Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2016 11 29
verslas | finansai | verslo pradžia

Septynios priežastys pradėti savo verslą

Septynios priežastys pradėti savo verslą

Daugelis svajoja apie savo verslą, tačiau įkurti įmonę drįsta tik vienetai. Kodėl verta būti drąsiems ir imtis savo verslo? Tam yra daugybė ekonominių ir asmeninių priežasčių. Be to, dažnai tai yra puiki proga atskleisti savo verslumą, parodyti  žinias ir įgyvendinti svajonę būti nepriklausomam. 

 

Pradedant savo verslą svarbu turėti aiškią viziją ir tikslą. Taip pat būtina suprasti ir apgalvoti galimą riziką. Savas verslas negarantuoja, kad galėsite nuo pirmųjų dienų džiaugtis puikiais rezultatais. Visgi bandyti tikrai verta, ypač jei esate nepatenkinti savo dabartiniu darbu.

Pateikiame septynias svarias priežastis, kodėl verta išdrįsti pradėti savo verslą.

1. Susiklosčiusios aplinkybės

Pradėti savo verslą dažnai ryžtasi netekę darbo ar ilgai savęs realizuoti negalintys žmonės. Iš pirmo žvilgsnio šie motyvai gal ir neatrodo svarbūs, tačiau jie labai dažni. Jei netekę darbo nuspręsite imtis savo verslo, kreipkitės į kompetentingus konsultantus ar ekspertus. Pasinaudoję jų patarimais, galėsite aiškiau apibrėžti lūkesčius, įvertinti savo gebėjimus ir kitus privalumus. Iš jų galite sužinoti apie pradedantiesiems verslininkams organizuojamus kursus ir tai, kas yra būtina norint įkurti savo įmonę. Internetas – dar vienas šaltinis, kur galima rasti daug informacijos apie verslumą ir tai skatinančius renginius. 

Jei aiškiai žinote, kokios veiklos norite imtis, prašykite nepriklausomų ekspertų įvertinti ir jūsų verslo idėją. Tikėtina, kad pasitarę su specialistais turėsite daugiau galimybių sukurti sėkmingą verslą.

2. Svajonių darbas

Noras pabėgti nuo įprastos samdomo darbuotojo rutinos – labai dažna priežastis, kodėl žmonės nusprendžia kurti savo įmones ir tapti verslininkais. Juos vilioja troškimas būti visiškai nepriklausomiems, įgyti absoliučią veiksmų ir sprendimų priėmimo laisvę. Vieni svajoja apie dinamišką, universalų verslą, kad kasdien būtų daug įdomių iššūkių ir naujovių, o kiti trokšta ramios ir romantiškos kasdienybės, todėl nusprendžia atidaryti kavinę.   

Darbas – svarbi kiekvieno gyvenimo dalis. Darbe praleidžiame didelę dalį savo laiko, todėl svarbu, kad darbas teiktų malonumą ir pasitenkinimą. Būtina suprasti, kad net nepriklausomiems verslininkams neretai tenka daryti ne pačius įdomiausius darbus, todėl išsvajotas verslas iš tiesų gali būti ne toks nuostabus, kaip vylėtės. Tačiau ilgainiui jis jums gali teikti daugiau džiaugsmo negu nemėgiamas darbas. 

3. Finansinė nepriklausomybė

Visais laikais įmonių savininkai buvo laikomi turtingais žmonėmis. Visgi iš tikrųjų verslininkų pajamos ir turtas labai skiriasi. Nepaisant to, finansinė nepriklausomybė yra svari priežastis tapti verslininku. Samdomo darbuotojo atlyginimą nustato kiti – vadovai, savininkai. Vidutinį įvairių profesijų atstovų darbo užmokestis dažnai priklauso nuo rinkos sąlygų.

Jei pats sau esate vadovas, atlyginimą galite kelti savo nuožiūra, atsižvelgę į darbo našumą, klientų skaičiaus augimą ir verslo plėtrą. Tačiau nepamirškite to, kad jums teks mokėti mokesčius, jūsų gaunamos pajamos ir pelnas gali svyruoti, o nutikus nenumatytiems atvejams algas gali tekti mokėti iš savo kišenės.

4. Įgyvendinamos puikios idėjos

Kiekvienas pradedantis verslą verslininkas turėtų būti apsvarstęs savo verslo idėją. Jei minčių trūksta, iš pradžių įdomių verslo idėjų galima pasisemti iš generuojančių idėjas konsultantų ar ekspertų. Dažnai jie siūlo retus produktus ar paslaugas, kurios ne visada turi didelę paklausą.

