Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2016 10 17
verslas | Sėkmės istorija | Patarimai

Pradedantieji verslininkai įrodė, kad svarbiausia ne pinigai, o geri draugai

Pradedantieji verslininkai įrodė, kad svarbiausia ne pinigai, o geri draugai

Keturios galvos geriau negu viena. Su tokia mintimi Vilniuje esantį Funkcinės terapijos centrą – kineziterapijos ir manualinės terapijos kliniką – kūrę keturi bičiuliai dabar gali drąsiai sakyti, kad jų sprendimas buvo teisingas.

 

Vos prieš daugiau negu metus jų įsteigta privati medicinos įstaiga klesti. Į juos kreipiasi vis daugiau žmonių, turinčių sveikatos problemų arba tiesiog norinčių sportuoti sveikai ir taisyklingai. Terapijos centro klientų sąraše – ir žinomi profesionalūs sportininkai.

Ko prireikė norint viso to pasiekti? Įvairios patirties darbo metodų, išsamių žinių ir visus vienijančio tikslo – padėti žmonėms ir įgyvendinti savo idėjas bei diegti naujus gydymo metodus. Šios galimybės dirbant samdomais darbuotojais Funkcinės terapijos centro įkūrėjams labiausiai ir stigo.

Darbuodamiesi savo įkurtoje klinikoje, visi partneriai gali drąsiai panaudoti visas savo žinias ir sukauptą įvairią patirtį. Štai viena iš klinikos įkūrėjų Agnė Raslanaitė su kolega kineziterapeutu Viktoru Zavadsku dirbo privačiame kineziterapijos centre, kitas jų kolega Eimantas Žeimys ilgą laiką darbavosi valstybinėje ligoninėje ir privačiame sporto medicinos centre. Idėjų generatoriumi vadinamas Žilvinas Tamošiūnas dirba vadybos, pardavimų ir verslo strategavimo srityse. Jis, beje, yra ir buvęs V. Zavadsko pacientas.

„Visi keturi esame labai skirtingi ir kaip žmonės, ir kaip specialistai. Tačiau, kad ir kaip būtų keista, visi sutarėme dėl bendro mūsų tikslo – geriausiai panaudoti visų mūsų žinias ir teikti aukštos kokybės paslaugas. Tai, kad turime sukaupę skirtingos patirties, yra didžiulis pliusas“, – įsitikinusi viena iš Funkcinės terapijos centro įkūrėjų A. Raslanaitė.

Reabilitacijos paslaugų poreikis didėja

Reabilitacija – auganti sritis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Vis daugiau žmonių rūpinasi savo sveikata ir gera fizine būkle. Be to, vis jaunesni žmonės susiduria su sveikatos problemomis, kurias sukelia, pavyzdžiui, pernelyg ilgas sėdėjimas. Todėl bendrą verslą kurti sumanę bičiuliai iš karto žinojo, kokio verslo modelio imsis, kaip verslą plėtos ir tobulins.

„Dirbome su žmonėmis, tad  žinojome, ko jiems reikia. Todėl diskusijų dėl verslo pobūdžio nebuvo. Po reabilitacijos, norėdami palaikyti savo fizinę būklę, žmonės turi sportuoti ir būtinai tik taisyklingai. Būtent tokia ir yra mūsų veikla – teikiame funkcinių treniruočių paslaugas. Mums svarbu ne kiekybė, o kokybė. Todėl mūsų grupinėse treniruotėse būna ne daugiau kaip penki žmonės. Jie sportuoja nuolat prižiūrimi kineziterapijos specialisto. Galima sportuoti ir individualiai.

Nusprendėme būti kitokie ir sujungėme kineziterapiją su fizinę būklę gerinančiomis treniruotėmis. Buvome pirmieji, kurie pritaikė tokį paslaugų modelį. Jau dabar atsidaro nauji medicinos centrai, teikiantys tokias pat paslaugas. Neabejoju, kad ateityje panašių medicinos centrų bus įkurta dar daugiau, nes poreikis tikrai didelis“, – pasakojo A. Raslanaitė.

