Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2014 12 18

Ką daryti, jei vieno verslo negana?

Ką daryti, jei vieno verslo negana? Mindaugas Glodas

Būti drąsiais, sumaniais ir įžvalgiais lyderiais jauniems verslininkams pataria Mindaugas Glodas, patyręs vadovas ir verslininkas, per 15 metų įgyvendinęs ne vieną informacinių ir telekomunikacinių technologijų verslo idėją. Jis dirbo tokiose tarptautinėse bendrovėse kaip IBM ir „Microsoft“, yra vienas iš rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjų ir generalinis direktorius ir su mūsų skaitytojais dalijasi savo patirtimi, ką daryti, jei veiklos alkis verslininkui neleidžia apsiriboti tik viena verslo idėja.

Svarbiausia – nesėdėti rankų sudėjus

Pasak M. Glodo, verslininkais, valdančiais ne vieną įmonę, dažniausiai nori tapti tie, kurie dar nėra įgyvendinę nė vienos verslo idėjos. Norint tapti tokiu verslininku, jis rekomenduoja pirmiausia imtis ir kažką daryti, o ne sėdėti vienoje vietoje.

„Gali iškart ir nepavykti sukurti kažką gero – tikima, kad sėkmingiausias verslas sukuriamas, kai verslininkas yra įkopęs į penktą dešimtį. Vis dėlto nėra standartinio amžiaus, kada verta pradėti kurti verslą – vis daugiau jaunų žmonių drąsiai neria į verslo pasaulį ir taip anksčiau pradeda kelią į verslo aukštumas, kur gali tapti netgi kelių verslų savininkais“, – sako „Nextury Ventures“ generalinis direktorius.

Rizikingus sprendimus diktuoja intuicija

Verslininku galima ir gimti, ir tapti. Pasak M. Glodo, jei nepavyksta gimti turint verslumo gyslelę, šią savybę galima išsiugdyti. Juk verslumo pagrindų kartu su drąsa ir savarankiškumu išmokstama dar vaikystėje, kada formuojasi pati žmogaus asmenybė.

„Jauno verslininko rizikos tolerancijos lygis turi būti aukštesnis negu samdomo darbuotojo. Tada, kai jam reikia priimti rizikingus sprendimus, jis turi pasikliauti intuicija, kuri tokiose situacijoje ir padiktuoja reikiamus atsakymus“, – teigia jis.

Visgi prisiimama rizika neatsiejama nuo klaidingų sprendimų. „Šie klaidingi sprendimai verslininkui neturėtų sukelti nuoskaudų. Žmogus, valdantis vieną ar kelis verslus, turi būti kantrus tada, kai reikia įveikti nesklandumus“, – pastebi vienas iš „Nextury Ventures“ įkūrėjų.

Veikti paprasčiau negu kalbėti

„Kai pasižiūri į žmones, valdančius ne vieną verslą, kartais gali atrodyti, kad jie dirba ir tose srityse, kurių visai neišmano. Tačiau iš tiesų jie sugeba įgyvendinti tas idėjas, kurių galbūt turėjo kiti žmonės ir kurioms įgyvendinti pritrūko vizijos ir ryžto. Juk pats Tomas Edisonas yra pasakęs, kad vizija be įgyvendinimo yra tik haliucinacija, tad šiuo principu turėtų vadovautis ir patyrę, ir pradedantys verslininkai“, – teigia M. Glodas.

Žinoma, M. Glodas sutinka, kad dirbti su vizionieriais nėra lengva, ypač tiems žmonėms, kurie nelaiko savęs versliais. Jiems gali atrodyti, kad vadovas kartais per daug blaškosi, jie gali pasigesti jo sprendimų sistemingumo.

„Po kelis verslus sukūrę žmonės geba anksti suvokti reikiamus pokyčius ir pamatyti naujas kryptis, kuriomis turėtų judėti įmonė. Visgi eiliniams darbuotojams gali būti sunku sekti paskui lyderį, kuris, jų manymu, daro nereikalingus pokyčius. Taigi, jei esate toks lyderis, dirbdami turėkite omenyje, kad darbuotojams gali trūkti stabilumo, nuoseklumo darbe“, – sako „Nextury Ventures“ vadovas.

Nekantrumas – ir varomoji jėga, ir didžiausia yda

Kaip pasakoja M. Glodas, serijinis verslininkas dažnai būna drąsus, sumanus ir įžvalgus lyderis. Tačiau ir tokie žmonės susiduria su sunkumais, kurie dažnai vertinami dviprasmiškai.

„Paprastai ne vieną verslą turintys žmonės yra nenustygstantys vienoje vietoje. Jie geba numatyti ateitį ir sukurti tai, ko iki šiol tikrai nebuvo. Įdomiausia, kad jie beveik niekad nėra patenkinti tuo, kas jau yra pasiekta, tačiau gerąja prasme tokie žmonės nuolat stumia verslą pirmyn, kad būtų pasiektas dar geresnis rezultatas“, – sako verslininkas.

Tokiems verslininkams nebūdinga kantrybė: „Tam tikroje srityje pasiekus trokštamą rezultatą ir verslui tapus rutinine veikla, jie ryžtasi eiti į naują sritį, kur viską tenka pradėti nuo nulio. Tai padaryti nelengva net ir dešimtmečių patirtį turintiems verslininkams. Tačiau, jeigu likimas suveda su tokiais žmonėmis, kurie gali būti puikūs idėjų generatoriai, kartu su jais galima sukurti sėkmingą verslą“, – pastebi vienas iš „Nextury Ventures“ įkūrėjų.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.

Paslaugų planas STARTAS – 2 metus nemokamai.

Pasiūlymas galioja iki rugpjūčio 31 d. ir yra skirtas naujoms įmonėms, kurios anksčiau nėra buvusios SEB banko verslo klientės.

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.