Jei aiškiai žinote, ko norite imtis, naudinga savo verslo idėją  patikrinti. Tą galite padaryti visiškai paprastomis priemonėmis – tiesiog papasakokite apie savo verslo planą draugams ir užduokite jiems paprastą klausimą: ar jie pirktų šią paslaugą ar prekę?  Dar geriau, kad idėją tikrintumėte klausdami nepažįstamų žmonių, kurie, tikėtina, atvirai pasakys, ką galvoja apie jūsų produktą ar paslaugą.

5. Pats sau viršininkas

Daugelį pradedančių verslininkų mano, kad, pradėję savo verslą, jie išvengs nuolatinio stebėjimo, reguliavimo, iš jų niekas nereikalaus ataskaitų. Visgi įmonės vadovas ne tik gali laisvai planuoti, kelti pačius įvairiausius tikslus ir savarankiškai priimti sprendimus. Tai ir didžiulė pareiga,  atsakomybė. Kartais būtina peržvelgti savo darbus ir juos įvertinti. Tinkamiausių savo verslo testavimo būdų paieškos gali užsitęsti, tačiau anksčiau ar vėliau jums tai pavyks. 

6. Nešvaistomas laikas

Daugeliui samdomų darbuotojų  dažnai tenka važinėti į komandiruotes. Tvarkydami darbo reikalus, jie dienas ar net savaites praleidžia toli nuo namų.  Sugaištama daug laiko, išeikvojama nemažai degalų, o pats keliavimas neretai sukelia stresą. Norėdami viso to išvengti ir dirbti namuose, kai kurie ryžtasi pradėti savo verslą.

Puiku, jei savo naują veiklą galite kontroliuoti internetu. Taip sutaupysite daug laiko. Jei jūsų kuriamas verslas būtų toks, kad tektų dažnai susitikti su klientais ir verslo partneriais, kruopščiai apgalvokite, kur įkurti savo biurą, ir apsvarstykite visas veiklos galimybes. 

7. Daugiau laiko šeimai

Turėdami savo verslą, kažin ar dirbsite nuo 8 ryto iki 17 valandos vakaro. Verslininkų darbo valandos nėra griežtai nustatytos,, todėl jiems yra lengviau suderinti darbą, pomėgius ir šeimos gyvenimą.

Visgi turėkite omenyje, kad tik pradėjus savo verslą laiko šeimai ir pomėgiams gali būti labai mažai. Efektyvus laiko planavimas – dar viena problema, su kuria dažnai susiduria iki tol samdomą darbą dirbę žmonės. Ne kiekvienas gali lengvai išmokti pats planuoti ir reguliuoti savo laiką ir darbus. 


 • Kuriantiems verslą - 2015 12 01

  Steigiame įmonę: ką svarbu žinoti?

  Steigiame įmonę: ką svarbu žinoti?

  Turite įkvepiančią ir gerai apgalvotą verslo idėją, sukaupėte reikiamą finansinę paramą ir subūrėte bendraminčių komandą, tačiau net nenorite pagalvoti apie biurokratinius labirintus, kuriuos teks įveikti steigiant savo įmonę. Apie tai, kaip juose nepaklysti ir įmonę įsteigti vos per kelias dienas, pasakoja patyrę specialistai.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 06 16

  Geroms verslo idėjoms pinigų visada atsiranda

  Geroms verslo idėjoms pinigų visada atsiranda

  Lietuviai jau gali pasigirti, kad moka pritraukti finansavimą geroms idėjoms. Todėl teiginys, kad verslo idėjai įgyvendinti nėra pinigų, jiems kelia tik šypseną. Geroms idėjoms pinigų visada atsiranda, tačiau joms parengti ir pristatyti reikia nemažai pastangų.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2015 06 30

  V. Užpalis: „Į darbą niekas nepriėmė, tad verslą sukūriau pats“

  V. Užpalis: „Į darbą niekas nepriėmė, tad verslą sukūriau pats“

  Dažnai sakoma, kad jei dievas uždaro duris, atidaro langą. Tai geriau negu kas kitas žino Vidmantas Užpalis, vienas iš „Innovative Pharma Baltics“ (IPB) įkūrėjų, 2008 metais sukūręs farmacinių produktų pardavimo verslą, kuris vos po dvejų metų peraugo į fitoterapinių produktų, pagamintų iš vaistinių augalų, gamybą, vykstančią ir šiandien.

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.