Reikalavimai tik atrodo neįgyvendinami

Kažkada patys prašę kitų pradedančių verslininkų patarimų dabar Funkcinės terapijos centro įkūrėjai juos dalija patys. Bene svarbiausias jų – tiesiog imti ir pradėti įgyvendinti savo tikslą.  

„Taip, norint įkurti medicinos centrą, reikalavimai gąsdina ir verčia susiimti už galvos. Jų tiek daug, tad iš pradžių atrodo, kad jų visų nebus įmanoma įgyvendinti. Tačiau, kai pradedi daugiau domėtis ir imiesi konkrečių veiksmų, paaiškėja, kad ne viskas taip juoda, ir tikrai įveikiama. Tada, atrodo, tarsi savaime atsiveria įvairių galimybių. Tik svarbu norėti ir stengtis“, – įsitikinusi A. Raslanaitė.

Pasak Funkcinės terapijos centro įkūrėjų, valstybinės įstaigos savo idėja užsidegusius jaunuosius verslininkus sutinka noriai ir draugiškai pataria, kur kreiptis, kokius dokumentus pateikti. Svarbiausia patiems rodyti iniciatyvą ir nebijoti klausti.

Didžiausias iššūkis – patalpų paieška

Funkcinės terapijos centrą kuriantiems verslininkams prireikė pusės metų sutvarkyti biurokratinius reikalus – gauti reikiamus leidimus ir licencijas. Tačiau bene sudėtingiausia buvo rasti klinikai tinkamas patalpas. Norėjosi naująją medicinos įstaigą atidaryti geroje, patogioje sostinės vietoje, tačiau reikėjo taupyti.

Partneriai nusprendė kliniką steigti vien iš savo turimų lėšų. Be to, svarbiausia visiems atrodė įsigyti kokybišką reabilitacijos ir sporto įrangą. Todėl, radę tinkamo dydžio ir patogioje vietoje esančias, bet nesuremontuotas patalpas, partneriai nesudvejojo.  Taupūs bičiuliai patys po kasdienių savo darbų visą mėnesį plušo tvarkydami būsimojo medicinos centro patalpas. Dabar visi keturi jie juokiasi sakydami, kad tai buvo geriausia mokomoji repeticija ir komandos subūrimo seminaras.

„Geresnio būdo patikrinti, kokia esame komanda, nė nebūtume sugalvoję. Per tą mėnesį labai gerai vienas kitą pažinome ir dabar žinome, ko galime vienas iš kito tikėtis“, – juokėsi A. Raslanaitė.

Nemažai lėšų verslininkai sutaupė ir prašydami draugų pagalbos. Viena bičiulė sukūrė Funkcinės terapijos centro interjerą ir padėjo įrengti patalpas. Kitas bičiulis sukūrė klinikos logotipą.

„Gali neturėti daug pinigų, bet turėti daug gerų draugų. Mums tai pasiteisino“, – džiaugėsi viena iš centro įkūrėjų.

Išnaudoja socialinius tinklus

Plėsdami savo veiklą, Funkcinės terapijos centro įkūrėjai stengiasi naudotis ir socialinių tinklų privalumais. Funkcinės terapijos centro įkūrėjai pripažįsta, kad pagrindinis jų komunikacijos kanalas – „Facebook“. Čia centro specialistai dalijasi patarimais, atsako į skaitytojų rūpimus klausimus ir gauna taip laukiamą grįžtamąjį ryšį. 

„Norime šviesti žmones ir dalintis savo žiniomis. Reaguojame į visas užklausas, pastabas, komentarus. Taip sužinome, kas žmonėms patinka, yra aktualu. Be jokios abejonės, tai mums padeda pasitikrinti, ar einame teisingu keliu, ir tobulėti“, – sako A. Raslanaitė.

Patarimai dirbantiems sėdimą darbą

Funkcinės terapijos centro – kineziterapijos ir manualinės terapijos klinikos specialistai pastebi, kad į juos su įvairiais sveikatos skundais kreipiasi vis daugiau sėdimą darbą dirbančių jaunų žmonių.

