Switch to mobile version. Į viršų

Pensija - 2017 03 15
asmeniniai finansai | pensija | Pensijų fondai | Skaičiuoklė

Norite sočios senatvės? Atlikite namų darbus dabar

Norite sočios senatvės? Atlikite namų darbus dabar

„Jei norite nesigailėti ateityje, atlikite namų darbus“, – ragina ne tik mokytojai mokyklose, bet ir finansų specialistai. Nors galvoti apie senatvę ir būsimą pensiją, kai tau apie trisdešimt, atrodo, dar anksti, ekspertai perspėja, kad toks amžius – pats tinkamiausias laikas pasirūpinti savo finansine gerove senatvėje.

Kaupkite ateičiai nuo pirmų darbo dienų

Jei tikitės sočios pensijos ir oraus gyvenimo sulaukę senatvės, nelaukite kol ji priartės. Kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo finansine gerove, tuo bus lengviau tai įgyvendinti. Planuokite savo pensiją nedelsdami.

34-erių kaunietis Tomas įsitikinęs, kad jo apdairumas pasiteisins. Kaupti pinigus senatvei atsakingas vyras pradėjo prieš kelerius metus, tik įsidarbinęs rinkodaros vadybininku. Jaunas vyras planuoti savo būsimus finansus pirmiausia pradėjo pasirinkęs kaupti lėšas antros pakopos pensijų fonduose. Tomo pasirinktame pensijų fonde kaupiami ne tik 2 proc.  sumokėtų „Sodros“ mokesčių, bet ir kas mėnesį pervedami 2 proc. jo darbo užmokesčio ir papildomai skiriami 2 proc. šalies vidutinio atlyginimo iš valstybės biudžeto.

Įvertinti savo finansinę padėtį ir apskaičiuoti, kokios pensijos galima tikėtis ateityje pasirinkus skirtingus lėšų taupymo būdus, nėra sudėtinga. Tą padaryti padeda įvairios priemonės. Tomas sprendimą kaupti senatvei pensijų fonde priėmė pensijų skaičiuokle apskaičiavęs, kokios pensijos gali tikėtis sulaukęs senatvės. Kaunietis neslepia, kad rezultatais nusivylė, todėl ir nusprendė imtis veiksmų. Visai neseniai Tomas apsisprendė papildomai kaupti senatvės pensijai III pakopos pensijų fonduose. Vyras neabejoja, kad tai jam padės ateityje išlaikyti pageidautiną gyvenimo kokybę ir standartus.

„Šiuo metu per mėnesį uždirbu šiek tiek daugiau negu 700 eurų. Naudodamasis pensijų skaičiuokle, apskaičiavau, kokios pensijos galėčiau tikėtis sulaukęs senatvės. Rezultatai kelia nerimą: jei senatvei nekaupsiu, prognozuojama pensija bus tik šiek tiek didesnė negu 350 eurų, kaupiant lėšas tik antroje pensijų kaupimo pakopoje mano gaunama pensijų išmoka bus apie 70 proc. buvusių pajamų.
Nemanau, kad tokia pensija man užtikrintų patogią senatvę – reikėtų prašyti artimųjų pagalbos arba bandyti dirbti ilgiau. Nenoriu būti našta savo artimiesiems, todėl siekiu pats užsitikrinti finansinę nepriklausomybę jau dabar. Noriu patogiai gyventi ne tik tol, kol esu jaunas,  bet ir ateityje, sulaukęs senatvės. Aš labai mėgstu keliauti, todėl ir sulaukęs pensijos nenorėčiau atsisakyti to, kas man teikia didelį džiaugsmą“, – kalbėjo pašnekovas. 

Pasak bendrovės „SEB gyvybės draudimas“ generalinės direktorės Sonatos Gutauskaitės-Bubnelienės, Tomo sprendimas kaupti senatvei jau dabar yra geras pavyzdys visiems, kurie rūpinasi savo finansine ateitimi.

