Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2016 08 25
Būsto paskola | Vartojimo kreditas | asmeniniai finansai

Apie ką verta pagalvoti prieš įkuriant naujus namus?

Apie ką verta pagalvoti prieš įkuriant naujus namus?

Ką tik įsigyto būsto sienos, kad ir kokios naujos jos būtų, namams jaukumo nesuteiks. Tam, kad patogiai jaustumėtės savo naujame būste ir galėtumėte jį vadinti tikrais svajonių namais, gali reikėti visai nedaug – galbūt naujų baldų, gyvenimą palengvinančios buitinės technikos ar tiesiog perdažytų sienų. Tačiau ką daryti, jei savų lėšų tam nėra?

Išeitis yra. Vienas iš paprastesnių ir greitesnių būdų neįkeičiant turto pasiskolinti pinigų asmeninėms reikmėms – vartojimo kreditas. Trumpam laikui banko paskolinta suma gali būti tikras išsigelbėjimas, jei jums skubiai reikia pinigų ką tik įsigytam būstui įrengti, atnaujinti ar savo buičiai pagerinti. 

Svarbus pajamų ir įmokų santykis

Vartojimo kreditas gali būti suteikiamas įvairiausiais tikslais, pavyzdžiui, būsto remontui, namo stogui dengti, laiptinei sutvarkyti ar tvorai aplink kiemą aptverti. Tačiau paskolinti pinigų visoms šioms reikmėms bankas gali tik tuo atveju, jei jūsų pajamos yra pakankamos ir esate pajėgūs vykdyti dar vieną finansinį įsipareigojimą. 

 

Prieš pateikdamas konkretų vartojimo kredito pasiūlymą, bankas kruopščiai įvertins jūsų finansinę padėtį – mėnesio pajamas, laikotarpį, kuriam norite skolintis, paskolos sumą ir kitus, jūsų jau turimus, finansinius įsipareigojimus.

Atminkite, kad visų jūsų mėnesio įmokų už finansinius įsipareigojimus suma neturėtų viršyti 40 proc. gaunamų mėnesio pajamų, atskaičius mokesčius. Todėl jei būsto kredito įmokoms ir kitiems finansiniams įsipareigojimams kas mėnesį išleidžiate, pavyzdžiui, 20 proc. savo gaunamų grynųjų pajamų, jūs iš banko dar galite skolintis ir būstui atnaujinti ar buičiai gerinti.

Jei pirkdami būstą iš banko pasiskolinote didžiausią galimą sumą, vartojimo kredito bankas jums negalės suteikti. Bankai skatina skolintis atsakingai, o kas mėnesį mokėti dar vieno kredito įmokas jums gali būti sunku. Tokiu atveju, prisiėmę dar vieną finansinį įsipareigojimą, jūs rizikuotumėte savo ir savo šeimos gerove, be to, galite prarasti namus.  

Tokiu atveju, norint gauti vartojimo kreditą, reikėtų laukti, kol pasikeis jūsų finansinė padėtis, pavyzdžiui, daugiau uždirbsite ar grąžinsite senesnes skolas. Gaudami didesnes pajamas arba sumažinę įmokų sumą už finansinius įsipareigojimus, galėsite tikėtis, kad bankas jums suteiks kreditą ir buičiai gerinti. 

Skolinkitės iš to paties banko

Jei artimiausiu metu nenusimato finansinių pokyčių, o vartojimo kredito jums reikia dabar pat, pasikonsultuokite su banko specialistu. Galbūt bendru susitarimu įmanoma  pakeisti būsto kredito sutarties sąlygas taip, kad galėtumėte pasiskolinti ir namų reikmėms. Pavyzdžiui, pratęsus būsto kredito terminą, bankui mokama mėnesio įmoka sumažėtų, o tada galbūt galėtumėte prisiimti ir dar vieną finansinį įsipareigojimą.

Todėl finansų specialistai pataria vartojimo reikmėms skolintis iš to paties banko, iš kurio skolinotės pinigų ir būstui pirkti. Lojalūs banko klientai gali tikėtis palankiausių sąlygų skolinantis vartojimo reikmėms ar specialių pasiūlymų – paslaugų nuolaidų komplektų. Pavyzdžiui, SEB bankas klientams, kurių atlyginimas pervedamas į SEB banke esančią sąskaitą, taiko 50 proc. paskolos sutarties mokesčio nuolaidą.

Skolintis iš to paties banko patogiau. Lojaliems savo klientams  bankas gali suteikti nemokamą prieigą prie interneto banko. Naudodamiesi juo, galėsite sutaupyti daug laiko, pavyzdžiui, vartojimo kredito paraišką galėsite pateikti nė neiškėlę kojos iš namų.

Be to, turėdami prieigą prie interneto banko, galėsite bet kada pasitikrinti, kokia jūsų dabartinė finansinė padėtis, gauti svarbius priminimus, pavyzdžiui, apie besibaigiantį kortelės galiojimo laiką, ar sulaukti vertingų banko pasiūlymų.

Apsaugokite save ir savo šeimą apsidraudę

Jei skolinatės, darykite tai atsakingai. Prieš imdami kreditą, išsiaiškinkite, ar jūsų bankas gali pasiūlyti apsaugą nuo įvairių rizikų, pavyzdžiui, kai susirgus, susižeidus ar netekus darbo, jūs nebegalėsite mokėti mėnesio įmokų. Pavyzdžiui, pasirinkus vartojimo kreditą SEB banke, siūloma sudaryti draudimo „Saugus kreditas" sutartį.

