Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2019 08 09
Būsto draudimas | namai

Ką daryti, kad namuose nutikusi nelaimė neištuštintų santaupų

Ką daryti, kad namuose nutikusi nelaimė neištuštintų santaupų © Noaa, Unsplash

Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra apdrausta 25–30 proc. butų ir 50–55 proc. namų. Tai reiškia, kad jei namuose nutiktų nelaimė, pavyzdžiui, kiltų gaisras, namus apgadintų audra, trūktų vamzdis, užlietų kaimynai ar kita, dauguma žmonių nelaimės padarinius turėtų tvarkyti už savo pinigus. Dažnas jau po nelaimės apsidrausti atėjęs gyventojas pasakoja, kad dėl patirtos žalos prireikė paaukoti ir savaitgalio pramogas, ir atostogas, o kai kuriems – net vaikų mokslus

 

AR ŽINOTE, KAD...

* Būstas užliejamas vandeniu apie 10 kartų dažniau nei įvyksta kokia nors kita būsto nelaimė. Kas savaitę užliejama apie 130 būstų – beveik po 20 kasdien. Vidutinė vandens padaryta žala būstui viršija 550 eurų, didžiausia žala pernai – 34 tūkst. eurų. Vandens užliejimo butuose žalos registruojamos beveik 4 kartus dažniau nei privačiuose namuose. Trečdaliu atvejų nuo vandens nukenčia ne tik šeimininkų, bet ir kaimynų turtas.

* Vagystės iš buto metu padaroma vidutiniškai 880 eurų žala, iš namo – 1 300 eurų, didžiausia padaryta žala pernai siekė 45 tūkst. eurų. Ne švenčių dienomis per parą užfiksuojamos 2,5 vagystės iš būsto, tačiau ilgaisiais šventiniais savaitgaliais jų skaičius išauga 3–5 kartus. Daugiausia vagysčių įvyksta gegužės–rugsėjo mėnesiais, tai sietina su gyventojų atostogomis.

* Gaisrų sukeltos žalos – didžiausios. Vidutinė išmoka po gaisro siekia 5,5 tūkst. eurų, rekordinė pernai – 150 tūkst. eurų. Daugiausia gaisrų kyla šaltuoju metų laiku – nuo spalio iki kovo mėnesio, kai nukrinta oro temperatūra ir gyventojai ima intensyviau šildytis krosnimis ir papildomais elektros prietaisais.

* Audrų ir kitų gamtos stichijų padarytų žalų per metus fiksuojama maždaug tiek, kiek metuose – dienų, tačiau dauguma jų įvyksta vasarą. Šį birželį dėl neįprastai karštų orų ir smarkių audrų bei škvalų gyventojai ir verslo įmonės patyrė 3,5 karto didesnių turto nuostolių nei pernai – žalos siekia daugiau nei 330 tūkst. eurų. Vidutinė išmoka audros žaloms atlyginti – 370 eurų.

„Lietuvos draudimo“ duomenys

Kaip apsisaugoti nuo rizikos

„Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovo Andriaus Gimbicko teigimu, labai apmaudu, kad vis dar daug žmonių apsidrausti ryžtasi tik jau patyrę nelaimę. Po įvykusios nelaimės būsto gyventojai patiria tūkstančius kainuojančias žalas, o vidutinė pilno būsto draudimo kaina „Lietuvos draudime“ siekia apie 8 eurus per mėnesį.

„Būsto draudimą sudaro šios pagrindinės dalys: pastatų draudimas, namų turto draudimas, civilinės atsakomybės draudimas ir asmens civilinės atsakomybės draudimas. Kiekvienas šių draudimų gali suteikti apsaugą, kad būtų išvengta didesnių ar mažesnių rizikos veiksnių – tai priklauso nuo kliento poreikių ir skiriamų lėšų. Draudimo specialistai padeda įsivertinti galimus  rizikos veiksnius ir pasirinkti tinkamiausią draudimo paketą, tačiau bet kuri pasirinkta apsauga padeda jaustis ramiau bent dėl dalies rizikos veiksnių“, – sako A. Gimbickas.

