Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2015 10 07
Konsultacija | verslas

Saulė Vaš: „Vaikų darželyje auginsime laisvus ir atsakingus mažylius“

Saulė Vaš: „Vaikų darželyje auginsime laisvus ir atsakingus mažylius“ Saulės Vaš

Dvidešimt darželinukų. Būtent tiek mažylių šią vasarą tėveliai atvedė į Vilniaus priemiestyje duris atvėrusį Žaliąjį Valdorfo darželį. Anot Saulės Vaš, vienos iš darželio sostinėje įkūrėjų ir darbuotojų, Vilniuje veikianti Valdorfo mokykla jau ne pirmus metus nesutalpino visų norinčių mokytis, todėl buvo sumanyta įkurti dar vieną mokyklą. Augant bendruomenei, atsirado poreikis ugdyti ir pačius mažiausius bendruomenės narius. Taip buvo įkurtas ir darželis.

„Mokykla – tai gyvenimas, gyvenimas – tai mokykla. Tai – mūsų devizas, kuriuo vadovautis stengiamės kiekvieną dieną. Juo vadovausimės auklėdami ir pačius mažiausius mūsų bendruomenės narius“,– sako S. Vaš, pridurdama, kad mokosi čia ne tik vaikai, kad kartu su jais auga ir tėvai, ir mokyklos personalas.

Augti padeda ir tėvai 

„Žaliojo Valdorfo bendruomenė – itin tvirta“, – pagyrų jai negaili Saulė. Moteris pasakoja, kad kartu su mamomis, kurių mažieji augo vaikų darželio, kuriame anksčiau dirbo, grupėje, tapo neišskiriamomis draugėmis ir bendražygėmis.

„Šios mamos mane labiausiai ir palaiko. Žinoma, ir pati idėja – kurti darželį gamtoje, kur būtų sukuriama erdvė ugdyti vaikų ir jų tėvų laisvę ir atsakomybę“, – apie darželio viziją ir misiją pasakojo Saulė.

Anot moters, svarbu vertybes skelbti ne tik popieriuje, bet ir patiems jomis gyventi. Juk vaikai mokosi iš pavyzdžių – ir ne tik iš to, ką ir kaip tu darai. Jiems labai svarbu ir tai, koks tu esi.

Žalia šviesa verslioms moterims

Paklausta, ar pritaria Lietuvoje vyraujančiai nuomonei, kad moteris ir verslas yra du nesuderinami dalykai, Saulė šypteli ir tvirtina nemananti, kad tai – lyčių klausimas.

„Ir vyrai, ir moterys gali būti verslūs. Manau, kad tiesiog svarbiausia tikėti kuriamo verslo idėja ir, žinoma, turėti palaikančių žmonių. Man pasisekė, kad mokyklos bendruomenei papasakojusi apie darželio idėją sulaukiau didžiulio palaikymo ir iš Valdorfo bendruomenės, ir iš artimųjų“, – pasakoja Saulė.

Moteris tikina, kad kiekvienas žmogus randa savo kelią: vieni mieliau renkasi dirbti įmonėse kaip samdomi darbuotojai, kiti – pasineria į nuosavą verslą.

„Kiekvienam – savo, bet man priimtiniau, kad pati galiu būti savo vadove. Žinoma, tada visu svoriu pajunti ir atsakomybę. Manau, kad būti tik vykdytoju visada lengviau, o norint kažką keisti, verta pradėti nuo savęs. Jei matai, kas nepatinka, jei manai, kad gali geriau, – imk ir daryk. Juk neklysta tik tiek, kurie nieko nedaro“, – sako viena iš Žaliojo Valdorfo darželio įkūrėjų.


Patiko straipsnis? 
Prenumeruokite e. paštu


Kad klaidų būtų kuo mažiau

Saulei pasisekė, kad verslo pradžioje jai nestigo nei motyvacijos, nei ją palaikančiųjų. Tačiau kartais nutinka ir taip, kad norintiems kurti nuosavą verslą pristinga patarimų ir pasiūlymų, kokius sprendimus vienu ar kitu metu priimti būtų geriausia. Dėl šios priežasties pradedantiems verslininkams gali padėti ir konsultacija kuriantiems verslą, kurios metu banko konsultantai ne tik padės įvertinti galimus variantus ir perspektyvas, bet ir sudarys asmeninį finansinį planą, kurio laikydamiesi, galėsite įgyvendinti savo svajonių verslo idėją.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.