Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2016 02 22
jaunas verslas; sėkmingas verslas

Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

Atsisėdus valgyti prabangios vakarienės, kai ant stalo išsirikiuoja eilė šakučių, tiek pat peilių ir dar keletas skirtingų taurių, kyla nejaukus klausimas – o ką man dabar daryti? Kaip prie stalo dairomės aplink ir stebime, ką daro kiti, taip ir versle – norint sėkmingai pradėti verslą ar protingai plėtoti genialią idėją, reikia nepasimesti ir vadovautis patyrusių verslininkų patarimais.

Reikia degti savo idėja. Sėkmingai vadovaujantis medicinines priemones ligoninėms tiekiančiai įmonei UAB „Medikamentų tinklas“ Vytautas Pranulis teigia, kad turint idėją reikia kovoti už ją visomis išgalėmis. Tik taip galima įtikinti partnerius ir investuotojus, o galiausiai – klientus, kad tai, ką darote, yra verta dėmesio.

Vien ambicijos nepadės, reikia žinių. Specializuotą elektroninę įrangą kuriančios ir gaminančios įmonės UAB „LT LAB“ direktorius Gediminas Kazlauskas, turintis jau trisdešimties metų patirties įvairiose verslo srityse, sako, kad, norint ką nors pasiekti, pirmiausia reikia žinių, kurių dažniausiai nesuteikia vadovėliai ir paskaitos.

Reikia truputėlį nusileisti ant žemės ir padirbėti kad ir pusvelčiui, bet už tai įgyti vertingų specializuotų žinių. Tokios pusiau praktikos metu galima suprasti, kaip vyksta procesai, gamyba, kaip sukuriamas produktas ar paslauga. „Norint kurti verslą, neužtenka vien ambicijų. Be žinių, be pamatų vien ambicijos nepadės – bus daroma daug klaidų ir link tikslo einama daug ilgiau“, – sako G. Kazlauskas.

Tik nuoseklus darbas padeda kurti sėkmingą verslą. G. Kazlauskas taip pat teigia, kad, įgyvendinant gana konservatyvią politiką ir nuosekliai dirbant, pavyko išvengti darbus stabdančių suklupimų ar klaidų: „Stengiuosi nešokti aukščiau bambos ir rizikuoti tiek, kiek leidžia finansinė padėtis. Tai padeda įgyvendinti įmonės viziją“, – sako verslininkas.

Verslininkai pataria pasikonsultuoti su specialistais, su banku, įvertinti savo galimybes ir išteklius. Joks verslas nėra sėkmingas, jei pirmus dešimt metų dirbi vien tam, kad padengtum visus finansinius įsipareigojimus. Nuosekliai dirbant augimas tampa savaime suprantamu dalyku .

Vienas lauke ne karys. Pasitikėjimas yra svarbiausia bet kokio verslo sėkmės dalis. Nereikia vengti skirti i darbų tam tikriems darbuotojams, o jei manote, kad jie tikrai nesusitvarkys, gal vertėtų pagalvoti apie personalo keitimą.

„Jei būčiau anksčiau patikėjęs kai kurias užduotis savo darbuotojams, tai būtų padėję sėkmės, augimo ir gerų rezultatų pasiekti gerokai greičiau. Reikia nebijoti pasitikėti žmonėmis“, – savo patirtimi dalijasi Vytautas Pranulis.

Suteikdamas darbuotojams laisvės, juos tinkamai skatindamas, idėjos savininkas galės ir toliau būti įmonės vėliavnešiu, galinčiu vesti visą komandą į priekį. Direktorius neturėtų daryti visų darbų pats, jei yra kitų darbuotojų.

Patenkintas klientas – sėkmės garantas. Bet kuris verslas neišvengia iššūkių. Juk kinta ir mikroekonomikos, ir makroekonomikos aplinka, susiduriame su žmogiškosios klaidos veiksniu, tačiau bet kuriuo atveju tiesiausias kelias į nesėkmę yra pinigų siekimas.

