Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2016 05 13
verslo pradžia | verslo idėja | Video

Užrašykite ant popieriaus, kiek norite uždirbti pinigų, ir pasikabinkite jį matomiausioje vietoje

Užrašykite ant popieriaus, kiek norite uždirbti pinigų, ir pasikabinkite jį matomiausioje vietoje

„Nėra blogų verslo idėjų. Tik jos gali gimti arba netinkamu laiku, arba netinkamoje vietoje. Kiekvienas, pradedantis naują verslą, kad ir kokias jo vizijas regėtų, pirmiausia turi iškelti svarbiausią tikslą – uždirbti pinigų“, – sako Lina Vyšniauskienė, SEB banko verslo klientų konsultantė. 

Anot jos, paklaustas apie motyvus pradėti savo verslą, dažnas jaunas žmogus šį apsisprendimą grindžia siekiu būti finansiškai nepriklausomu, įrodyti savo gebėjimus, verstis širdžiai miela veikla ar kt.

Būkite drąsūs, bet ne naivūs

„Nereikėtų būti naiviems: joks verslas vien iš idėjos neišgyvens. Mūsų patirtis rodo, kad 9 iš 10 idėjų žūva per pirmus metus“, – sako L. Vyšniauskienė ir pataria nusistatyti konkrečią pinigų sumą, kurią norima uždirbti, ją užsirašyti ir pasikabinti matomoje vietoje. Tai būtų siekis,   paskata, priminimas ir perspėjimas.

Net sugalvojus puikiausią verslo idėją ir turint pradinį kapitalą, pinigų neišvengiamai reikės daugeliui dalykų: darbuotojams, mokesčiams, verslo plėtrai ir kitkam. Todėl siekis uždirbti pinigų turi būti ne tik savaime suprantamas poreikis, bet ir tiesiog neišvengiamas dalykas.

Ką reikėtų apsvarstyti prieš kuriant savo verslą?

Į banką dėl verslo konsultacijų žmonės dažniausiai kreipiasi dviem atvejais: kai jiems gerai sekasi, turi naujų idėjų, arba tada, kai jau susiduria su finansinėmis problemomis. „Būna, kad vienas žmogus per metus kreipiasi abiem minėtais atvejais. Galbūt tokių būtų mažiau, jeigu iš pat pradžių būtų daugiau galvojama apie pinigus“, – mano SEB banko konsultantė.

 1. Ar nauja verslo idėja perspektyvi? Nenagrinėjant atskirai kiekvieno atvejo svarbiausia atsakyti sau į klausimą,  kiek žmonių rūpi ir kiek svarbi yra problema, kurią siūlote spręsti.
   
 2. Ar iš viso verta spręsti šią problemą? Pavyzdys – dantų šepetukas. Jį prisimename du kartus per dieną – ryte ir vakare. Jei žmogus dantų šepetuką pamestų, tai erzintų jį du kartus per dieną. Todėl anksčiau ar vėliau šepetuką jis tikrai nusipirks.

  Arba kitas pavyzdys – sugedusi skalbimo mašina. Įpratusiam nuolat ja naudotis rūpestis bus tikrai toks, kurį klientas norės nuo greičiau išspręsti ir bus pasiryžęs už tai sumokėti.
   
 3. Kas bus mano klientai? Be to, kuriant verslą reikėtų kuo tiksliau apibrėžti, kas būtų klientai. Lietuvos rinka maža, todėl kuo tiksliau nustatysite, kas yra jūsų paslaugos vartotojas, tuo lengviau rasite kelią pas jį.

Problemos, kurių neverta spręsti

Yra nemažai, atrodytų, labai patrauklių verslo idėjų, kurias plėtoti trukdo tai, kad jos neaktualios daugeliui žmonių, iš jų nebus galima uždirbti ar kt. Toks pavyzdys – taksi arba automobilių nuomos paslauga mažame kaimelyje. Arba programėlė mobiliesiems telefonams, kuri praneštų apie netoliese esantį gėlių saloną. Tik atsakius į klausimus, kiek tokia programėlė turėtų kainuoti, kas už ją turėtų ir norėtų mokėti, kiek ji bus reikalinga ir aktuali, galima projektą įgyvendinti toliau. Neatsakius į šiuos svarbius klausimus, žingsnio pirmyn nebus.

Nebijokite klysti. Ieškodami geriausios savo verslo idėjos ir jos finansavimo, nebijokite suklysti ar keisti sprendimo. Juk tai padaryti gerokai paprasčiau ir pigiau tol, kol idėja dar nepradėta įgyvendinti.

Turite idėjų? Atvykite į nemokamą konsultaciją kuriantiems verslą.
 

 

 


 • Kuriantiems verslą - 2016 04 11

  Jauno verslo finansavimas: dažniausios klaidos ir kaip jų nekartoti

  Jauno verslo finansavimas: dažniausios klaidos ir kaip jų nekartoti

  Mažos ir vidutinio dydžio įmonės nusiteikusios optimistiškai – net 80 proc. jų šiais metais tikisi apyvartos augimo, beveik pusė planuoja investuoti į plėtrą. Tokius duomenis skelbia SEB banko inicijuota Baltijos šalių mažų ir vidutinių įmonių apklausa.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2016 02 22

  Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

  Kaip pradėti verslą? Šeši patarimai sėkmingam startui

  Atsisėdus valgyti prabangios vakarienės, kai ant stalo išsirikiuoja eilė šakučių, tiek pat peilių ir dar keletas skirtingų taurių, kyla nejaukus klausimas – o ką man dabar daryti? Kaip prie stalo dairomės aplink ir stebime, ką daro kiti, taip ir versle – norint sėkmingai pradėti verslą ar protingai plėtoti genialią idėją, reikia nepasimesti ir vadovautis patyrusių verslininkų patarimais.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2015 07 22

  Susidomėjimas aromaterapija subūrė bendram verslui

  Susidomėjimas aromaterapija subūrė bendram verslui

  Klaipėdietės Indrė Gedminė ir Milana Mačijauskienė – dvi mokyklos laikų draugės, kurių domėjimasis aromaterapija išaugo į bendrą verslą. Verslios moterys neseniai atidarė „KAP KAP” kvepiančių aliejų namus Klaipėdos senamiestyje ir netrukus pradės prekiauti savo produkcija ir elektroninėje parduotuvėje kapkap.lt.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.

Paslaugų planas STARTAS – 2 metus nemokamai.

Pasiūlymas galioja iki rugpjūčio 31 d. ir yra skirtas naujoms įmonėms, kurios anksčiau nėra buvusios SEB banko verslo klientės.

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.