Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2018 10 08
Kuriantiems verslą | verslo idėja | finansavimas

Išmaniųjų pelėkautų „Smart Mouse Trap“ kūrėjas įsitikinęs: negali nepavykti

Išmaniųjų pelėkautų „Smart Mouse Trap“ kūrėjas įsitikinęs: negali nepavykti

Pradedant verslą svarbu ne tik geras produktas ir gera komanda, bet ir pozityviai nusiteikus tikėti savo projekto sėkme. Būtent tokiomis nuotaikomis gyvena išmaniuosius pelėkautus „Smart Mouse Trap“ sukūręs Donatas Zaveckas.

Idėja pradėti išmaniųjų pelėkautų gamybą verslininkui kilo jau pakankamai seniai, tačiau neturėdamas tinkamos komandos ir minčių, kaip projektą finansuoti, D. Zaveckas ją laikė paslėpęs galvoje.

„Šeimos istorijoje turėjome nematytos konstrukcijos spąstus, kurie puikiai veikė. Todėl jau seniai galvojau, kad juos galima patobulinti, tačiau savo aplinkoje tuo metu neturėjau tam reikalingų skirtingų sričių specialistų. Be to, nekilo minčių, kaip galėčiau gauti pajamų idėjai įgyvendinti“, – prisiminė pašnekovas.

Viskas pasikeitė, kai verslininkas įgijo produktui sukurti reikalingų žinių, o šalia atsirado žmonių, kurie galėjo įsitraukti į projektą.

Svarbiausia – paprastumas ir estetika

Spalio pradžioje sutelktinio finansavimo interneto platformoje „Indiegogo“ prasidės lėšų rinkimas išmaniesiems pelėkautams. Vis dėlto pirmasis „Smart Mouse Trap“ prototipas, kuris patentuotas Europos Sąjungoje, jau buvo sukurtas prieš ketverius metus.

„Prototipas, kurį dabar matote nuotraukose ir vaizdo įrašuose, yra antros kartos: jis gražesnis, patobulintas. Prie šio varianto dirbo ir ergonomikos specialistai“, – aiškino verslininkas.

D. Zavecko teigimu, kuriant produktą daugiausiai dėmesio buvo skiriama paprastumui ir estetikai. Be to, daug dirbta ir galvojant apie veikimo principą: „Smart Mouse Trap“ kūrėjas tikina, kad pelėkautai yra 100 proc. efektyvūs. Jei tik graužikas įkiša galvą į spąstus ir jie yra įkrauti, garantuojama, kad pelė bus pagauta. Kai spąstuose atsidurs graužikas, vartotojas į savo išmanųjį telefoną gaus pranešimą apie pagautą pelę.

Nors produkto kūrėjas profesionalaus rinkos tyrimo užsakęs nebuvo, jis asmeniškai domėjosi pelėkautų rinka ir šio produkto poreikiu.

„Užklausėme didžiųjų gamintojų apie siūlomus produktus. Pasirodo, šioje rinkoje yra keli pagrindiniai dideli gamintojai, kurie ir laiko letenas šioje srityje. Pasižiūrėję, ką jie siūlo, pamatėme, kad yra niša – vartotojai nori estetiško ir paprasto problemos sprendimo būdo“, – savo pasakojimą tęsė D. Zaveckas.

Iki šiol paslaugų sektoriuje verslą vystęs vyras įsitikinęs, kad būtent sutelktinio finansavimo projekto pradžia atskleis, koks iš tiesų yra produkto poreikis.

„Tai labai aiškiai parodys, ar išmanieji spąstai yra pirkėjus dominantis produktas ar jo niekam nereikia“, – užtvirtino idėjos autorius.

Tuščiomis kišenėmis pradėti sunku

Iš kitos pusės verslininkas gali būti ramesnis dėl finansinių iššūkių. D. Zaveckas jau vadovauja verslo konsultacijų bendrovei, kurioje sukauptos lėšos gali būti panaudotos naujam projektui.

„Smart Mouse Trap“ kūrėjas pripažino, kad pradėti daikto gamybą be sukaupto kapitalo gana sudėtinga, nes produkto kūrimas reikalauja daug investicijų – tiek laiko, tiek finansinių.

„Tokiu atveju yra du variantai: arba turi sukauptą kapitalą, arba turi draugų specialistų, kuriuos gali užkrėsti savo entuziazmu ir įkalbėti prisijungti įgyvendinti idėją“, – kalbėjo vyras.