Vytautas Pranulis pasakoja, kad pirmiausia reikia stengtis išspręsti klientų problemas jiems patogiausiu ir geriausiu būdu, kad nuoširdžiai atlikus darbą klientai liktų patenkinti. Tik po to jau galima galvoti apie pelną. Reikia suprasti, ko klientui iš tiesų reikia, kad jis būtų laimingas. Patenkintas klientas visuomet grįžta, dažniausiai atvesdamas dar kelis paskui save.

Keliais žingsniais į priekį. Paprasčiausia bus, jei verslą įsivaizduosime tarsi šachmatų partiją. Nesvarbu, ar žaidėjas dar tik pradeda ir prisėdo prie lentos pirmą kartą, ar yra jau labai patyręs, jis turi visuomet galvoti apie kitus verslo stabilumo ir augimo žingsnius.

Iškėlę sau keletą svarbių klausimų – kaip išlaikyti konkurencinį pranašumą, kas bus, jei rinkoje atsiras kita tokia pati prekė ar net geresnė, – suprasite, kaip sėkmingai plėtoti verslą ir išlaikyti pranašumą. Galbūt sėkmė lydės ne visuomet, tačiau geros idėjos ir teisingi sprendimai padės išlaikyti gerą padėtį net ir praradus keletą svarbių figūrų.

Turite klausimų, kaip įsteigti įmonę? Atvykite į nemokamą konsultaciją.


 • Kuriantiems verslą - 2014 12 18

  Ką daryti, jei vieno verslo negana?

  Ką daryti, jei vieno verslo negana?

  Būti drąsiais, sumaniais ir įžvalgiais lyderiais jauniems verslininkams pataria Mindaugas Glodas, patyręs vadovas ir verslininkas, per 15 metų įgyvendinęs ne vieną informacinių ir telekomunikacinių technologijų verslo idėją. Jis dirbo tokiose tarptautinėse bendrovėse kaip IBM ir „Microsoft“, yra vienas iš rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjų ir generalinis direktorius ir su mūsų skaitytojais dalijasi savo patirtimi, ką daryti, jei veiklos alkis verslininkui neleidžia apsiriboti tik viena verslo idėja.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 08 17

  Kodėl jaunas verslas neišnaudoja patrauklios finansavimo galimybės?

  Kodėl jaunas verslas neišnaudoja patrauklios finansavimo galimybės?

  Minios finansavimas atsirado tam, kad išliktų. Kai praėjusio dešimtmečio pabaigoje pradėjo kurtis minios finansavimo platformos, pasigirdo kalbų, kad stebime bankų, investicinių fondų alternatyvos gimimą. Ir nors dabar jau akivaizdu, kad minios finansavimas nei vienų, nei kitų nepakeis, į ekonomiką šis reiškinys neabejotinai įnešė šviežio oro.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 05 17

  Ieškote verslo idėjų? Pabandykite būti nelogiški

  Ieškote verslo idėjų? Pabandykite būti nelogiški

  „Įprasta verslo idėja turi daugybę konkurentų, juk apie savo verslą kasdien galvoja koks milijardas žmonių Europoje, Amerikoje, Indijoje ar Kinijoje. Todėl nereikia turėti iliuzijų, kad esate unikalus ir nepakartojamas, ir nusiminti, jeigu jūsų idėja nėra itin originali. Svarbiausia ją pritaikyti ir pateikti rinkoje taip, kad ji būtų naudinga kuo platesniam ratui žmonių“, – pataria Darius Šoparas, UAB „Creative Partner“ įkūrėjas ir vadovas.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.

Paslaugų planas STARTAS – 2 metus nemokamai.

Pasiūlymas galioja iki rugpjūčio 31 d. ir yra skirtas naujoms įmonėms, kurios anksčiau nėra buvusios SEB banko verslo klientės.

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.