Sudarę šią sutartį jūs turėtumėte galimybę pasirinkti gyvybės draudimą, draudimo apsaugą nuo visiško ir nuolatinio neįgalumo, laikino neįgalumo ir nuo priverstinio nedarbo. Tai padėtų jums jaustis ramiau, kad nutikus nelaimei jūsų finansiniai įsipareigojimai ir toliau bus vykdomi, o jūs galėsite išsaugoti savo turtą.

Pavyzdžiui, turint draudimą nuo laikino neįgalumo, laikinai praradus darbingumą nelaimingo atsitikimo atveju ar dėl ligos, draudimo bendrovė kurį laiką kas mėnesį jums mokėtų draudimo išmoką, lygią jūsų sumokėtai kredito įmokai ar jos daliai. Draudimo išmokos palengvintų finansinę naštą, o jūs būtumėte tikri, kad galėsite įvykdyti visus savo finansinius įsipareigojimus ar dalį jų.

Bankai neskolina pradiniam būsto kredito įnašui

Vartojimo kreditas jums gali būti suteikiamas patiems įvairiausiems asmeniniams tikslams – automobiliui įsigyti, už mokslą sumokėti, medicininėms operacijoms, vestuvėms, didesniems pirkiniams ir net atostogoms.

Tačiau paskola negali būti suteikta pradinei įmokai perkant būstą. Norėdami iš banko gauti būsto kreditą, pradinę įmoką turėsite sumokėti iš savo lėšų.

Šiuo metu visi šalies bankai reikalauja turėti ne mažesnę kaip 15 proc. įsigyjamo būsto vertės ar kainos pradinę įmoką. Ši suma yra tarsi garantas, padedantis jums apsisaugoti nuo nemalonios situacijos, kai nukritus būsto vertei jums tektų dėl įvairių priežasčių būstą parduoti dar nepasibaigus kredito grąžinimo laikui, o gautos pinigų sumos nepakaktų sumokėti likusios kredito dalies. 

Atminkite, kad kuo didesnė jūsų mokama pradinė įmoka, tuo mažesni gali būti jūsų prisiimami finansiniai įsipareigojimai. Tai reiškia, kad ateityje sumanę iš banko pasiskolinti pinigų buičiai gerinti ar namams gražinti, jūs turėsite galimybę tai padaryti.  

Svarbu

 • Skolinkitės atsakingai. Dar kartą įsitikinkite, kad galėsite laiku vykdyti papildomus finansinius įsipareigojimus. Įvertinkite, ar jūsų gaunamos pajamos stabilios, apsvarstykite, kaip jos gali kisti ateityje.
 • Įvertinkite galimą riziką, kuri jums gali sutrukdyti vykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Pavyzdžiui, kaip grąžintumėte kreditą, jei netektumėte darbo ar susirgtumėte.
 • Sužinoti, kokią didžiausią sumą galėtumėte pasiskolinti neapsunkindami savęs, galite pasinaudoję banko interneto puslapyje esančia vartojimo kredito sumos skaičiuokle
 • Bendra mėnesio įmokų, jūsų mokamų įvairioms kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį jūsų gaunamų grynųjų pajamų.
 • Įvertinęs jūsų finansinę padėtį ir individualias aplinkybes bankas gali atsisakyti jums suteikti vartojimo paskolą.
 • Atminkite, kad nuo 2016 m. vasario 1 dienos turite teisę per dvi dienas grąžinti jums suteiktą  vartojimo kreditą be jokių mokesčių ir palūkanų.
 • Jei turite klausimų dėl sutarčių, įmokų apskaičiavimo pavyzdžių, įkainių, kredito gavimo proceso ir kitos su vartojimo kreditu susijusios informacijos, atvykite pasitarti į konsultaciją su banko specialistu. Į ją užsiregistruoti galite net ir neišėję iš namų – internetu ar telefonu. Susitarti dėl konsultacijos galite ir nuvykę į artimiausią banko skyrių. Taip pat visada galite kreiptis į banko specialistus visą parą veikiančiu telefonu 1528 arba atvykę į jums artimiausią SEB banko skyrių.

 • Kasdieniai finansai - 2016 05 16

  Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

  Pirmoji pagalba įvertinant savo skolinimosi galimybes

  Jei jau skolinatės, darykite tai atsakingai – ragina finansų ekspertai. Taip galėsite apsaugoti save bei savo šeimą nuo finansinių rūpesčių ateityje. „Jei nusprendėte, kad jūsų norai negali laukti ir be vartojimo kredito neapsieisite, įsitikinkite, kad galėsite laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus“, – pataria SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

  Daugiau

 • Namai - 2015 08 14

  30 dienų ir naujų namų raktai – Jūsų rankose

  30 dienų ir naujų namų raktai – Jūsų rankose

  Po ilgų ieškojimų pagaliau radote savo svajonių būstą, sukirtote rankomis su jo pardavėju ir jau nekantraujate, kada naujųjų namų raktai atsidurs jūsų rankose. Liko vienintelis neišspręstas klausimas – būsto paskola. Pateikiame jums trumpą atmintinę apie tai, kaip atrodo kelias nuo sprendimo pirkti būstą iki naujųjų namų raktų.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 06 09

  Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

  Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

  Dažnai girdime, kad skolintis pinigų šiuo metu palankus metas, tačiau skolintis, kaip ir pirkti, reikia sumaniai. Atsižvelkite į šiuos patarimus, jei didesniam pirkiniui, kelionei ar būsto remontui ketinate imti vartojimo kreditą.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.