„Finansų ekspertai yra apskaičiavę: kad žmogus senatvę sutiktų be finansinių rūpesčių, jis kas mėnesį turėtų gauti tokią pensijos išmoką, kuri sudarytų bent 80 proc. buvusio atlyginimo. Kad būsima pensija atitiktų šiuos lūkesčius, Tomas priėmė gerą sprendimą kaupti pinigus II pakopos pensijų fonde. Norint patenkinti tokius lūkesčius, papildomai kas mėnesį reikėtų atsidėti po 30 eurų“, – sakė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Valstybės mokamos pensijos nepakaks

Tokias pat pajamas gaunanti Tomo bendraamžė Justina taip pat jaučia didelę aistrą kelionėms. Be to, jauna moteris mėgsta pasididžiuodama sakyti, kad gyvena šia diena. Todėl uostamiestyje gyvenanti jauna moteris didelę dalį savo atlyginimo išleidžia malonumams – kelionėms, pramogoms ir naujiems pirkiniams. Paklausta, ar galvoja apie senatvę ir pensiją, klaipėdietė purto galvą: „O kam apie tai galvoti? Juk pensija dar labai toli“. 

Justina viliasi, kad senatvėje ja pasirūpins valstybė, o gaunamos valstybinės pensijos jai turėtų pakakti saugiai ir patogiai senatvei. Apsvarsčiusi, kokio dydžio pensija jai garantuotų senatvę be finansinių rūpesčių, Justina neslėpė, kad norėtų tokios pensijos, kuri sudarytų 90 proc. jos dabartinio atlyginimo.

Bendrovės „SEB gyvybės draudimas“ generalinė direktorė pastebi, kad kasmet skaičius žmonių, tikinčių, kad valstybė jais pasirūpins senatvėje, mažėja. Taikant SEB banko trečius metus iš eilės apskaičiuojamą Lietuvos gyventojų pasirengimo pensijai rodiklį, apskaičiuota, kad net 80 proc. Lietuvos gyventojų netiki, jog valstybė garantuos pakankamą senatvės pensiją. 

„Per metus pagerėjo gyventojų elgsena ruošiantis pensijai – daugiau jų ėmė taupyti, tačiau sumenko žinios apie pensijų sistemą. Pusė gyventojų tiki, kad tik jie patys gali pasirūpinti savo pajamomis senatvėje. Visgi net 75 proc. Lietuvos gyventojų netikrino savo būsimos pensijos prognozės“, – dėstė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Bendrovės atstovė apgailestavo, kad  Justinos lūkesčiai neatitinka tikrovės. Finansų ekspertai yra apskaičiavę, kad papildomai senatvei nekaupiančių dabartinių trisdešimtmečių valstybinė pensija sudarys tik šiek tiek daugiau negu 50 proc. dabartinio atlyginimo. 

„Norėdama užsitikrinti saugią ir sočią senatvę Justina turėtų atsakingai įvertinti savo finansines galimybes ir imtis papildomų priemonių, kad užsitikrintų pageidaujamą pensiją. Kuo ilgiau Justina dels atidėti sprendimą papildomai kaupti senatvei, tuo daugiau pinigų jai teks atidėti kiekvieną mėnesį, kad galėtų sulaukti lūkesčius atitinkančios pensijos“, – patarė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.


 • Pensija - 2016 07 27

  Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Vasarą Vilniaus senamiestyje ar Neringoje tradiciškai sutinkame daugiau iš Vokietijos ar kitų Vakarų šalių atvykusių vyresnio amžiaus turistų. Matydami besišypsančius senjorus iš užsienio, neretai pagalvojame, kad jeigu ir egzistuoja idealus gyvenimo saulėlydis, jis turėtų atrodyti maždaug panašiai.

  Daugiau

 • Pensija - 2016 05 24

  „Kai užaugsiu, būsiu pensininkas...“: svajonės ir tikrovė

  „Kai užaugsiu, būsiu pensininkas...“: svajonės ir tikrovė

  „Kai išeisiu į pensiją, keliausiu po pasaulį, ilsėsiuosi šiltuosiuose kraštuose, skaitysiu geriausias knygas, nepraleisiu nė vieno gero spektaklio“, – turbūt taip neretai svajoja ir save guodžia į darbus įklimpę paties įvairiausio am​žiaus darbuotojai.

  Daugiau

 • Pensija - 2016 09 27

  Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

  Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

  Dažnam atrodo, kad pensinis amžius ateis negreit, o likę keliolika ar net kelios dešimtys metų yra labai tolimas laikas ir kad dar nėra svarbaus reikalo rūpintis pensija. Tačiau pradėti kaupti pinigus pensijų fonduose niekada nebūna pernelyg anksti. Netgi priešingai – kuo anksčiau pradėsite kaupti senatvei, tuo labiau užtikrintai galėsite jaustis jos sulaukę.  

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.