Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2016 12 15
verslas | finansai | verslo planas | pradedantieji verslininkai

Turite gerą idėją? Apgalvokite ir verslo planą

Turite gerą idėją? Apgalvokite ir verslo planą © Leon, Unsplash

„Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“, – byloja liaudies išmintis. Kad ir kokios veiklos imtumėtės, labai svarbu pirmiausia viską gerai apgalvoti ir suplanuoti. Verslas – ne išimtis. Tad jei turite gerą verslo idėją, skirkite laiko, kad būtų galima parengti kruopščiai apgalvotą planą.

Paprastai verslo planai yra skirti investuotojams, būsimiems partneriams ir  lėšų paramos fondams. Tačiau jie yra naudingi ir jums, pradedantiems verslininkams. Geras verslo planas yra svarbi įmonės veiklos ir rezultatų stebėsenos priemonė.

Pateikiame jums dešimt priežasčių, kodėl reikia verslo plano ir kuo jis naudingas.

1. Padeda suvaldyti emocijas. 

Pradedantys verslą žmonės dažnai yra tikri entuziastai. Jie taip tiki savo verslo idėjomis, kad pamiršta vadovautis šaltu protu. Kartais nutinka taip, kad, pakliuvus į emocijų audrą, realybė visiškai pamirštama. O po euforijos paprastai seka nusivylimas – kankina netikrumas, nuovargis, pradedama abejoti visa įmonės veikla ir ateitimi.

Tokiomis akimirkomis gelbėja verslo planas. Jis tarsi sustyguoja visas emocijas ir padeda įmonės rezultatus, tikslus ir prioritetus įvertinti objektyviai.

2. Leidžia įsijausti į naują vaidmenį.

Verslininko darbas – valdyti įmonę, vykdyti jos veiklą ir atsižvelgti į galimą riziką. Daugeliui pradedančių verslininkų tokia atsakomybė – visiškai nauja patirtis. Rengiant verslo planą, galima lengviau įsivaizduoti būsimus iššūkius ir jiems pasiruošti.

3. Rengiant verslo planą atsižvelgiama į konkrečias idėjas.

Jei negalite aiškiai nusakyti ir aprašyti savo verslo idėjos, klausimynas ir verslo plano forma, kurią turite užpildyti rašydami verslo planą, padeda susisteminti idėjas ir perprasti pačią verslo koncepciją.

4. Padeda aiškiai išdėstyti mintis.

Kokias paslaugas teiksite, kokius produktus parduosite? Ką gaminsite? Kaip tai darysite? Nuo pat įmonės kūrimo pradžios ir visais jos plėtros etapais turite aiškiai žinoti, ko jūsų įmonė sieks, kokia bus jos veikla ir tikslai. Rašydami verslo planą, būsite priversti aiškiai suformuluoti savo įmonės tikslus ir uždavinius bei griežtai nustatyti bendrovės veiklos pobūdį. Jau vien todėl rašyti verslo planą yra naudinga. Net jei po to jūs jį iš karto sunaikinsite. 

5. Primena, kas yra svarbiausia.

Dalyvaudami verslo pasaulyje, išgirsite daugybę iki tol negirdėtų sąvokų, susidursite su dideliu naujos informacijos srautu. Norėdami kruopščiai išstudijuoti teisės, ekonomikos terminus, šiuolaikinius rinkodaros principus, ilgai užtruksite. O verslo planas padeda susisteminti visas svarbias žinias ir neleidžia pasiklysti dideliame informacijos vandenyne. 

6. Padeda išvengti didelių klaidų.

Kas gali būti blogiau negu po metų pastangų sėkmingai plėsti įmonę, sužinoti, kad dėl tam tikrų priežasčių jūsų verslo idėja buvo pasmerkta nesėkmei? Rengdami verslo planą ir jį aptardami su patyrusiais verslininkais, galite išvengti daugybės klaidų.

7. Užtikrins, kad po ranka turėtumėte tikslius duomenis ir reikiamą informaciją.

Dauguma aptariamų idėjų atrodo lengviau įgyvendinamos, negu yra iš tikrųjų. Tam, kad įmonė veiktų sėkmingai, būtini tikslūs skaičiavimai ir prognozės. Tai padės geriausiai nustatyti verslo idėjos įgyvendinimo etapus..

