Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2015 06 30
Jaunas verslas | farmacija

V. Užpalis: „Į darbą niekas nepriėmė, tad verslą sukūriau pats“

V. Užpalis: „Į darbą niekas nepriėmė, tad verslą sukūriau pats“ Vidmantas Užpalis

Dažnai sakoma, kad jei dievas uždaro duris, atidaro langą. Tai geriau negu kas kitas žino Vidmantas Užpalis, vienas iš „Innovative Pharma Baltics“ (IPB) įkūrėjų, 2008 metais sukūręs farmacinių produktų pardavimo verslą, kuris vos po dvejų metų peraugo į fitoterapinių produktų, pagamintų iš vaistinių augalų, gamybą, vykstančią ir šiandien.

V. Užpalis sutiko papasakoti apie savo verslo pradžią ir pasidalyti mintimis, ką prieš pradėdamas nuosavą verslą privalo žinoti kiekvienas jaunas verslininkas.

Kas yra žmonės, sukūrę „Innovative Pharma Baltics“?

„Innovative Pharma Baltics“ (IPB) sudaro energingas kolektyvas, turintis didelių siekių ir tikslų. Įmonė kuria fitoterapinius produktus ir juos parduoda tiek Lietuvoje, tiek Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) bei Vakarų Europos šalyse.

Kaip kilo idėja verslą plėtoti farmacijos srityje?

Tai susiklostė netikėtai: esu baigęs farmacijos studijas, tuo metu ieškojau darbo (nelabai kam reikėjo mano paslaugų), o kažką daryti reikėjo – arba likti ir kažkaip prasimanyti uždarbį, arba emigruoti.

Kalbėdamas apie savo verslo pradžią užsiminėte, kad ji buvo įdomi. Kodėl pavartojote būtent šį epitetą?

Nes ji iš tiesų buvo įdomi. 2008 metais dirbau administracijoje viename iš didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje. Įvykus permainoms, visam skyriui teko atsisveikinti su darbo vietomis. Tarp tokių darbuotojų buvau ir aš. Buvau įsitikinęs, kad farmacijos diplomas man garantuos darbo vietą. Tačiau klydau... Nebuvo kur dėtis: norimo darbo rasti nepavyko, turėjau finansinių įsipareigojimų, todėl reikėjo griebtis bet ko. Visada geriausiai išmaniau vaistininkystę, todėl gaudžiau visas šio sektoriaus naujienas ir idėjas.

Sykį pusbrolis užsiminė apie farmacijos produktų importavimą iš Italijos. Ši idėja mane sudomino. Taip ir gimė mano verslas. Pajuokauju kartais, kad į darbą manęs niekas nepriėmė, tad darbą susikūriau pats.

Su kokiais sunkumais teko susidurti?

Visų pirma – finansiniais. Taip jau sutapo, kad 2008 metai, kai įkūrėme įmonę, buvo krizės ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje pradžia. Stigo pinigų, bet skolinti jų niekas nesutiko. Teko vadovautis F taisykle ir kitiems ją taikyti. Ši taisyklė reiškia, kad jaunam ir dar tokiomis sąlygomis pinigus skolina tik: šeima (angl. family), draugai (friends) ir kvailiai (fools). Už pagalbą esu jiems labai dėkingas.

Nemažai lietuvių jau buvo bepradedantys krautis lagaminus ir ieškoti laimės svečiose šalyse. Tai sukėlė netikrumo jausmą, abejonių. Reikėjo gerų darbuotojų, bet dėl minėtų finansinių sunkumų jų nebuvo galima samdyti.

Nepasamdytas darbuotojas po kurio laiko nuspręsdavo emigruoti. Taip ir sukosi visi reikalai.

Kas padėjo nepasiduoti?

Artimiausių žmonių palaikymas, galbūt ir truputėlis ambicijų bei žinojimas, kad pradėti darbai turi būti užbaigti.

Anot V. Užpalio, nesvarbu, koks yra verslo klimatas, svarbiausia yra laikytis šių principų:

  • finansinės drausmės
  • pagarbos konkurentams (net ir patiems mažiausiems)
  • padėti kolegoms, nes įmonę kuria žmonės
  • nepamiršti kantrybės – niekas nevyksta greitai, net ir vieni metai dažnai yra labai trumpas laikotarpis

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.


Mažas verslas?
Mes sakome – didelės galimybės.

Paslaugų planas STARTAS – 2 metus nemokamai.

Pasiūlymas galioja iki rugpjūčio 31 d. ir yra skirtas naujoms įmonėms, kurios anksčiau nėra buvusios SEB banko verslo klientės.

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.