Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2017 03 02
Lietuvos makroekonomikos apžvalga | Nekilnojamasis turtas | Būsto įsigijimas

R. Dargis: „Trečdalis naujų būstų Vilniuje nuperkama nuomai“

R. Dargis: „Trečdalis naujų būstų Vilniuje nuperkama nuomai“ Robertas Dargis

Diskusijoje, vykusioje po Lietuvos ir pasaulio makroekonomikos apžvalgos, kurią pristatė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Robertas Dargis apžvelgė gyvenamojo būsto rinkos tendencijas.

Lyginant su 2015 metais, gyvenamojo būsto statybos tempai 2016 metais Lietuvoje ir toliau didėjo. Kaip įprasta, didžiausias augimas fiksuotas Vilniuje (+20 procentų). Vilniečiams pernai buvo pasiūlyta apie 4200 butų – taip beveik pasiektas prieškrizinis 2007-ųjų statybų lygis, kai sostinėje buvo pastatyta 4600 butų. Skirtingai nei ankstesniais metais, populiariausi buvo ne biudžetinės, bet vidutinės klasės būstai.

R. Dargio teigimu, praėjusieji metai buvo išskirtiniai tuo, jog pastebimai augo būsto rinka kituose didžiuosiuose šalies miestuose. Kauno gyventojai, kurie maždaug 2000-aisiais masiškai kėlėsi į individualius namus priemiesčiuose, vėl noriai perka naujos statybos butus (ypač centrinėje miesto dalyje); Klaipėdoje dominavo senesnės statybos būstai, čia buvo išparduoti prieš 2008-ųjų krizę pastatyti ir iki šiol neparduoti butai.

Jis prognozavo, kad 2017 metais gyvenamojo būsto rinka nuosaikiai augs, tačiau tokių augimo tempų, kaip pastaruosius keletą metų, nevertėtų tikėtis. Jau 2016 metais buvo pasigirdę nuogąstavimų, kad statybų tempai (labiausiai Vilniuje) lenkia pardavimus ir kad daug butų statoma „į sandėlį“. Išvengti butų pertekliaus rinkoje ir subalansuoti pasiūlą padeda tai, kad į Vilnių kasmet atvyksta 3000 – 4000 naujų gyventojų, bet to, dabar atsigriebiama tų pardavimų, kurie buvo kritę pokriziniu laikotarpiu, sąskaita: 2009 – 2011 metais sostinėje buvo pastatoma vos po 1000 butų.

R. Dargis paminėjo, kad dar vienas labai svarbus veiksnys būsto rinkoje yra bankai, kurie pastaruoju metu suteikia paskolas itin žemomis palūkanomis ir taip skatinantys pirkėjų aktyvumą. Pigus skolinimasis lemia dar vienos naujos tendencijos atsiradimą – apie 30 procentų naujo būsto pirkėjų Vilniuje įsigyja jį nuomai kaip altarnatyvų investavimo ir pajamų šaltinį.

Vaizdo įraše – išsamus R. Dargio komentaras.
 

 

 


 • Namai - 2015 08 14

  30 dienų ir naujų namų raktai – Jūsų rankose

  30 dienų ir naujų namų raktai – Jūsų rankose

  Po ilgų ieškojimų pagaliau radote savo svajonių būstą, sukirtote rankomis su jo pardavėju ir jau nekantraujate, kada naujųjų namų raktai atsidurs jūsų rankose. Liko vienintelis neišspręstas klausimas – būsto paskola. Pateikiame jums trumpą atmintinę apie tai, kaip atrodo kelias nuo sprendimo pirkti būstą iki naujųjų namų raktų.

  Daugiau

 • Namai - 2016 09 20

   Eksperto patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis būstą

  Eksperto patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis būstą

  Planuojate įsigyti nuosavą būstą? Išsirinkti tą vienintelį, kurį galėsite pavadinti tikrais namais, gali būti sunku. Ypač kai norisi, kad brangus ir reikšmingas pirkinys džiugintų ne tik trumpą laiką. Jei norite išsirinkti ir įsigyti vertingą būstą, nekilnojamojo turto bendrovės „Eika“ plėtros direktorius Martynas Žibūda siūlo atkreipti dėmesį į šiuos septynis svarbius aspektus.

  Daugiau

 • Verslui - 2017 02 07

  D. Trumpas ir globalizacija. Kuris kurį?

  D. Trumpas ir globalizacija. Kuris kurį?

  Realiausia 2017 metų perspektyva – ilgai užsitęsusi lėta ir prieštaringa ekonomikos plėtra pasaulyje. Lietuvos ekonomika šiemet turėtų augti sparčiau negu praėjusiais metais, o šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) turėtų padidėti 2,5 proc. Tai susiję su didesnėmis investicijomis ir spartesniu eksporto augimu.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.