Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2021 07 08

Tiksinti bomba – užliejimai butuose vyksta keliasdešimt kartų kasdien

Tiksinti bomba – užliejimai butuose vyksta keliasdešimt kartų kasdien © CDC, Unsplash

Užliejimai yra viena iš nemaloniausių ir netikėčiausių nelaimių, kuri gali nutikti būstui. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, nuo šių metų pradžios klientų pranešimų apie užliejimus fiksuota vidutiniškai po 32 atvejus kasdien. Net pusė – 2 iš 4 – fiksuojami butuose. Visgi dėl šios nelaimės kenčia ir privatūs namai, kotedžai, sodybos.

Maksimaliai pasirūpinkite būsto saugumu

Ši nelaimė ypač pavojinga vasaros laikotarpiu – žmonės atostogauja ir dažniau iš namų išvyksta ilgesniam laikui, taigi auga tikimybė į užliejimą sureaguoti pavėluotai. Ekspertai teigia, kad kuo vėliau pamatysite žalą, tuo galimai bus didesni nuostoliai jūsų asmeniniam turtui. „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis pabrėžia, ką svarbu žinoti.

„Visų pirma, laikas užliejimo atveju yra didžiausias priešas. Kuo ilgiau nepastebėsite tekančio vandens, tuo didesni nuostoliai bus jums ir jūsų kaimynams. Todėl iškart norisi pabrėžti, kad prieš išvykstant iš namų svarbu patikrinti vandens čiaupus, o dar geriau – užsukti karšto bei šalto vandens įvadus į būstą. Taip pat išjunkite elektros prietaisus ir rozečių, nes jie gali būti nepataisomai sugadinti, jei visgi nelaimė įvyktų pas kaimynus“, – patarimais dalinasi Artūras Juodeikis.

Nuostoliai per penkis mėnesius viršija 2 milijonus eurų

Nelaimingų nutikimų skaičiai, susiję su užliejimais, yra išties dideli ir atnešantys nemažus nuostolius.

„Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užliejimų žalos „Lietuvos draudimo“ skaičiavimais žmonėms kainavo daugiau nei 2,3 milijonus eurų. Vidutinė užpylimų žala siekia 612 eurų sumą, tačiau būna tokių atvejų, kai patiriamos žalos kainuoja nuo 10 iki 22 tūkst. eurų“, – teigia Artūras Juodeikis.

Anot draudikų eksperto, per tą šį laikotarpį užliejimų nuostoliai jau buvo padengti 3,7 tūkst. klientų.

„Iš jų – beveik 2 tūkst. žmonių gyvena butuose. Fiksuojame, kad didžiausias užliejimų procentas yra senos statybos, prieš 45 metus ir daugiau, pastatytuose daugiabučiuose. Galiu palyginti, kad daugiabučių gyventojai, kurie gyvena 2000-aisiais ir po šių metų statytuose daugiabučiuose, su tokiomis nelaimėmis susiduria kone perpus kartų rečiau“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Nukenčia ne tik sienos bei lubos

Ekspertas skaičiuoja, kad nors naujų daugiabučių gyventojai su užliejimais susiduria rečiau, jie žmonėms kainuoja brangiau.

„Žvelgiant į objektus, kurie nėra senesni nei  20 metų – nuostolių vidurkis siekia 866 eurus. Senesnės statybos namuose vieno užliejimo vidutinė žalos suma yra perpus mažesnė. Tai susiję ne tik su lubų,  sienų, grindų apdailos būkle, bet ir tai, jog nukenčia kitas turtas – baldai, paveikslai, namų elektronika, kuri galbūt yra naujesnė ir vertingesnė.

„Nepaisant to, namas yra naujos ar senos statybos, jei užliejimas įvyksta viršutiniame daugiabučio aukšte, vanduo gali prasiskverbti net per kelis aukštus. Tokiu atveju nelaimės kaltininkams tenka rūpintis ne tik savo buto remontu, bet ir atlyginti kaimynų patirtus nuostolius.  Svarbu žinoti, kad draudimas kaimynų patirtą žalą atlygina tik turint civilinės atsakomybės draudimą“, – pasakoja Artūras Juodeikis.