8. Gelbėja, kai sunku rasti sprendimą.

Jeigu įmonę kuriate kartu su partneriu ar net keliais, jums ypač svarbu iš pat pradžių parengti verslo planą. Jis padės nustatyti ir aiškiai apibrėžti būsimus planus. Net jei galutinis verslo planas dėl kilusių ginčų ir kompromisų skirsis nuo pradinio, būsite pasiekę daug – išvengsite galimų nesusipratimų bendraudami su verslo partneriais.

9. Numato strategiją.

Viena verslo plano dalių turėtų būti skirta veiklos strategijai ir tolimai ateičiai Kiekvienas sėkmingas verslininkas  yra parengęs savo įmonės bent jau penkmečio planus.

10. Neleidžia pamesti kelio dėl takelio ir įvertinti rezultatus.

Pasiekti kelionės tikslą nekreipiant dėmesio į kelio ženklus yra sudėtinga. Verslo planas palengvina kelią – jis aiškiai nurodo, kur turite keliauti ir koks jūsų pagrindinis kelionės tikslas. Aiškus ir išsamus verslo planas neleis nuklysti ir pasimesti tarp nereikšmingų uždavinių ar norų.

Svarbu ne tik planuoti, bet ir iš anksto nustatyti kriterijus, pagal kuriuos įvertinsite, kaip efektyviai per nustatytą laikotarpį pasiekėte užsibrėžtų tikslų. Taip jūs galėsite stebėti, ar jūsų veiksmai padeda sparčiu žingsniu žengti pirmyn.

Turite verslo idėją? Atvykite pasitarti su specialistu

Jei nežinote, kaip parengti verslo planą, pasinaudokite galimybe aptarti savo verslo idėją su banko specialistu. Konsultacijos metu finansų ekspertas padės jums įvertinti verslo idėją, perspės jus apie galimas kliūtis ir problemas bei suteiks vertingų patarimų. Konsultuotis su banko specialistais galite net ir neturėdami konkretaus verslo plano, pakanka ir idėjos.


 • Kuriantiems verslą - 2016 02 22

  Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

  Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

  Atsisėdus valgyti prabangios vakarienės, kai ant stalo išsirikiuoja eilė šakučių, tiek pat peilių ir dar keletas skirtingų taurių, kyla nejaukus klausimas – o ką man dabar daryti? Kaip prie stalo dairomės aplink ir stebime, ką daro kiti, taip ir versle – norint sėkmingai pradėti verslą ar protingai plėtoti genialią idėją, reikia nepasimesti ir vadovautis patyrusių verslininkų patarimais.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2015 12 01

  Steigiame įmonę: ką svarbu žinoti?

  Steigiame įmonę: ką svarbu žinoti?

  Turite įkvepiančią ir gerai apgalvotą verslo idėją, sukaupėte reikiamą finansinę paramą ir subūrėte bendraminčių komandą, tačiau net nenorite pagalvoti apie biurokratinius labirintus, kuriuos teks įveikti steigiant savo įmonę. Apie tai, kaip juose nepaklysti ir įmonę įsteigti vos per kelias dienas, pasakoja patyrę specialistai.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 04 11

  Jauno verslo finansavimas: dažniausios klaidos ir kaip jų nekartoti

  Jauno verslo finansavimas: dažniausios klaidos ir kaip jų nekartoti

  Mažos ir vidutinio dydžio įmonės nusiteikusios optimistiškai – net 80 proc. jų šiais metais tikisi apyvartos augimo, beveik pusė planuoja investuoti į plėtrą. Tokius duomenis skelbia SEB banko inicijuota Baltijos šalių mažų ir vidutinių įmonių apklausa.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.

Paslaugų planas STARTAS – 2 metus nemokamai.

Pasiūlymas galioja iki rugpjūčio 31 d. ir yra skirtas naujoms įmonėms, kurios anksčiau nėra buvusios SEB banko verslo klientės.

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.