Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2016 07 19
Būsto draudimas | namai

Priežastys, kodėl svarbu apdrausti būstą

Priežastys, kodėl svarbu apdrausti būstą

Turintys būsto paskolą žino, kad jų namai turi būti privalomai apdrausti. Vis dėlto apsauga nuo netikėtų finansinių nuostolių nukentėjus namams ar juose esančiam turtui aktuali kiekvienam, planuojančiam įsigyti ar jau turinčiam būstą.

Patarimai, kaip užtikrinti būsto saugumą

Didžiausios šalyje ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimo“ duomenimis, savo butus draudžia tik kas ketvirtas savininkas (24 proc.), o nuosavus namus draudžia dažniau – juos apdraudę 50 proc. savininkų.

„Pirmiausia gyventojams rekomenduojame patiems pasirūpinti savo namų ir turto saugumu: gaisro pavojų padeda sumažinti tvarkinga ir prižiūrima elektros instaliacija, patikimai įrengti langai, durys. Nuo vagysčių gali apsaugoti atsargus elgesys socialinėje erdvėje, pavyzdžiui, nereikėtų skelbti, kad esate išvykę atostogauti.

Žinoma, niekas neapsaugotas nuo audros, kitų gamtinių jėgų keliamos grėsmės arba nuo to, kad bute gali trūkti vandentiekio vamzdis. Todėl draudimo ekspertai pataria apsaugoti save nuo netikėtų nuostolių – juk tikrai ne visi turime sukaupę tiek santaupų, kad atsitikus nelaimei greitai susigrąžintume ankstesnę gyvenimo kokybę. Klientų apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai vis geriau supranta draudimo naudą, vertina draudimo apsaugą kaip galimybę atsitikus nelaimei greitai gauti kompensaciją už patirtą žalą ir nepajusti skaudžių finansinių pasekmių“, – teigia „Lietuvos draudimo“ būsto draudimo portfelio valdytoja Audronė Vaitkevičiūtė.

Dažniausios žalos

Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Dažniausiai (97 proc. atvejų) žala būstui ir jame esančiam turtui patiriama dėl keturių pagrindinių grėsmių – ugnies, vandens, gamtinių jėgų ir vagysčių. „Lietuvos draudimo“ statistika rodo, kad vandens padaromi nuostoliai, įprastai užpylimai, sudaro net 40 proc. visų būste įvykusių nelaimių, tačiau tik penktadalis visų išmokų yra skiriama vandens padarytiems nuostoliams atlyginti.

Rečiausia, bet daugiausiai nuostolių sukelianti grėsmė yra gaisras. 2015 metais dėl gaisro būste „Lietuvos draudimas“ savo klientams vidutiniškai išmokėjo po 5 100 eurų, o vienas užliejimas vidutiniškai kainavo 400 eurų.

Vagystė yra antra dažniausia žala būstuose po vandens padaromų nuostolių. Vidutinė žalos, kuri patiriama vagystės metu, išmoka siekia 600 eurų. Dažniausiai vagiami tie daiktai, kuriuos lengva išnešti – įvairi smulkioji elektronika, išmanieji prietaisai, koridoriuose laikomos rankinės.

Galima rinktis ir pastato, ir namų turto draudimą

Pasirinkus pastatų draudimą, būtų draudžiama to, kas stacionariai įtvirtinta (langų, sienų, lubų, grindų, durų ir namuose esančios santechnikos įrangos), atkuriamoji vertė. Tai reiškia, kad nelaimės atveju pastatą būtų galima atkurti naujomis medžiagomis. Vis dėlto sudarydamas namų turto draudimo sutartį, pats žmogus turi įvertinti, kokios draudimo sumos pakaktų prireikus atkurti nelaimės metu prarastą turtą. „Lietuvos draudimo“ rekomenduojama vidutinė namų turto bute draudimo suma yra 15 000 eurų, name –  20 000 eurų. Tačiau jei pastate, pavyzdžiui, sumontuota brangesnė įranga, reikėtų apsvarstyti, ar draudimo suma neturėtų būti didesnė.

