga atskleisti savo verslumą, parodyti  žinias ir įgyvendinti svajonę būti nepriklausomam.   

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.

Paslaugų planas STARTAS – 2 metus nemokamai.

Pasiūlymas galioja iki rugpjūčio 31 d. ir yra skirtas naujoms įmonėms, kurios anksčiau nėra buvusios SEB banko verslo klientės.

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.