Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2017 11 10
Sportas | pomėgiai | Jaunas verslas

Jogos studijos įkūrėja: „Sėkmė ateina tikint tuo, ką darai“

Jogos studijos įkūrėja: „Sėkmė ateina tikint tuo, ką darai“ Milana Jašinskytė

Mokytoja iš prigimties save vadinanti klaipėdietė Milana Jašinskytė įsitikinusi, kad svarbiausia yra atrasti tokią veiklą, kuria užsiimdamas jaustumeisi savo rogėse. Ilgą laiką profesionaliai šokusi M. Jašinskytė pastaraisiais metais atrado dar vieną aistrą – jogą. Naujas pomėgis netruko peraugti į verslą ir prieš beveik dvejus metus joga besidomintys vilniečiai buvo pakviesti į „Pirklių klube“ praktikuojamus „Milana Yoga“ užsiėmimus.

Užsikrėtė dalijimosi virusu

Pasakojimą apie pirmąją pažintį su jogos mokslu pašnekovė pradeda nuo prieš trejus metus vykusios kelionės į JAV, kurios metu ji ir sutiko savo mokytoją, įkvėpusį permainoms. Apie 7 tūkst. JAV dolerių (apie 6 tūkst. eurų) kainavusios jogos pamokos, anot M. Jašinskytės, pirmiausia buvo investicijos į save.

„Minties pradėti mokyti šio meno kitus tuo metu neturėjau. Iš tos mokytojo atvertos skrynios norėjosi pačiai sau pasiimti kuo daugiau žinių. Tačiau po studijų savaime kilo noras kiekvienam bakstelėti pirštu į tai, ką atradau. Užsikrėčiau dalijimosi virusu, – šypteli M. Jašinskytė. – Tiesa, šis virusas paūmėjo praėjus daugmaž pusmečiui po jogos mokslo studijų. Matyt, tam dar reikėjo laiko.“

Pašnekovė užsimena, kad sprendimas pasinerti tik į mokytojavimą kėlė nerimą daugumai jos artimųjų, esą tai veikla, kuri vargu, ar padės pragyventi, tad visa tai turėtų likti antrame plane, kaip pomėgis. Tokių perspėjimų neklausiusi M. Jašinskytė prisimena apsilankymą pas kitą savo mokytoją, kurios honorarai dydžiu pranoksta daugelio kitų profesijų atstovų gaunamą atlygį.

„Vieno jos vedamo seminaro metu klausėme patarimo, ką daryti, kad iš jogos būtų galima pragyventi. Mokytoja tuomet šmaikščiai mums tarė: „Dirbkite normalų darbą.“ Ši frazė taip ir liko atmintyje kaip priminimas, kad svarbiausia, kaip tu tai traktuoji. Man joga yra visiškai normalus darbas, tad neabejoju, kad vienokią ar kitokią grąžą jis visuomet teiks“, – sako pašnekovė.

Joga Lietuvoje populiarėja, bet lėčiau negu kitose šalyse

Studijos „Milana Yoga“ įkūrėja negaili liaupsių kitoms vietos jogos studijoms, kurios per pastaruosius keletą metų iš esmės suformavo tokios paslaugos poreikį, ir šiandien žmonės tuo vis aktyviau naudojasi. Pasak pašnekovės, visgi joga Lietuvoje dar nėra tokia populiari, kokia galėtų būti. Palyginti su kitomis šalimis, jogos, kaip kasdienio užsiėmimo, idėja, M. Jašinskytės nuomone, Lietuvoje plinta lėčiau.

Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose jogą jau praktikuoja apie 15 proc. šalies gyventojų, o lietuviams iki tokio rezultato dar toloka. Ko gero, tai galima sieti su lietuviams būdingu santūrumu, atsargumu, atsižvelgiant į tai, kad daugelis jogą sieja su religija, mistifikuoja. O tai, pasak moters, klaidingas požiūris.

Visgi tuo, kad jogos užsiėmimų poreikis Lietuvoje yra, M. Jašinskytė įsitikino jau per pirmąją savo vestą pamoką. Į ją susirinko daugiau negu pusšimtis sostinės gyventojų.

„Pagal planą tai turėjo būti pamoka kelių draugių grupelei. Nesitikėjau, kad jogos asanų mokymas lietuviams bus tokie paklausus“, – prisimena studijos „Milana Yoga“ įkūrėja.