Draudžiant būstą, svarbu atkreipti dėmesį, kad žala atlyginama tik įvykus netikėtam įvykiui, pavyzdžiui, jei buitinė technika sugedo dėl elektros įtampos svyravimų ar žaibo, tačiau ne todėl, kad natūraliai nusidėvėjo. Nuostoliai neatlyginami ir tuomet, jei žala įvyko dėl paties žmogaus kaltės, pavyzdžiui, vagys pateko pro neužrakintas duris ar lietaus vanduo apgadino baldus palikus atvirą langą.

Ir pastatai, ir namų turtas draudžiami užtikrinant didžiausią apsaugą (maksimalus draudimo variantas). Papildomai suteikiamas būsto civilinės atsakomybės draudimas apsaugos tais atvejais, jei, pavyzdžiui, namuose kiltų gaisras ir nuo jo užsidegtų kaimynų turtas ar netyčia būtų užlietas kaimyno butas. Draudžiama ir asmens civilinės atsakomybė – šis draudimas padės, jei pats besidraudžiantis asmuo, jo šeimos nariai ar augintiniai padarytų žalos kitų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui.

Už papildomą įmoką siūloma ir skubios pagalbos namuose paslauga. Užsisakius šią paslaugą, būtų suteikta skubi meistro pagalba, jei, pavyzdžiui, netikėtai užsitrenktų durys, išdužtų langas ar užsikimštų kanalizacija.

Kiek kainuoja būsto draudimas?

 Pateikiame porą preliminarių pavyzdžių, kurie turėtų padėti suprasti, kiek per mėnesį kainuoja būsto draudimas

 • draudžiant 60 kvadratinių metrų ploto butą, jei pasirinkta 15 000 eurų namų turto draudimo suma, kiekvieną mėnesį būtų mokama maždaug 7 eurų įmoka 
 • draudžiant 105 kvadratinių metrų ploto namą, kai pasirinkta 20 000 eurų namų turto draudimo suma, draudimo įmoka būtų apie 9 eurus per mėnesį

Draudimo įmoką galima mokėti iš karto už visus metus arba dalimis, pavyzdžiui, kas mėnesį, ketvirtį ar pusmetį. Būsto draudimo paslaugą SEB bankas teikia bendradarbiaudamas su „Lietuvos draudimu“. Išsamesnės informacijos apie būsto draudimą teiraukitės visą parą veikiančiu telefonu 1528 arba atvykę į pageidaujamą SEB banko skyrių.


 • Namai - 2016 03 04

  Svarbūs pokyčiai galvojantiems apie būsto paskolą

  Svarbūs pokyčiai galvojantiems apie būsto paskolą

  Nuo 2015 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo griežtesni Atsakingojo skolinimo nuostatai, kuriuos nustato Lietuvos bankas. Kokią įtaką nauja tvarka turi SEB banko klientams, norintiems gauti būsto paskolą?

  Daugiau

 • Namai - 2015 08 14

  30 dienų ir naujų namų raktai – Jūsų rankose

  30 dienų ir naujų namų raktai – Jūsų rankose

  Po ilgų ieškojimų pagaliau radote savo svajonių būstą, sukirtote rankomis su jo pardavėju ir jau nekantraujate, kada naujųjų namų raktai atsidurs jūsų rankose. Liko vienintelis neišspręstas klausimas – būsto paskola. Pateikiame jums trumpą atmintinę apie tai, kaip atrodo kelias nuo sprendimo pirkti būstą iki naujųjų namų raktų.

  Daugiau

 • Namai - 2015 06 17

  Nekilnojamasis turtas: ką reikėtų žinoti ieškantiems nuosavo būsto

  Nekilnojamasis turtas: ką reikėtų žinoti ieškantiems nuosavo būsto

  Būsto įsigijimas – svarbus ir itin atsakingas žingsnis: gyvenamojo rajono, energinės naudingumo klasės pasirinkimas, gamtos artumas, susisiekimo ir socialinė infrastruktūra, architektūra, o kur dar būsto planas, išlaikymo išlaidos ir kaimynystė. Kaip nepasiklysti nekilnojamojo turto labirintuose ir išsirinkti savo svajonių namus?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.