Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2015 12 07
išmani moteris | verslo pradžia

Kartoninės pilys augantiems patriotams

Kartoninės pilys augantiems patriotams Monika Munikienė

Kartoninių namukų vaikams, anot mamų Linos, Monikos ir Vilmos Lietuvoje jau yra, o pilių – dar ne. Dėl šios priežasties trys moterys kartonines pilis ir kitus žaislus kuria ne tik savo, bet ir kitiems vaikams. Projekto „Išmani moteris“ absolventės šiandien pristato naują lietuvišką prekę – kartoninius žaislus parduotuvėje „Zirafa.lt“.

Raktas į vaikų svajonių pasaulį

Jokio verslo plano ir užmačių kurti verslą neturėjusios draugės laisvalaikiu savo vaikams konstruodavo žaislus iš kartono. Ir štai vieną dieną moterims kilo idėja, kad jais galėtų pasidalinti ir su kitais. „Mes tikime, kad mūsų verslo idėja yra originali. Portalų, kuriuose pristatytos puikios idėjos, yra daug, tačiau dairytis nematėme reikalo: kai daug prisižiūri ir prisianalizuoji, originalumo nebelieka“, – apie verslo idėjos užuomazgas kalbėjo viena iš „Zirafa.lt“ įkūrėjų Monika Munikienė.

Nors kartoniniai žaislai Lietuvoje – jau nebe naujiena, Monikos nuomone, su preke reikia dirbti – garsiai kalbėti ir rodyti, ką su žaislais galima veikti ir daryti: „Stengiamės žaislą parduoti ne kaip žaislą. Pagrindinė mūsų misija yra suburti draugėn vaikus ir jų tėvelius, tobulinti tarpusavio ryšį ir skatinti drąsiai, per žaidimą atsiskleisti ir geriau pažinti vieniems kitus. Kuriame išskirtinius žaislus – kartoninius žaislus su istorija. Kiekvieno žaislo ji vis kitokia. Per žaidimą taip pat stengiamės supažindinti vaikus ir jų tėvus su savo krašto istorija.“

Pagalba išmanioms moterims 

„Išmanios moters“ projekte dalyvavusi Monika pripažįsta, kad galimybė konsultuotis su patyrusiais mentoriais yra teisingiausias sprendimas norint sukurti sėkmingą verslą ir nepaleisti savo svajonių. Monika žinių sėmėsi ir SEB banke, kur profesionalai patarė, kaip efektyviau valdyti verslo procesus.

„Turėti ir kurti savo verslą yra malonu. Tu gali daryti tai, kas tau patinka. Mes darome tai, dėl ko esame šiek tiek pakvaišusios“, – užsidegimo neslepia Monika.

Monika džiaugiasi, kad dabar moterys kiek drąsesnės ir žino, ko nori, o stereotipus apie vyrų ir moterų skirtumus versle neigia: „Manau, kad moterims pradėti verslą netgi lengviau. Daugeliu atveju jos negalvoja apie riziką, o besąlygiškai tiki savo idėjos sėkme. Vyrai tuo tarpu yra atsargesni, nevaldomi nuotaikos, pasikliauja racionaliu protu, todėl žengia lėčiau, bet užtikrinčiau. Nors tai nereiškia, kad mes pasiekiame blogesnių rezultatų negu vyrai“, – mintimis dalinasi Monika.

Savo verslo užkulisiai

Monikos teigimu, darbe smagu daryti tai, kas patinka, pavyzdžiui, kurti žaislus, tačiau po to laukia ir ne tokia maloni veikla, tarkime, pardavimai.

„Tam reikia prisiversti, nes suvoki, kad be to tiesiog neišsiversi. Sunkiausia daryti tai, kam dar trūksta žinių, bet daryti vis tiek privalai“. Mes pačios kuriame produktą, tad finansiniai klausimai mums yra aktualiausi – suprantama, kad gamyba mūsų šalyje yra brangesnė, todėl moterys kiekvieną dieną ieško išeičių, kaip rasti tinkamą kokybės ir kainos santykį.

Kita vertus, moterų versle yra ir malonių dalykų. Juokais kolektyve vadinama žodžių dizainere Monika neabejoja, kad didžiausias malonumas, sukūrus savo verslą, yra– kūryba, entuziazmas ir savęs realizacija darbe, kuri be viso to suteikia dar ir teigiamos energijos.

Zirafa.lt komanda jaunam verslininkui ar verslininkei prieš pradedant verslą siūlo nepamiršti:

 • Išsigryninti verslo idėją.

  Patiko straipsnis? 
  Prenumeruokite e. paštu


 • Apgalvoti žingsnius metams į priekį: sukurti verslo planą, apmąstyti finansus.
 • Vadovautis patyrusių verslininkų patarimais.
 • Išklausyti sėkmės ir nesėkmės istorijų.
 • Susirinkti komandą, kuria galėtumėte pasitikėti. Tai žmonės, kurie nuo pradžių dirbs jūsų bendros idėjos naudai.
 • Nereaguoti į konkurenciją per daug jautriai. Tai turėtų būti akstinas į viską pasižiūrėti dar kūrybiškiau.
 • Nusiteikti, kad savas verslas gali būti ne tik mielas. Dokumentai, įstatymai, pardavimai, marketingas, biurokratija, visa tai – neatskiriama verslo dalis.

Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.