Prie naujos kartos pelėkautų dirba apie 20 žmonių komanda. Kad produktas būtų paprastai naudojamas ir efektyvus, D. Zaveckas konsultavosi ir su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) specialistais, dirbančiais su elektronika, ir su Vilniaus universiteto (VU) Gamtos mokslų fakulteto atstovais. Pastarieji padėjo apsispręsti ir patarė, kokį masalą naudoti graužikams privilioti.

Pašnekovas tvirtino, kad naujieji spąstai graužikams yra draugiški gamtai: pelės yra sugaunamos nenaudojant cheminių medžiagų, o tik maistines.

„Manau, tai „humaniškiausias“ sprendimas, kokį galima rasti. Jei tradiciškai pelės gali būti traumuojamos ir pabėgti su sužeista uodega ar koja, čia ji sugaunama be galimybės išsilaisvinti. Be to, nenaudojami chemikalai, nėra tikimybės, kad graužiką suės katinas ar netikėtai bus išgąsdintas vaikas“, – spąstų privalumus vardijo pašnekovas.

Kiniją iškeitė į Lietuvą

D. Zaveckas tiki, kad sutelktinio finansavimo platformoje išmanieji pelėkautai sulauks sėkmės ir tokiu atveju bus galima pradėti masinę gamybą.

Verslininkas pasakojo, kad iš pradžių buvo svarstoma produktą gaminti Kinijoje, tačiau įvertinus laiko terminus ir gamybos kaštus, nuspręsta „Smart Mouse Trap“ surinkti Lietuvoje.

„Elektronikos plokštės, detalės iš plastmasės bus gaminamos Lietuvoje. Žinoma, plastmasės liejimo formos bus iš Kinijos, tačiau visos dalys ir pats surinkimas vyks Lietuvoje. Iš čia produktas ir keliaus į kliento namus“, – sakė produkto kūrėjas.

Pasak jo, gamybos Lietuvoje kaštai didesni nei Kinijoje, tačiau sprendimas gaminti Lietuvoje leidžia greičiau įvykdyti užsakymus ir pasiekti klientus.

Galvojant apie tikslines rinkas kol kas daugiausiai dėmesio skiriama anglakalbėms šalims: „Pasirodo, JAV ir Didžiojoje Britanijoje vis dar didelė graužikų problema“.

Šiuo metu nuspręsta produktą pardavinėti naudojant savo prekės ženklą ir tik internetu. Vėliau, pasak D. Zavecko, bus galvojama ir apie platesnį produkto platinimo tinklą.

„Kalbant apie ateitį, tikriausiai galvosime apie asortimento plėtrą. Matome, kad profesionalūs graužikų gaudytojai turi savų poreikių“, – įžvelgė jis.

Sutelktinio finansavimo platformoje produktas kainuos 29 JAV dolerius. Vėliau „Smart Mouse Trap“ kaina turėtų būti apie 40 JAV dolerių.


 • Kuriantiems verslą - 2018 07 24

  Kur ieškoti verslo idėjos? Perspektyviausios sritys

  Kur ieškoti verslo idėjos? Perspektyviausios sritys

  Robotika, biotechnologijos, inžinerija, informacinės technologijos, pasak ekspertų, perspektyviausios verslo sritys. Tačiau ieškantys inovatyvių verslo idėjų turėtų suklusti – jos gali egzistuoti tiek neseniai atsiradusioje, tiek ir tradicinėje srityje.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2018 12 13

  Kas dešimtas jaunas verslas atsirado iš hobio

  Kas dešimtas jaunas verslas atsirado iš hobio

  SEB banko jaunų įmonių Baltijos šalyse tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje vienas iš dešimties verslų, kurie buvo pradėti per pastaruosius trejus metus, gimė iš pomėgio. Tiesa, Estijoje tokių jaunų įmonių, atsiradusių iš hobio, net ketvirtadalis (25 proc.).

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2017 12 13

  Dešimtokės iš Karmėlavos verslo idėja: vietoj dantų šepetėlio ir pastos – saldainiai

  Dešimtokės iš Karmėlavos verslo idėja: vietoj dantų šepetėlio ir pastos – saldainiai

  Nuo šilumos ir seilių burnoje tirpstančios kapsulės, skirtos burnos higienai užtikrinti, – tokią verslo idėją siūlo dešimtokė Augustė Andrianovaitė. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos mokinė kartu su kitais jaunuoliais dalyvauja SEB banko remiamoje jaunimo verslumo ugdymo programoje „Junior Achievement“ ir vysto savo verslo idėjas.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.