Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 06 05
Draudimas | Mokėjimo kortelė | kelionės

Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

Vasara – atostogų metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais: dar nepažintos šalys, neišragauti valgiai, suvenyrų paieškos... O realybė – kiek kitokia: valiutos keityklos paieškos, eilės joje ir pagrindinis klausimas – kiek pinigų ir kokia valiuta pasiimti, kad būtų ne per mažai, bet ir ne per daug. Per atostogas neplanuotų rūpesčių norisi kuo mažiau. Kaip to išvengti?

Paprasčiausiai žvilgtelėkite į lagaminą ir įsitikinkite, kad įsidėjote savo kredito kortelę. Ja galėsite atsiskaityti daugelyje pasaulio kampelių, o valiutų keityklas aplenkti net nežvilgtelėdami. Prireikus šia kortele galite atsiskaityti ir neturėdami savų pinigų, mat kortelės sąskaitoje yra nustatytas pinigų limitas, kurį galite pasiskolinti iš banko.

Daugiafunkcinė kortelė

Patogus atsiskaitymas – ne vienintelis kredito kortelės privalumas. Ji pravers ir tada, kai norėsite užsisakyti viešbučio kambarį ar išsinuomoti automobilį. Tai paslaugos, kurias užsisakant paprastai reikalaujama užstato.

Prieš kelionę būtina žinoti, kad jūsų kredito kortelė turi būti aktyvinta – tik tuomet galios kelionės draudimas ir galėsite būti ramūs keliaudami daugelyje pasaulio šalių.

Skaitykite apie daugiau patarimų, kaip keliauti be rūpesčių

Viena kortelė – saugi šeima

Kredito kortelių turėtojai apdraudžiami ir kelionės užsienyje draudimuDraudimo sąlygos priklauso nuo kredito kortelės rūšies, tačiau kredito kortelių turėtojams, kurie yra apdraudžiami kelionės užsienyje draudimu, galioja taisyklė – ne tik pats kredito kortelės turėtojas, bet ir kartu su juo keliaujantys šeimos nariai yra apdraudžiami kelionės užsienyje draudimu. Ar visiems Jūsų šeimos nariams galioja draudimas, galite pasitikrinti perskaitę kelionių draudimo taisyklėse.

Dažniausiai naudojamų SEB  banko „Mastercard Standard“ „Visa Classic“, „Mano Visa“ kortelių turėtojai nuo nelaimingų atsitikimų vieniems metams yra apdrausti 15 tūkst. eurų. Jiems kompensuojamos iki 40 tūkst. eurų siekiančios medicininės, sergančiojo vežimo ar reabilitacijos išlaidos. Vienas svarbesnių išskirtinumų – civilinės atsakomybės draudimas (turtinė ir neturtinė žala), siekiantis 50 tūkst. eurų.

Dar daugiau, kelionės užsienyje draudimas „Visa Gold“ ir „Visa platinum“ kredito kortelių turėtojams garantuoja pagalbą ir kompensacijas dėl vėluojančio bagažo, pamestų lagaminų ar net atidėto skrydžio, jiems taip pat taikomos didesnės draudimo sumos ir limitai.

Jei kelionėje nutinka nelaimė:

 • Prieš keliaujant naudinga susipažinti su pagrindinėmis kelionės draudimo užsienyje sąlygomis, kad nutikus nelaimei žinotumėte, kur kreiptis ir ką daryti. Daugiau apie pagrindines kelionės draudimo užsienyje sąlygas.
 • Rekomenduojame iš anksto savo mobiliajame telefone įsirašyti draudimo bendrovės „ERGO Insurance SE“ kontaktus ir kreiptis jais atsitikus draudžiamajam įvykiui:
  Tel. 1887
  Skambinant iš užsienio - tel. +370 5 2683 222
  E. paštas
  Asistavimo partneris „Euro-Center Prague“: tik medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimo atveju
  Tel. +420 221 860 622
  E. paštas
 • Patyrus nedidelių finansinių nuostolių ar į gydymo įstaigą kreipiantis dėl nedidelių sužalojimų, klientas pats turėtų padengti išlaidas, kurios, pateikus mokėjimo dokumentus bus kompensuojamos.
 • Patyrus didesnių finansinių nuostolių ar į gydymo įstaigą kreipiantis dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš karto reikėtų kreiptis į draudimo bendrovę. Jos atstovai, kartu su kompetentingais konsultantais bei medikais, aptars finansines gydymo išlaidas, patars, kaip kuo greičiau atgauti pamestus lagaminus. Kur kreiptis, kai kelionėje nutinka draudžiamasis įvykis.

 • Kasdieniai finansai - 2019 07 03

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  Dažnas iš mūsų prieš vasarą planuoja kelionės užsienyje detales: užsako viešbučio kambarius, pasirūpina transportu, sudaro lankytinų vietų sąrašą... Ar tikrai nieko nepamiršote? Finansų ekspertai vienbalsiai tvirtina, kad atostogų užsienyje metu turėtume labiau rūpintis savo pinigais: saugoti mokėjimo korteles bei grynuosius pinigus, atidžiau rinktis ne tik bankomatus, bet ir valiutų keityklas.

  Daugiau

 • Draudimas - 2016 11 22

  Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

  Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

  Artėjant žiemos atostogų metui, žmonių mintyse braižomos naujos kelionių kryptys. Nesvarbu, ar planuojate lėkti į kalnus slidinėti, ar skristi į šiltus kraštus, teks pasirūpinti kelionės užsienyje draudimu. Ar žinojote, kad vienas paprasčiausių būdų jį turėti – įsigyti kredito kortelę?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 08 25

  Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei?

  Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei?

  Kruopščiai suplanuotas vasaros atostogas svetur gali visiškai sugadinti nenumatyti įvykiai, pavyzdžiui, įgelti širšuolas, didžiausia Europoje vapsva,  ar nudeginti medūza. Pasak draudikų, vabzdžių įkandimai ir prisilietimas prie nuodingų augalų yra viena dažniausia kelionių metu pasitaikančių alerginės reakcijos priežasčių. Vieniems keliautojams šie įvykiai gali sukelti tik lengvą patinimą ar įkyrų niežulį, kitiems – baigtis anafilaksiniu šoku ir reanimacija.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.