Tam, kad išvengtumėte nugaros, kaklo, sąnarių skausmų ir visų kitų ilgo sėdėjimo sukeliamų nemalonių pasekmių, Funkcinės terapijos centro specialistai pataria laikytis šių kasdienybėje lengvai pritaikomų patarimų:

1. Kam sėdėti prie kompiuterio rašant laišką ar skambinant kolegai, jeigu su juo galite pasikalbėti akis į akį? Išnaudokite galimybę pajudėti ir nuoširdžiau pabendrauti su bendradarbiu. 

2. Pietų pertraukos metu nepasilikite biure – išeikite į lauką ir nors keletą minučių pasivaikščiokite. Nueikite į mėgstamą kavinę puodelio kavos, pavaikščiokite po parką ar užbėkite į parduotuvę pasidairyti mados naujovių.

3. Net jei artėja galutiniai terminai ir turite plušti iš visų jėgų, nepamirškite kas valandą daryti bent poros minučių pertrauką ir pakilti nuo kėdės. Taip ne tik pailsinsite akis, nugarą, bet ir pravėdinsite galvą. Po tokios pertraukėlės darbas bus spartesnis.

4. Norint mankštintis, nebūtina eiti į sporto salę. Paprastus, bet efektyvius kaklo, pečių ir juosmens srities tempimo pratimus galite atlikti tiesiog prie savo darbo stalo. Atlikite juos reguliariai kelis kartus per dieną. Jei pritūpimai prie stalo jums nėra prie širdies, bent jau pasivaikščiokite po pastato aukštus – nueikite pasisveikinti su kolega ar į virtuvėlę išsivirti arbatos. 

5. Sėdėdami nesikūprinkite ir nesukriskite į kėdę. Sėdint stuburas turi būti tiesus, galva ir pečiai vienoje linijoje. Nesikūprinkite, nelaikykite nuleidę galvos. Kompiuterio ekranas turi būti akių aukštyje. Kojos turi būti nuleistos ant žemės, pėda padėta tiesiai ant grindų paviršiaus, keliai sulenkti stačiu kampu.


 • Kuriantiems verslą - 2015 12 23

  Pasiteisinusi šeimos verslo idėja: kavinėje siūlo paragauti kitokių skonių

  Pasiteisinusi šeimos verslo idėja: kavinėje siūlo paragauti kitokių skonių

  Kavinė „Jogurtainė“ išsiskiria iš kitų prekybos centruose esančių kavinių – lankytojai į ją kviečiami paskanauti šaldyto jogurto ir kitokio skonio sumuštinių. Nors kavinė gyvuoja vos metus, ją pamėgo jau daug klientų. Kavinukės įkūrėjas Konradas Frankonis prisipažįsta, kad dėl verslo tenka labai daug ką aukoti, tačiau viską su kaupu atperka klientų pagyros.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 05 17

  Ieškote verslo idėjų? Pabandykite būti nelogiški

  Ieškote verslo idėjų? Pabandykite būti nelogiški

  „Įprasta verslo idėja turi daugybę konkurentų, juk apie savo verslą kasdien galvoja koks milijardas žmonių Europoje, Amerikoje, Indijoje ar Kinijoje. Todėl nereikia turėti iliuzijų, kad esate unikalus ir nepakartojamas, ir nusiminti, jeigu jūsų idėja nėra itin originali. Svarbiausia ją pritaikyti ir pateikti rinkoje taip, kad ji būtų naudinga kuo platesniam ratui žmonių“, – pataria Darius Šoparas, UAB „Creative Partner“ įkūrėjas ir vadovas.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2017 01 05

  Turiu verslo idėją. Tačiau ar ji perspektyvi?

  Turiu verslo idėją. Tačiau ar ji perspektyvi?

  Verslo idėjos gali gimti ir kruopščiai tam tikros verslo srities galimybes, ir atsitiktinai, kai netikėtai susiduriate su problema ir neturite jokio sprendimo. Taip netikėtai gimė ir pokalbių programa „Skype“, milijonams vartotojų visame pasaulyje sudariusi galimybę nemokamai bendrauti su savo draugais, artimaisiais ir kolegomis.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.