Paklausta, koks jos sėkmės receptas, ilgai nedvejojusi M. Jašinskytė pasakoja: „Manau, labai svarbu yra asmeniškumas, buvimas gyvu pavyzdžiu kitiems. Studijos starto metu jau buvau viešas asmuo dėl kartu su Mindaugu Rainiu laimėto televizijos projekto „Šok su manimi“. Tai, matyt, buvo išties svarbu – reklama ir informacija socialiniuose tinkluose  apie „Milana Yoga“ neliko nepastebėta. Labai teigiamai buvo įvertinta pasirinkta vieta.  Praktikuoti jogą „Pirklių klube“ pasirinkau intuityviai. Buvau sužavėta, išvydusi autentiškai restauruotus šimtamečius rūmus, ir jau tą akimirką žinojau – čia bus joga. Patogu buvo ir tai, kad nereikėjo įsipareigoti pagal ilgalaikės nuomos sutartį. Pasitvirtino ir mūsų eksperimentas esant palankiam orui jogos užsiėmimus perkelti ant „Pirklių klubo“ stogo. Skleisti šią žinią visuomenei labai padėjo ir žiniasklaida. Retkarčiais turiu galimybę rašyti straipsnius, kuriais Lietuvos žiniasklaidos kanalai noriai pasidalija. Žinoma, viena – būti matomam, bet visai kas kita – būti tikram. Žmonės jaučia tikrumą. O joga mano gyvenime tikra.“

Jeigu darai tai, ką mėgsti, sunkumų nekyla

M. Jašinskytė neslepia džiaugsmo, kad jos veikla vystosi gana sklandžiai. „Probleminių situacijų pasitaiko, bet jos yra išsprendžiamos arba nevertos būti sprendžiamos. Mano giliu įsitikinimu, nereikia užstrigti ties problema, kurios spręsti neverta. Tai daug sykių pasiteisinęs dėsnis, tad jo teisingumu nebeabejoju“, – sako ji.

Pašnekovė tikina, kad šiuo metu didžiausia jos dilema – kaip į ir taip įtemptą darbo grafiką įtraukti visas ją dominančias mokslo studijas. Kasmet saviugdos studijoms „Milana Yoga“ įkūrėja išleidžia apie 4,2 tūkst. eurų. Nuo jogos mokslo neatskiriamos ir kelionės. „Nemanau, kad šiandien būčiau tokia laiminga, jeigu ne kelionės“, – sako ji ir priduria, kad nėra ribų, kiek galima tobulėti jogos srityje, bet atradimo kelias kiekvienam yra savas.

Svarstantiems pradėti savo verslą M. Jašinskytė pirmiausia siūlo atrasti tokią veiklą, kuri teiktų vidinį komfortą, o tuomet, jei jau jauti, kad esi savo rogėse,  nedelsti ir drąsiai ieškoti būdų, kaip įgyvendinti savo tikslus.

Rūta Jadzevičiūtė, www.bznstart.lt


 • Kuriantiems verslą - 2016 10 17

  Pradedantieji verslininkai įrodė, kad svarbiausia ne pinigai, o geri draugai

  Pradedantieji verslininkai įrodė, kad svarbiausia ne pinigai, o geri draugai

  Keturios galvos geriau negu viena. Su tokia mintimi Vilniuje esantį Funkcinės terapijos centrą – kineziterapijos ir manualinės terapijos kliniką – kūrę keturi bičiuliai dabar gali drąsiai sakyti, kad jų sprendimas buvo teisingas.  

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 07 25

  Pakeistas gyvenimo būdas atvėrė verslo galimybes

  Pakeistas gyvenimo būdas atvėrė verslo galimybes

  „Ekologiški ir natūralūs produktai įkandami visiems!“ – tokiu šūkiu Lietuvos ekologiškų produktų rinką ketina užkariauti sėkmingai verslą plečianti interneto parduotuvė „Ekopirk.lt“. Iš pradžių norėję savo klientams pasiūlyti tik kuo daugiau ekologiškų prekių vienoje vietoje, dabar jie siekia, kad sveikus gaminius galėtų įpirkti kuo daugiau žmonių.

  Daugiau

 • Draudimas - 2015 11 06

  Švedų ekspertė: „Sėdimas darbas toks pats pavojingas kaip rūkymas“

  Švedų ekspertė: „Sėdimas darbas toks pats pavojingas kaip rūkymas“

  Biuras ir kompiuteris – štai kokioje aplinkoje didžiąją dienos dalį praleidžia dauguma šiuolaikinių žmonių. Kompiuteriui tapus pagrindiniu darbo ir pramogų įrankiu, dauguma prie jo prasėdime kone ištisą dieną. Mokslininkai ir sveikatos specialistai skambina pavojaus varpais – ilgas sėdėjimas ne ką mažiau pavojingas sveikatai nei rūkymas. „Sėdimas darbas – tai naujasis rūkymas“, – įspėja Švedijos Karolinskos instituto profesorė Mai-Lis Hellenius.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.