Anot eksperto, taip pat svarbu paminėti, kad nuosavuose namuose ar kotedžuose vidutinė žalos suma yra didesnė nei kad tenka mokėti butų savininkams.

„Nuosavų namų ar kotedžų savininkams po užliejimo paprastai tenka sumokėti 27 proc. daugiau nei butų savininkams. Taip yra dėl to, kad rinkdamiesi būsto draudimą žmonės galvoja apie lubas, sienas, grindis, tačiau dažnai didesnė patirta žalos suma būna būtent dėl kompiuterių, elektronikos prietaisų sugadinimo“, – sako draudikų ekspertas.

Svarbi nuolatinė priežiūra

Kaip teigia „Lietuvos draudimo“ ekspertas, kai kurie veiksmai gali padėti išvengti užliejimų rizikos.

„Anksčiau minėti veiksmai labai svarbūs – prieš išvykstant pasirūpinti elektros prietaisais bei vandens įvadais į būstą. Visgi geriausia būtų prižiūrėti santechniką nuolatos, ne tik prieš ilgesnes išvykas. Įvertinti derėtų ne tik butuose esančias vandentiekio, šildymo, nuotekų sistemas, bet ir viso namo vamzdyno būklę – kelis dešimtmečius tarnaujantys vamzdžiai gali būti susidėvėję, todėl daugiabučių gyventojams vertėtų susitarti dėl vamzdyno atnaujinimo ir priežiūros“, – sako Artūras Juodeikis.

Apdrauskite namus ir jauskitės saugiau

Pasirinkus maksimalų būsto draudimo variantą, jūsų namai – pastatas ir jo viduje esantis turtas – bus apdrausti nuo visų rizikos rūšių poveikio, t. y. ugnies, vandens, gamtinių jėgų, vagystės, stiklo dūžio bei kitų kitų staiga ir netikėtai įvykusių turto sugadinimo, sunaikinimo ar praradimo įvykių.

 


 • Namai - 2020 06 01

  Karantinu naudojasi ilgapirščiai: kaip apsaugoti savo turtą

  Karantinu naudojasi ilgapirščiai: kaip apsaugoti savo turtą

  Sėslesnis gyvenimas ir mažiau kelionių per karantiną daro įtaką gyventojų turto saugumui – ilgesniam laikui be šeimininkų priežiūros likusios sodybos dažniau tampa ilgapirščių taikiniu. Taip pat auga vidutinė žala, kurią dėl vagystės patiria būstų savininkai.

  Daugiau

 • Draudimas - 2020 05 21

  Rūpinimasis savimi ir pasiruošimas ateičiai suteikia saugumo jausmą

  Rūpinimasis savimi ir pasiruošimas ateičiai suteikia saugumo jausmą

  Daugelis žmonių vengia kalbėti apie rimtesnius susirgimus, tačiau sveikatos statistika leidžia suvokti tikrąją ligotumo padėtį Lietuvoje. Lietuvos higienos instituto duomenimis, per metus vidutiniškai kas trečiam suaugusiam šalies gyventojui nustatomos kraujotakos sistemos ligos. Vienam iš aštuonių gyventojų per metus diagnozuojamos nervų sistemos ligos, o kas dvyliktam – navikiniai susirgimai*. Kasmet vidutiniškai beveik 12 tūkst. darbingo amžiaus Lietuvos gyventojų pripažįstamas sumažėjęs darbingumas (negalia)**.

  Daugiau

 • Draudimas - 2020 05 14

  Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

  Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

  Abejonių dėl turto draudimo dažniausiai turime mažiau, nes esame įsitikinę, kad tai naudinga. Tačiau svarstydami apdrausti gyvybę, dvejojame, nes esame linkę tikėti, kad mums nieko blogo neatsitiks. Deja, nė vienas nesame apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir kitų nenumatytų gyvenimo aplinkybių. Tačiau galime iš anksto pasirūpinti savo šeimos finansiniu saugumu ir būti užtikrinti dėl jų ateities.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.