Pastatų draudimu „Lietuvos draudime“ apdraudžiami pastato langai, grindys, lubos, sienos, santechnikos įranga, stacionarūs šildymo, vandentiekio, kanalizacijos įrenginiai. Papildomai gali būti apdraustas pastatui priklausantis sandėliukas, garažas.

Namų turto draudimu apdraudžiami namuose esantys baldai, buitinė technika, dviračiai, veidrodžiai, kaitlentė ir kita įranga. Papildomai draudžiami daiktai, esantys pastatui priklausančiame sandėliuke, garaže. Apsauga galioja ir vertingiems daiktams, pavyzdžiui, papuošalams, dokumentams, kailiniams, meno kūriniams.

Civilinės atsakomybės užtikrina, kad dėl įvykio bute bus atlyginti padaryti nuostoliai kitiems asmenims arba jų turtui, pavyzdžiui, jeigu dėl nelaimės namuose būtų aplietas kaimynų butas, arba jeigu dužusio balkono lango stiklai sužalotų praeivį ar stovintį automobilį.

Asmens civilinės atsakomybės draudimas atlygina šeimos narių ar augintinių padarytą žalą trečiųjų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui.

Daugiau informacijos apie būsto draudimą galite rasti www.seb.lt/busto-draudimas arba gauti telefonu +370 5 268 2800 bei bet kuriame SEB banko skyriuje.


 • Kasdieniai finansai - 2019 07 17

  Gyvenimas internete: arba saugu, arba patogu?

  Gyvenimas internete: arba saugu, arba patogu?

  Jei norite pamatyti, kaip atrodo kibernetinių sukčių auka, žvilgtelėkite į veidrodį. Nuo piktavalių elektroninėje erdvėje nukenčia įvairūs žmonės – ir studentai, ir bedarbiai, verslininkai ir pensininkai, aukštųjų mokyklų dėstytojai. Apgavysčių metodai tampa vis įmantresni, sukčiai tobulėja, tad verta prisiminti bendrąsias saugios elgsenos internete taisykles ir apgalvoti, kokių papildomų priemonių reikėtų imtis, kad kaip įmanoma geriau apsisaugotume nuo šių rizikų.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 12 21

  Besirūpindami dovanomis šeimai neprisidarykite bėdos sau

  Besirūpindami dovanomis šeimai neprisidarykite bėdos sau

  Pinigai už nupirktą dovaną buvo išskaičiuoti iškart, o tada – tik tyla: nei papildomos informacijos apie tolesnius procesus, nei paties nusipirkto daikto. Tokių ir panašių pirkimo internetu istorijų vis gausėja. Stebėtis čia nėra kuo – internetas tapo neatsiejama daugumos žmonių gyvenimo dalis, elektroninėje erdvėje vis dažniau ir apsiperkame, tad daugėja ir pavojų, o tokius pirkėjus apgaudinėjantys sukčiai vis tobulėja. Kaip nepasimauti ant jų kabliuko?

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2018 10 16

  Taupymo taisyklė 50-30-20: ką reiškia šie skaičiai?

  Taupymo taisyklė 50-30-20: ką reiškia šie skaičiai?

  Kiekvienas turime savo taupymo įpročių: vieni griežtai kas mėnesį atsideda 10 proc. pajamų, kiti santaupoms skiria tai, kas lieka mėnesio pabaigoje po visų išlaidų. Nors stebuklingą planą, kaip efektyviai valdyti asmeninius finansus, surasti būtų sunku, SEB banko paslaugų įmonių darbuotojams vadovė Sigita Strockytė-Varnė kviečia susipažinti su taupyti skirta 50-30-20 taisykle, apie kurią pirmieji išgirdo SEB instagramo paskyros instagram.com/seb.lietuvoje sekėjai.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.