Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2020 05 22

Šviečiančios nuotraukos: devintokų idėja skinasi kelią į lietuvišką rinką

Šviečiančios nuotraukos: devintokų idėja skinasi kelią į lietuvišką rinką

Vietoj įprastų nuotraukų, puošiančių namų, darbovietės ar kitas sienas, – šviečiančios jų versijos, ne tik labiau traukiančios akį, bet ir atstojančios šviesos šaltinį. Tokią idėją realybe pavertė klaipėdiečių moksleivių komanda, dalyvaujanti SEB remiamoje organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ jaunimo verslumo ugdymo programoje „AcceleratorX“.

„Paprastos nuotraukos mums pasirodė labai neįdomios – kabo ant sienos neatkreipdamos į save dėmesio ir nėra niekuo ypatingos. Taigi sugalvojome idėją, kaip padaryti, kad jos taptų įspūdingesnės ir kartu apšviestų kambarius, – nuotraukas, kurios iškart traukia akį, pavertėme naktinėmis lempomis“, – sako prekės ženklo „Deritopo“ atstovas moksleivis Danielius Šeščila.

Tiesa, produkto prototipą jis sukūrė pirmiau, negu tai tapo verslo idėja. „Artėjo Tėvo diena, o aš neturėjau pinigų tėčiui nupirkti dovanos. Paskutinę minutę sugalvojau įteikti nuotrauką, tačiau jau būčiau nespėjęs jos atspausdinti, todėl teko suktis iš padėties – taip sukūriau mūsų dabartinio produkto prototipą, įteikiau tėčiui ir jam labai patiko. Man tada kilo mintis, kad tai puiki verslo idėja, nes niekas tokiais dalykais neužsiima, todėl verta pabandyti“, – pasakoja D. Šeščila.

Tobulina technologiją

Šviečiančios nuotraukos gaminamos jas modeliuojant „AutoCAD“ ir panašiomis programomis, o vėliau atspausdinamos 3D spausdintuvu. Tokia gamybos technologija atima daug laiko, nes pagal kiekvieną nuotrauką kuriamas individualus modelis, kad būtų galima atspausdinti. „Pati nuotraukos gamyba šiandien yra vienas didžiausių mūsų verslo iššūkių, nes skirtingus prototipus pagaminti sunku – naudojamos programos ne iki galo leidžia padaryti taip, kaip norime, tenka koreguoti. Nepaisydami to, šiuo metu kuriame kuo daugiau  prototipų – formų, apšvietimo variantų, kad būtų didesnė pasiūla“, – sako D. Šeščila.

Pasak SEB banko Inovacijų centro vadovo Audriaus Rutkausko, svarbu per ilgai neieškoti tobuliausio produkto ar paslaugos varianto. „Nesistenkite visko iškart atlikti idealiai: geriau greičiau pateikite produktą ar paslaugą rinkai ir, greitai reaguodami į vartotojų atsiliepimus, ją tobulinkite“, – pataria vienas  programos „AcceleratorX“ mentorių ir komisijos, kuri išrenka geriausią verslo idėją, narys A. Rutkauskas.

Jo nuomone, moksleiviams reikėtų labiau pasitikėti savimi ir nebijoti iššūkių: „Džiugu, kad gerų idėjų ir užsidegimo moksleiviams netrūksta, tačiau suprantama, jog viso proceso metu iškyla iššūkių, kuriuos reikia spręsti. Vienas mano pastebėjimų – moksleiviams trūksta pasitikėjimo savimi ir drąsos parduoti savo idėją bei pripažinti klaidas, o tai yra natūralus procesas siekiant sėkmės versle. Geros idėjos neužtenka – reikia nebijoti eiti į rinką, testuoti savo idėją pristatant ją tikriems klientams, o vėliau – greitai prisitaikyti prie vartotojų lūkesčių ir norų. Svarbu nepriimti kritikos asmeniškai – suprantama, kad idėja, kad ir kokia gera ji būtų, patiks ne visiems“, – sako SEB banko ekspertas.

Verslo sėkmė – komanda

„Deritopo“ atstovas sako, kad keturių narių komanda puikiai sutaria – visi jie yra bendraklasiai ir labai artimi draugai. Komandos svarbą, kaip vieną didžiausių verslo sėkmės veiksnių, pabrėžia ir A. Rutkauskas. „Verslo idėjos tikrai nereikėtų įgyvendinti vienam: suburkite tinkamą komandą – taip bus ir linksmiau, ir produktyviau. Be to, burkite aplink save įvairius žmones, kurie turi skirtingos patirties ir įgūdžių“, – pataria jis.

Šiomis dienomis „Deritopo“ komanda kuria savo interneto svetainę ir reklamos kampaniją, kad, pristatę įvairesnę produkciją rinkoje, sulauktų sėkmės.

Motyvuotus ir imlius vyresniųjų klasių moksleivius „Lietuvos Junior Achievement“ organizacija kviečia į verslumą ugdančias ir naujas idėjas kurti skatinančias stovyklas, kurias remia SEB bankas. Šiais metais geriausios jaunosios bendrovės nacionaliniame „Lietuvos Junior Achievement“ „eXpo 2020“ renginyje varžysis tiesiogiai internetu. Finalas, kurio metu bus išrinkti Lietuvos atstovai tarptautiniame Europos verslumo konkurse, vyks gegužės 29 dieną.

Pasitikrinti savo būsimo verslo galimybes – nuo idėjos iki pristatymo klientui – galima ir specialiame SEB banko puslapyje e.akademija. Svarbu sau atsakyti į toliau pateiktus klausimus.

Ar gerai apgalvojai savo idėją?
Sužinok čia

Ar viską žinai apie savo būsimus klientus?
Sužinok čia

Ar verslo modelis apgalvotas iki galo?
Sužinok čia

Kaip finansuoti savo verslą?
Sužinok čia

Kaip apie tavo verslą sužinos klientai?
Sužinok čia

Kaip sukurti produktą, kurio norėtų visi?
Sužinok čia

Kaip parduoti savo produktą?
Sužinok čia

Ar pasiruošęs auginti savo verslą?
Sužinok čia


 • Kuriantiems verslą - 2020 05 15

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Vienuoliktokių Agnės Mokrikaitės ir Gabrielės Butinavičiūtės verslo idėja – tarsi iš chrestomatinio verslo kūrimo vadovėlio, nes sukurta iš asmeninio poreikio, rinkoje neradus problemą padedančio spręsti produkto. Tai – originalūs džemperiai su paslėptomis vidinėmis kišenėmis, kuriose telpa visi būtiniausi daiktai, todėl yra puikus sprendimas tiems, kurie nemėgsta su savimi nešiotis kuprinių ar rankinių.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2020 05 14

  Ekskursijos nuotoliniu būdu – pagalba turizmo sektoriui ir pramoga išsiilgusiems kelionių

  Ekskursijos nuotoliniu būdu – pagalba turizmo sektoriui ir pramoga išsiilgusiems kelionių

  Viena labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusių sričių neabejotinai yra turizmo sektorius, kurio veikla visiškai sustojo. Padėti jam, kartu ir daugybei žmonių, kurie neteko galimybės keliauti, sugalvojo moksleivių komanda, kurianti nuotolinių ekskursijų platformą.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.

Paslaugų planas STARTAS – 2 metus nemokamai.

Pasiūlymas galioja iki rugpjūčio 31 d. ir yra skirtas naujoms įmonėms, kurios anksčiau nėra buvusios SEB banko verslo klientės.

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.