Switch to mobile version. Į viršų

Kuriantiems verslą - 2015 05 21
išmani moteris | iEngines

Verslą kuria, nes nori būti reikalingos

Verslą kuria, nes nori būti reikalingos

Ryžtingos, drąsios, azartiškos – taip verslą ketinančias kurti moteris apibūdina SEB banko konsultantės Lina Vyšniauskienė ir Dovilė Bansevičienė. Jos kartu su kitais SEB banko specialistais, konsultuojančiais pradedančius verslininkus, gegužės mėnesį dalyvavo VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamame projekte „Išmani moteris“. Čia SEB banko specialistai verslias Klaipėdos, Kauno ir Šiaulių moteris konsultavo, kaip pasitikrinti, ar jų turimos idėjos tikrai laukiamos rinkoje. Šiandien su Lina ir Dovile kalbamės apie tai, kas dažniausiai pakiša koją pradedančioms verslininkėms ir kaip šių klaidų išvengti.

Lina, Dovile, daug diskutuojama apie tai, kad paprastai nuosavo verslo drąsiau imasi vyrai. Ką parodė jūsų susitikimas su projekto „Išmani moteris“ dalyvėmis?

Lina: Ir pabendravusios su projekto dalyvėmis, ir stebėdamos bendrą situaciją rinkoje galime teigti, kad moterys šiandien drąsėja, ryžtingiau imasi nuosavo verslo. Palyginti su vyrais, skiriasi jų verslo kūrimo motyvai, nes jos nesvajoja užkariauti pasaulio, tapti dar vienu Bilu Geitsu. Verslą jos dažniausiai kuria norėdamos realizuoti save, jaustis gerai. Be to, dažnai jos švelnesnės, šeimyniškesnės negu verslininkai vyrai, taigi iš jų dažniau išgirsite frazę „aš noriu dirbti kartu su komanda“, o ne „aš noriu būti direktore“.

Be to, nors kai kurios projekte dalyvavusios moterys teigė, kad verslą lengviau plėsti gyvenant dideliame mieste, tačiau džiugina tai, kad geografinė vieta šiandien reiškia labai nedaug. Daug projekte dalyvaujančių moterų galvoja apie verslą elektroninėje erdvėje, tad nėra svarbu, kuriame pasaulio taške vieta yra.

Dovilė: Moterys, su kuriomis susidūrėme projekto metu, labai motyvuotos, ryžtingos, siekiančios realizuoti save. Jos geba paskirstyti savo dėmesį kelioms įvairioms užduotims vienu metu, yra atkaklios, taigi net ir pamačiusios, kad jų verslo idėja nėra tinkama, nenuleidžia rankų, o ieško naujų galimybių. Būtent tokios moterys šiandien pasaulį veda į priekį.

Kur dažniausiai klysta nuosavą verslą kuriančios moterys?

Dovilė: Verslą planuojančios kurti moterys labai azartiškos, visą dėmesį skiriančios tam, kad būtų įgyvendinta jų verslo idėja. Suprantama, kad pradėdamos verslą moterys nežino, kokie turi būti pirmieji žingsniai, nors pirmiausia jos savęs turi paklausti trijų svarbių klausimų: kokią problemą mano verslas padeda spręsti, kas yra mano klientai, ar tikrai mano siūlomas sprendimas yra tinkamas. Be to, panirusios į savo idėją, moterys dažnai pamiršta, kad verslas turi būti pelningas, tad reikia tiksliai įvertinti, kaip jų turima idėja padės uždirbti pinigų.

Lina: Iš tiesų dauguma pradedančių verslą moterų iš karto susikoncentruoja į pačios verslo idėjos įgyvendinimą, pavyzdžiui, renka produktų asortimentą, kiekvieno iš jų spalvą, piešia logotipą. Tačiau jos nepaklausia savęs, kokią naudą klientui jos suteikia, kokią jo problemą sprendžia, nors kiekvieno sėkmingo pradedamo verslo tikslas – rinkai pasiūlyti tai, ko jai reikia čia ir dabar. Ši klaida suprantama, nes paprastai planuojančių kurti verslą žmonių niekas neklausia, kam apskritai jie kuria verslą, kam reikalingos jų idėjos, kas pirks jų produktus ir ar išvis verta pirkti tai, ką jos ketina parduoti.

Ką patartumėte nuosavą verslą ketinančioms kurti moterims?

Lina: Geriausias patarimas – būkite čia ir dabar, tikrinkite savo idėjas ir, jei reikia, drąsiai jas atmeskite ar keisti kuo įmanoma anksčiau. Tokiu atveju klaidos kaina bus mažesnė. Be to, prieš pradėdamos kurti savo verslą, išsamiai išanalizuokite kliento problemą – tada net ir suklydus bus ramu, kad padarėte viską, ko reikia.

Dovilė: Atsakykite sau, kodėl norite kurti verslą ir kas mokės už jūsų idėją. Atsakymai į šiuos klausimus gali jus supurtyti, paskatinti keisti savo idėją, tačiau geriau viską apgalvoti dabar negu vėliau atsitrenkti į sieną.

Projekto „Išmani moteris“ organizatorių archyvo nuotraukos:

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.