Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2020 11 11

Būstas – toks pats kaip kaimyno. Kodėl draudimo kaina skiriasi?

Būstas – toks pats kaip kaimyno. Kodėl draudimo kaina skiriasi? © Taneli Lahtinen, Unsplash

Ne visi kaimynai šnekasi apie pinigus, bet patarimu, kaip rasti gerą meistrą, paslaugą ar produktą pasidalija dažnas. Pasitaiko, kad savo draugams pašnibžda ir gauto gero pasiūlymo kainą. Tada staiga suprantate, kad kaimyno ir jūsų būsto draudimo kainos skiriasi. Nors jie vienodi.

„Lietuvos draudimo“ ekspertai pasakoja, kad visų pirma, egzistuoja skirtingi draudimo tipai ir jų variantai. Standartinis apsaugo nuo pagrindinių rizikų: vandens, gaisro, gamtinių jėgų, vagystės, stiklo dūžių. Maksimalus variantas suteikia platesnę apsaugą ir nuo kitų galimų rizikų, kurios nėra įtraukos kaip nedraudžiamieji atvejai. Be to, draudimą gali sudaryti kelių paslaugų rinkinys, pavyzdžiui papildomai įsigyta „skubios pagalbos“ paslauga arba mobiliųjų telefonų, planšečių ir nešiojamųjų kompiuterių draudimas.

Taigi, nuo to priklauso, koks ir kaip apsaugotas bus jūsų turtas ir kokia bus paslaugos kaina.  2019 m. AB „Lietuvos draudimas“ klientų užregistruoti draudimo įvykiai 2019 m. AB „Lietuvos draudimas“ klientų užregistruoti draudimo įvykiai

Tarkime, kaimynas Evaldas pasirinko tik pastatų draudimą, nes labiausiai nori apsaugoti sienas, lubas ir grindis. Evaldo draudimas kainuos mažiau negu Astos, kuri nori apsaugoti ne tik namus, bet ir turtą, taip pat apsidrausti nuo nuostolių, kuriuos gali sukelti kaimynams. Tad didesnė apsauga – didesnė ir kaina, nors jos namų plotas ir išplanavimas lygiai toks pats, kaip ir kaimyno Evaldo.

Taip pat, Astos namuose per praėjusias šventes buvo užsikišusi kanalizacija ir apliejo grindis, tad ji dabar turi pasirinkusi ir papildomą apsaugą – „Skubi pagalba namuose“. Atsitikus nelaimei, tai pirma pagalba sustabdyti žalos plitimą. Pavyzdžiui, jeigu užsikištų kanalizacija ar užsitrenktų durų spyna, specializuoti meistrai atliktų kanalizacijos valymo ar spynos keitimo darbus. Tiesa, yra 30 eurų limitas medžiagoms ir 300 eurų limitas darbams.

Kitas svarbus niuansas – rizikos veiksniai. Apskaičiuojant riziką ir poliso kainą atsižvelgiama, kokioje vietovėje stovi draudžiamasis objektas, koks namo statybos tipas, kokie statybos metai, kada buvo daryta rekonstrukcija, koks būsto plotas, ar yra sumontuotos apsaugos sistemos. Svarbu ir tai, ar būstas yra įkeistas, nes tuomet gali būti sudaryta sutartis visam įkeitimo laikotarpiui.


 • Namai - 2020 09 23

  Venkite šių klaidų ir būsto remontas netaps košmaru

  Venkite šių klaidų ir būsto remontas netaps košmaru

  Būsto remontas dažniausiai – džiuginantis įvykis, reiškiantis atsinaujinimą ir gražesnę bei šiuolaikiškesnę namų erdvę, tačiau jį apkartinti gali rūpesčiai, eikvojantys tiek energiją, tiek pinigus. Kokios dažniausiai pasitaikančios būsto remonto klaidos ir kaip jų išvengti?

  Daugiau

 • Namai - 2021 07 08

  Tiksinti bomba – užliejimai butuose vyksta keliasdešimt kartų kasdien

  Tiksinti bomba – užliejimai butuose vyksta keliasdešimt kartų kasdien

  Užliejimai yra viena iš nemaloniausių ir netikėčiausių nelaimių, kuri gali nutikti būstui. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, nuo šių metų pradžios klientų pranešimų apie užliejimus fiksuota vidutiniškai po 32 atvejus kasdien. Net pusė – 2 iš 4 – fiksuojami butuose. Visgi dėl šios nelaimės kenčia ir privatūs namai, kotedžai, sodybos.

  Daugiau

 • Namai - 2020 06 01

  Karantinu naudojasi ilgapirščiai: kaip apsaugoti savo turtą

  Karantinu naudojasi ilgapirščiai: kaip apsaugoti savo turtą

  Sėslesnis gyvenimas ir mažiau kelionių per karantiną daro įtaką gyventojų turto saugumui – ilgesniam laikui be šeimininkų priežiūros likusios sodybos dažniau tampa ilgapirščių taikiniu. Taip pat auga vidutinė žala, kurią dėl vagystės patiria būstų savininkai.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.