Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2015 06 03
išmani moteris | verslo pradžia

Meilė vaikams įkvėpė verslo idėją

Meilė vaikams įkvėpė verslo idėją Jurgita Jakumienė

„Esu trijų vaikų mama, netrukus atidarysianti visą parą veiksiantį centrą vaikams“, – taip save pristato klaipėdietė Jurgita Jakumienė, vyro padrąsinta daryti tai, kas artimiausia širdžiai, ir šiandien save drąsiai galinti vadinti išmania moterimi.

„Jau daug metų mūsų kieme krykštauja kaimynų ir draugų vaikai: vieni atbėga pažaisti trumpam, kitus prižiūriu tik savaitgaliais, trečius mano globai palieka ir ilgesniam laikui. Supratau, kad vaikai yra mano pašaukimas, todėl noriu sukurti vietą, kurioje mamos galėtų saugiai palikti savo mažylius ir pačios rūpintis verslu“, – pasakojo Jurgita, draugų ir kaimynų vaikų šmaikščiai vadinama Blynų teta.

Moteris įsitikinusi, kad svarbiausia kuriant verslą – nebijoti ir tikėti savo jėgomis. Tik tuomet įdėtos pastangos nenueis veltui ir duos pageidaujamų rezultatų.

Versli moteris – ne moteris?

Jurgita neslepia – pirmieji žingsniai nebuvo lengvi. Sunku buvo įveikti vidinę baimę, tačiau bene keisčiausia buvo susidurti su išankstiniu įsitikinimu, kad moteris ir verslas – tai du visiškai nesuderinami dalykai.

„Mes, moterys, priešingai negu vyrai, dažniau bijome žengti pirmą žingsnį, nenorime rizikuoti. Ne kartą teko susidurti su Lietuvoje dar gilias tradicijas tebeturinčia nuomone, kad verslas – ne moters nosiai.“

Moteris tikina, kad šį įsitikinimą pakeitė projekto „Išmani moteris“ seminarai. Jų metu Jurgita ne tik baigė gvildenti verslo idėją, sukaupė vertingų žinių, bet ir susipažino su žmonėmis, kurie verslą plėtoti jai padeda iki šiol.

„Šis projektas viską sudėliojo į savo vietas. Atsirado žmonių, kurie iki šiol padeda iškilus net ir menkiausiam klausimui. Atrodo, lyg viskas tiesiog vyktų savaime“, – apie dalyvavimo projekte „Išmani moteris“ patirtį pasakojo J. Jakumienė.

Vienas lauke – ne karys

Entuziazmo nestokojanti Jurgita nori, kad šiame centre vaikai augtų ir tobulėtų.

„Dėl šios priežasties ieškau bendraminčių, su kuriomis mažyliams galėtume vesti užsiėmimus. Savo verslo idėją jau esu pristačiusi būreliui klaipėdiečių, manau, kad jos manimi patikėjo. Tai mane itin džiugina ir verčia nepasiduoti“, – pasakojo Jurgita.

Moteris tikina, kad verslo nereikia bijoti. Jis turi teikti džiaugsmą ir tapti erdve saviraiškai.

Jai pritaria ir SEB banke būsimus ir pradedančius verslininkus konsultuojanti Lina Vyšniauskienė, kartu su kolegomis skaičiusi paskaitas viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ organizuojamame projekte „Išmani moteris“.

„Verslą moterys dažnai kuria tada, kai su problema susiduria pačios. Pačios tikrina, ar ta problema tikrai egzistuoja, stebi aplinką ir drąsiai klausia kitų, ar tikrai jų idėja turi vietą po saule. Moterims labiau reikalingas palaikymas, jos plačiau dalijasi savo mintimis, todėl kuria verslą tik atlikusios rimtus „namų darbus“. Be to, dažnai jos švelnesnės, šeimyniškesnės negu verslininkai vyrai, taigi iš jų dažniau išgirsite frazę „aš noriu dirbti kartu su komanda“, o ne „aš noriu būti direktore“. Ir tikslus kurdamos verslą moterys dažnai įvardija kitokius – padėti kitiems, realizuoti save... Ir tik retais atvejais garsiai pasako, kad nori užsidirbti pinigų.

Jurgitai Lina pataria DARYTI! Į šios idėjos kūrimą jau įtraukta visa šeima, ir panašu, kad šis verslas bus dar lyg vienas kūdikis šeimoje. Tai, kad Jurgita skyrė daug laiko ir jėgų pasiruošimui – dalyvavo projekto renginiuose, rado naujų, naudingų pažinčių ir užsitikrino palaikymą, padės jai pasiekti tikslą greičiau. Belieka palinkėti sėkmės!


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.