Switch to mobile version. Į viršų

Pensija - 2016 09 27
pensija | savarankiškas kaupimas pensijai

Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

Dažnam atrodo, kad pensinis amžius ateis negreit, o likę keliolika ar net kelios dešimtys metų yra labai tolimas laikas ir kad dar nėra svarbaus reikalo rūpintis pensija. Tačiau pradėti kaupti pinigus pensijų fonduose niekada nebūna pernelyg anksti. Netgi priešingai – kuo anksčiau pradėsite kaupti senatvei, tuo labiau užtikrintai galėsite jaustis jos sulaukę.

 

Žinoma, kad vien valstybės mokamos pensijos dydis paprastai nepakankamas oriai senatvei, todėl, supratęs pensijos kaupimo svarbą ir nusprendęs papildomai kaupti, dažnas susiduria su klausimu, kaip pasirinkti šias paslaugas siūlančią bendrovę.

Renkantis pensijų fondą nepagailėkite laiko pasidomėti. Atminkite, kad pensijų kaupimo bendrovė, kuriai patikėsite senatvei skirtus savo pinigus, turės juos tinkamai investuoti ir išmintingai su jais elgtis ne vieną dešimtmetį. 

Todėl ne tik išbandykite pensijų skaičiuoklę, bet ir pasidomėkite kaupimo būdais, kokios yra pensijų pakopos, taip pat sužinokite:
• kas valdo pensijų fondus
• kaip fondų valdymą vertina nepriklausomi ekspertai
• kokia yra fondo investicijų grąža penkerių, dešimties metų perspektyvoje

Pensijų fondų valdymą vertina investicijų ekspertai

Vertinant pensijų fondus, atsižvelgiama į įvairius rodiklius. Tarptautiniai nepriklausomi ekspertai analizuoja:
• fondų investavimo procesą
• portfelio sudėtį
• investavimo rezultatus
• įmonės ilgalaikį požiūrį, tvarumą
• informaciją apie veiklą
• patarimus klientams ir jų švietimą
• kitus fondo valdymo aspektus

SEB grupės bendrovės „SEB investicijų valdymas“ pensijų fondai tarptautinių nepriklausomų ekspertų ne kartą įvertinti kaip vieni geriausių Europoje. 2015 metais šios bendrovės valdomas antros pakopos pensijų fondas „SEB pensija 2“ buvo išrinktas tarp penkių geriausių fondų Vidurio ir Rytų Europoje. Šiuos rinkimus kiekvienais metais organizuoja didžiausias Europoje specializuotas leidinys apie investicijas ir pensijų fondus „Investment & Pensions Europe“.

„Aukštą įvertinimą lemia mūsų profesionalumas, išsamus konsultavimas ir kokybiškas aptarnavimas. Siekiame būti geriausi rinkoje, bendradarbiaujame su tarptautinėmis komandomis SEB grupėje ir nuolat tobuliname investavimo procesus“,  – sako bendrovės „SEB investicijų valdymas“ direktorius Virgilijus Mirkės.

Jis priduria, kad svarbi ir pensijų fondų valdytojų kompetencija, nes pensijų fondus valdo žmonės: „Visi „SEB investicijų valdymo“ fondų valdytojai turi CFA (angl. Certified Financial Analyst) sertifikatus, kuriuos yra gavę nedaugelis specialistų Lietuvoje. Tai yra aukščiausios kompetencijos liudijimas“.

Svarbi informacija

Antros pakopos pensijų fondus valdo UAB „SEB investicijų valdymas“. Kaupdami lėšas pensijų fonde, Jūs prisiimate investicijų grąžos riziką. Valdymo įmonė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Jūs esate atsakingi už priimtus sprendimus dėl investicijų, todėl, prieš juos priimdami, turėtumėte susipažinti su išsamia informacija, pasirinkto pensijų fondo investicijų strategija, fondo taisyklėmis ir taikomais mokesčiais. Antros pakopos pensijų kaupimo sistemos dalyviams, sudariusiems pensijų kaupimo sutartis, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija proporcingai mažinama Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyta tvarka.

Atkreipiame dėmesį, kad sudaryta antros pakopos pensijų kaupimo sutartis negali būti nutraukta, išskyrus atvejį, jei ši sutartis sudaryta pirmą kartą, todėl dalyvis turi teisę ją vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo sudarymo datos, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei.

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija, kuri negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas kaupti lėšas čia minimuose pensijų fonduose.


 • Pensija - 2015 02 17

  Planuojant senatvės pajamas svarbu suvokti savarankiško kaupimo svarbą

  Planuojant senatvės pajamas svarbu suvokti savarankiško kaupimo svarbą

  Kiekvienas gyvenimo rudenį matome skirtingai – marios laiko mėgstamiems pomėgiams ir saviraiškai, galimybė keliaujant pažinti savo kraštą, svečias šalis, gyvenimas užmiesčio sodyboje, aktyvus dalyvavimas bendruomenėse, smagus laikas su anūkais ir pan. Kad ir kokie planai laukia, juos įgyvendinti prireiks tam tikrų finansinių išteklių.

  Daugiau

 • Pensija - 2015 08 28

  Keturi klausimai apie pensiją, kuriuos būtina užduoti sau

  Keturi klausimai apie pensiją, kuriuos būtina užduoti sau

  Ar kada nors bandėte apskaičiuoti, kokios pensijos Jums pakaktų norint senatvę praleisti oriai? Būkite atviri sau – kokią sumą norėtumėte gauti kiekvieną mėnesį, jeigu į pensiją išeitumėte šiandien? Jeigu gana konkrečiai galite atsakyti į šį klausimą, tai jau žingsnis į priekį. Tai Jūsų tikslas, belieka sužinoti, kaip jį pasieksite.

  Daugiau

 • Pensija - 2016 07 27

  Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Vasarą Vilniaus senamiestyje ar Neringoje tradiciškai sutinkame daugiau iš Vokietijos ar kitų Vakarų šalių atvykusių vyresnio amžiaus turistų. Matydami besišypsančius senjorus iš užsienio, neretai pagalvojame, kad jeigu ir egzistuoja idealus gyvenimo saulėlydis, jis turėtų atrodyti maždaug panašiai.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.