Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2015 08 14
Būsto paskola

30 dienų ir naujų namų raktai – Jūsų rankose

Po ilgų ieškojimų pagaliau radote savo svajonių būstą, sukirtote rankomis su jo pardavėju ir jau nekantraujate, kada naujųjų namų raktai atsidurs jūsų rankose. Liko vienintelis neišspręstas klausimas – būsto paskola. Pateikiame jums trumpą atmintinę apie tai, kaip atrodo kelias nuo sprendimo pirkti būstą iki naujųjų namų raktų.

PIRMA SAVAITĖ: nuo apsisprendimo iki kredito sutarties pasirašymo

Radę svajonių būstą į banką kreipiatės dėl būsto kredito suteikimo. Tai galite padaryti internetu arba atvykę į bet kurį SEB banko skyrių.

Atminkite, kad būsto pardavėjas gali nurodyti vieną būsto kainą, tačiau jo vertė gali būti kitokia. Dėl to perkant būstą svarbu atlikti ir turto vertinimą – tai padės įvertinti, ar tikrai ta kaina, kurią jūs mokate už būstą, atitinka turto vertę. Paprastai būsto vertinimas atliekamas per 1-5 dienas. Išoriniams ekspertams atlikus turto vertinimą, bankas spręs dėl būsto kredito suteikimo jums. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, jei perkate naujos statybos būstą, šio išorinio turto vertinimo gali ir neprireikti.

Užpildę būsto kredito paraišką ir pristatę visus dokumentus bankui, atsakymą dėl būsto kredito suteikimo galite gauti per 1-2 dienas.

 

ANTRA–TREČIA SAVAITĖS: būsto įsigijimo įforminimas ir turto draudimas

 

Pasirašę kredito sutartį su banku, turėsite nuvykti pas notarą pasirašyti būsto pirkimo-pardavimo sutarties. Taip pat kredito sutartis gali būti pasirašoma ir notarui patvirtinus pirkimo-pardavimo sutartį – tokiu atveju prieš jums vykstant pas notarą bankas išduos garantinį raštą dėl būsto kredito suteikimo. Pas notarą būsto pirkimo-pardavimo sutartis dažniausiai pasirašoma dalyvaujant abiems sutuoktiniams ar partneriams, jei būstą perka ne vienas asmuo.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Dar prieš vykstant pas notarą būsto pardavėją reikia informuoti apie tai, kad pinigus jis gaus iš banko, kai bus įkeistas turtas. Taip pat su pardavėju reiktų sutarti, kokiomis dalimis kartu su juo mokėsite notaro mokestį.

Pasirašę būsto pirkimo-pardavimo sutartį, užregistruokite perkamo būsto nuosavybę pas notarą. Notaras užregistruos įsigyjamo būsto nuosavybę VĮ Registrų centre, o per 1-10 dienų jums bus išduotas nuosavybės teisę liudijantis pažymėjimas. 

Atminkite, kad tuo atveju, jei turite nepilnamečių vaikų ir įkeičiamas būstas yra vienintelis šeimos turtas, iš apylinkės teismo jums reikės gauti leidimą įkeisti būstą – šį leidimą turėsite pateikti notarui, tvirtinančiam būsto įkeitimo sandorį. Paprastai šį leidimą teismas išduoda per 5 darbo dienas.

Sudarę būsto pirkimo-pardavimo sandorį ir užregistravę būsto nuosavybę, turėsite jį apdrausti visam kredito laikotarpiui.

 

KETVIRTA SAVAITĖ: sandorio užbaigimas

Notaras turi patvirtinti būsto įkeitimo sandorį – tai padaryti jis gali dalyvaujant ir būsto pardavėjui arba, jei jis nedalyvauja, pristačius banko patvirtinimą apie tai, kad pinigai už būstą pervesti.

Šią sutartį notarui įregistravus Hipotekos registre, bankui sumokėjus dokumentų parengimo ir administravimo mokestį ir įvykdžius kitas sutartyje nurodytas sąlygas, būsto kredito sutartyje nurodyta suma bus pervesta į pardavėjo sąskaitą.

Pervedus pinigus turite kreiptis į notaro biurą, kuris patvirtins būsto pirkimo-pardavimo sutartį. Notaras VĮ Registrų centre patvirtins, kad visiškai atsiskaitėte pagal pirkimo ir pardavimo sutartį. Nuo šiol galėsite džiaugtis gyvenimu naujajame būste.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.