Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2015 08 05
Automobilis | lizingas

Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

Žmonių, kurie visą gyvenimą važinėtų vis tuo pačiu automobiliu, sutiksite nedaug. Automobilius žmonės keičia dėl finansinių, praktiškų ir emocinių paskatų. Sunku paneigti, kad automobilis šiais laikais yra ne tik priemonė nuvykti iš taško A į tašką B, – jis rodo ir savininko emocijas, vertybes ir tam tikrą socialinę padėtį.

Taigi kodėl žmonės keičia automobilius? Priežastys gali būti įvairios, bet svarbiausia, kad šiais laikais mašiną kiekvienas gali išsirinkti pagal savo poreikius ir finansines galimybes. Naujų modelių pasirinkimas milžiniškas, o naudotų automobilių rinka yra tokia, kad transporto priemonę galima atnaujinti sklandžiai ir nepatiriant didelių nuostolių. Tikėtina, kad ir automobilis, kuriuo važinėjate šiuo metu, nebus jūsų amžinai, ateis laikas, kai paimsite kito automobilio raktelius. Kada?

Automobilis tapo pernelyg senas

Yra specialistų, teigiančių, kad nė vienas automobilis nėra per senas važinėti, jeigu jis buvo tinkamai prižiūrimas. Vis dėlto automobilis, kaip ir bet kuri kita priemonė, dėvisi, tad jam reikalinga vis dažnesnė ir brangesnė priežiūra. Pavyzdžiui, tarnybiniu transportu besinaudojančios įmonės neretai turimus automobilius iškeičia į visiškai naujus, vos tik baigiasi jų gamyklinės garantijos laikas.

Skirtingų modelių ir klasės automobiliai dėvisi skirtingai. Vis dėlto ateina laikas, kai nuspėti, kokios bus automobilio priežiūros sąnaudos, tampa loterija. Kone kiekviename automobilyje yra tokių mazgų, kuriuos pakeisti būtų pernelyg brangu. Jeigu automobilis servise praleidžia daugiau laiko negu kelyje, metas su juo atsisveikinti.

Pasikeitė šeiminės aplinkybės

Gyvenimas bėga, žmonės keičia darbą, kuria šeimą, kraustosi į naują būstą, susiranda ypatingą užsiėmimą. Dažniausiai automobilis tampa per mažas, kai paūgėja mažamečiai vaikai, bet būna ir atvirkščiai – jaunuoliai palieka tėvų namus ir šeimos minivenu belieka vežioti orą. Mažas automobilis naudoja mažiau degalų, tačiau didesnis visureigis labiau tinka kelionėmis į užmiesčio sodybą. Pasirinkite automobilį, kuris geriausiai atitinka Jūsų šeimos poreikius.

Išlaikyti automobilį – per brangu

Automobilis gali tapti tikru piniginės siaubu ne tik dėl senatvėje išaugusių išlaidų remontui, bet ir dėl itin didelių eksploatacijos sąnaudų. Įmonės, įsigydamos automobilius, paprastai skaičiuoja, kokios per artimiausius kelerius metus bus automobilių degalų sąnaudos ir techninės priežiūros išlaidos. Tačiau daugelis pirkėjų ateityje jų laukiančiomis išlaidomis pasidomi retai. Jeigu apskaičiavus visas artimiausiais metais laukiančias būtinas išlaidas automobilio išlaikymas tampa pernelyg brangus, neatidėliokite sprendimo. Gali būti, kad sutaupytos lėšos per kelerius metus padengs naujesnio automobilio kainos skirtumą.

Nedžiugina

Būna ir taip. Nesvarbu, kokio amžiaus ar klasės automobilis, visada yra tikimybė įsigyti transporto priemonę, kuri neatitinka jūsų lūkesčių. Šiek tiek per maža variklio trauka erzina kiekvieną kartą, kai ketinate ką nors aplenkti, sėdynės neįmanoma sureguliuoti taip, kad būtų patogu nugarai. Erzinti gali nepakankamai sklandžiai jungiama pavarų svirtis, per maži veidrodėliai, apie gedimus įspėjančios lemputės ir dar aibė dalykų. Nustatyta, kad vidutiniškai vienu automobiliu važinėjame trejus metus. Treji metai – pernelyg ilgas nemalonumų laikotarpis.

Pakeisti automobilį ne taip ir sudėtinga, kaip galvojate


Patiko straipsnis? 
Prenumeruokite e. paštu


Viena iš priežasčių, kodėl automobilių savininkai neskuba keisti jų poreikių nebeatitinkančio automobilio, – bijo pardavimo rūpesčių. Norint įsigyti naują automobilį, dažniausiai tenka pasukti galvą, kaip parduoti turimą. Kaip nustatyti tinkamą kainą, kaip automobilį parengti pardavimui, kur rasti pirkėją, kiek laiko tam reikės, – apie tokius rūpesčius galvoja ne vienas savininkas. Iš tiesų tai nėra taip sudėtinga. Daugelis naujų automobilių pardavėjų gali pasirūpinti jūsų naudojamo automobilio pardavimu, o su pardavėjais bendradarbiaujantys bankai – pasiūlyti palankias lizingo sąlygas naujam automobiliui įsigyti. Pirkėjui dažniausiai nebereikia rūpintis jokiais formalumais ar dokumentų tvarkymu.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį:

  • finansavimo sąlygas pasirinksite atsižvelgdami į galimybes
  • padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

Daugiau apie lizingą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.