Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2019 08 22
Būstas | Draudimas | žala

Kaip saugote savo būstą išvykę: patikite kaimynams ar paliekate įjungtą šviesą?

Kaip saugote savo būstą išvykę: patikite kaimynams ar paliekate įjungtą šviesą? © Brandon Hoogenboom, Unsplash

Savo būstą nuo vagių išvykdami ilgesniam laikui stengiamės apsaugoti įvairiais būdais. Tiesa, ekspertai atkreipia dėmesį, kad ne visos turto apsaugos priemonės yra efektyvios, o kai kurie sprendimai yra panašūs į saviapgaulę. Trys populiariausi Lietuvos gyventojų atsakymai į klausimą, kaip jie saugo savo būstą išvykdami – prašo prižiūrėti kaimynų, jungia signalizaciją arba viename iš kambarių palieka įjungtą šviesą.

„Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas pastebi, kad dalies gyventojų pastangos saugoti savo turtą yra tarsi liaudies išmintis, keliaujanti iš kartos į kartą, tačiau turinti abejotiną efektą – būstą saugantiems gyventojams išradingumo netrūksta.

„Vagys veikia grupuotėmis, turi planą ir kiekvienas narys atlieka konkrečią funkciją. Prieš vagystę pasirinktas objektas yra stebimas, analizuojami gyventojų įpročiai ir judėjimas. Tad kambaryje paliktos šviesos triukas ar klaidinantis užrašas apie vaizdo kameras piktadarių neatgraso. Dalis fiktyvių apsaugos sprendimų yra šeimininkų saviapgaulė. Patekę į butą vagys išjungs ir kambaryje paliktą šviesą, ir televizorių – tokios gudrybės neapsaugos nuo nuostolių ir neatlygins patirtos žalos“, – teigia A. Gimbickas. Pasak jo, modernių technologijų laikais efektyvių būsto apsaugos priemonių pasirinkimas yra labai platus.

Būstą saugo net įrašytu šuns lojimu

• Kas antras „Lietuvos draudimo“ atlikto tyrimo dalyvis teigė, kad planuodamas ilgesnę išvyką pasikliauna kaimynais arba artimaisiais, kurių paprašo prižiūrėti būstą.
• Profesionalių saugos tarnybų paslaugomis ir signalizacijos sistema naudojasi tik kas ketvirtas.
• Net kas dešimtas išvykdamas palieka šviesą ir tiki, kad ši „namuose kažkas yra“ imitacija apsaugos nuo nekviestų svečių, tuo tarpu galiojančiu būsto ir turto draudimu pasirūpina perpus mažiau gyventojų.
• Dar kelios dešimtys apklausos dalyvių sakė, kad pasirūpina, jog būtų atitrauktos ir vėl užtrauktos užuolaidos, įjungtas televizorius, muzika ar nuolat atidarinėjami ir uždarinėjami langai.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad vos 4–5 procentai apklaustųjų nurodė, jog saugodami turtą įsirengia stebėjimo kameras ir pasirūpina geromis spynomis. Dar mažiau žmonių mano, kad turtą gali apsaugoti šarvuotos durys. Stiprios, šarvuotos durys, apklausoje dalyvavusių žmonių nuomone, atsiduria ant tos pačios pakopos kaip ir fiktyvios apsaugos priemonės – vaizdo stebėjimo kamerų muliažai ar įspėjamieji lipdukai, jog būstą neva stebi saugos tarnyba.

Esama ir itin išradingų gyventojų: buvo nurodžiusių, kad būstą mėgina apsaugoti palikdami šunį ar piktą katiną, kai kurie net palieka šuns lojimo įrašą.

Apklausos metu gyventojai nurodė, kad maksimali žala dėl vagystės iš buto siektų apie 12 tūkstančių eurų, palyginimui – būstą ir namuose esančio turtą „Lietuvos draudimas“ siūlo apdrausti nuo 5 eurų mėnesiui.

Reprezentatyvioje Lietuvos gyventojų apklausoje, kurios metu buvo siekta išsiaiškinti požiūrį į būsto saugumą, dalyvavo 1012 respondentų iš Lietuvos.

Daugiau informacijos apie būsto draudimą galite rasti www.seb.lt/busto-draudimas arba gauti telefonu +370 5 268 2800 bei bet kuriame SEB banko skyriuje.


 • Namai - 2019 08 09

  Ką daryti, kad namuose nutikusi nelaimė neištuštintų santaupų

  Ką daryti, kad namuose nutikusi nelaimė neištuštintų santaupų

  Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra apdrausta 25–30 proc. butų ir 50–55 proc. namų. Tai reiškia, kad jei namuose nutiktų nelaimė, pavyzdžiui, kiltų gaisras, namus apgadintų audra, trūktų vamzdis, užlietų kaimynai ar kita, dauguma žmonių nelaimės padarinius turėtų tvarkyti už savo pinigus. Dažnas jau po nelaimės apsidrausti atėjęs gyventojas pasakoja, kad dėl patirtos žalos prireikė paaukoti ir savaitgalio pramogas, ir atostogas, o kai kuriems – net vaikų mokslus

  Daugiau

 • Namai - 2019 07 03

  Pigiai nusipirkus senos statybos būstą papildomos išlaidos gali viršyti lūkesčius

  Pigiai nusipirkus senos statybos būstą papildomos išlaidos gali viršyti lūkesčius

  Įsigijote būstą kultūros paveldo objekto statusą turinčiame pastate ir ruošiatės jame apsigyventi, tačiau dar laukia remonto ir įsikūrimo darbai? 70 kv. metrų butą kultūros paveldo saugomame name Vilniaus senamiestyje nebrangiai nusipirkęs Pranas pasakoja likęs nemaloniai nustebintas, kai sužinojo, kiek papildomų išlaidų ir laiko jam prireiks norint bute atlikti net ir menkiausius remonto darbus.

  Daugiau

 • Namai - 2019 05 16

  Gyventojai nuomonės nekeičia: būstas dar brangs

  Gyventojai nuomonės nekeičia: būstas dar brangs

  Lietuvos gyventojai kol kas nekeičia nuomonės dėl būsto kainų krypties per artimiausius dvylika mėnesių. SEB banko užsakymu balandžio pradžioje atlikta apklausa atskleidė, kad 54 proc. apklaustųjų tikisi, jog būsto kaina per vienus metus padidės, 11 proc. mano, kad būstas pigs, 27 proc. nesitiki pokyčių, o likę 8 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu. 

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.