Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Taupymas ir investavimas

 
 • Mitai apie investicinius fondus

  Mitai apie investicinius fondus

  Kiekvienas nors kiek išmanantis ekonomiką žino – laikui bėgant pinigų vertė krenta. Tad jeigu dabar už 50 eurų galite su antrąja puse apsilankyti koncerte, tikėtina, kad  ateityje už tokią pat sumą galėsite įpirkti tik vieną bilietą. Ką daryti, kad pinigai nenuvertėtų? Atsakymas – protingai juos investuoti.

  Daugiau

 • Taupymo taisyklė 50-30-20: ką reiškia šie skaičiai?

  Taupymo taisyklė 50-30-20: ką reiškia šie skaičiai?

  Kiekvienas turime savo taupymo įpročių: vieni griežtai kas mėnesį atsideda 10 proc. pajamų, kiti santaupoms skiria tai, kas lieka mėnesio pabaigoje po visų išlaidų. Nors stebuklingą planą, kaip efektyviai valdyti asmeninius finansus, surasti būtų sunku, SEB banko paslaugų įmonių darbuotojams vadovė Sigita Strockytė-Varnė kviečia susipažinti su taupyti skirta 50-30-20 taisykle, apie kurią pirmieji išgirdo SEB instagramo paskyros instagram.com/seb.lietuvoje sekėjai.

  Daugiau

 • Ar Rusijos centrinis bankas keičia pinigų politikos kryptį?

  Ar Rusijos centrinis bankas keičia pinigų politikos kryptį?

  Metų pradžioje Rusijos centrinio banko vadovė E. Niabullina turėjo kuo džiaugtis. Jos vadovaujamai institucijai bent laikinai pavyko pažaboti infliaciją (kainų augimo tempas nukrito 1,5 procentinio punkto žemiau tikslinio 4 proc. lygio). Gerėjant kreditavimo sąlygoms, lengviau atsikvėpė vietos verslas. Bazinė palūkanų norma, dar 2015 m. pradžioje siekusi 17 proc., per penkiolika kartų sumažinta iki 7,25 procento.

  Daugiau

 • Finansų rinkose – prekybos karo nuojautos

  Finansų rinkose – prekybos karo nuojautos

  Nors akcijų indeksai šių metų vasarį smuktelėjo ir pastaruoju metu neįgauna aiškios krypties, jau vien tai, kad jie yra arti visų laikų aukštumų, rodo, jog investuotojai dėl ateities iš esmės yra nusiteikę pozityviai. „Bloomberg“ duomenimis, pasauliniu mastu šiemet tikimasi biržose kotiruojamų bendrovių pelnų augimo 14 proc., kitais metais – dar 10 procentų.

  Daugiau

 • Į žaidimą panašų taupymo būdą atradusi moteris sukaupė beveik 1400 eurų

  Į žaidimą panašų taupymo būdą atradusi moteris sukaupė beveik 1400 eurų

  Esama įvairių taupymo receptų, tačiau ar žinote, kaip per metus galima sukaupti beveik 1400 eurų? SEB banko finansų ekspertų pasiūlytu taupymo planu pasinaudojusi SEB banko klientė Simona dalinasi savo įspūdžiais.

  Daugiau

 • 5 patarimai, kaip metus pabaigti turtingesniais

  5 patarimai, kaip metus pabaigti turtingesniais

  Pinigų niekada nebūna gana – augant pajamoms, didėja ir norai bei išlaidos. Pinigų tvarkymas atrodo lyg aukštoji matematika arba turtingųjų privilegija. Vis dėlto tai nėra taip sudėtinga ir neprieinama, kaip atrodo.  Čia pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie padės išleisti mažiau ir atidėti pinigų ateičiai.

  Daugiau

 • Bitkoinai – fenomenas ar gudrūs spąstai?

  Bitkoinai – fenomenas ar gudrūs spąstai?

  Aukso klodai ar virtuali karštinė? Bitkoinai – elektroninis atsiskaitymo vienetas, gaunamas už savo kompiuterio resursų paskolinimą. Jais jau netgi galima atsiskaityti už pirkinius, o už bitkoinus Vilniuje galima atsiskaityti už taksi paslaugas, viešbutį ar net advokato paslaugas. SEB vyriausiasis ekonomistas Tadas Povilauskas pateikia savo įžvalgas apie beveik miražą primenantį finansų rinkų kūrinį – bitkoinus. Kas tai yra, iš kur atsiranda bitkoinai? O galbūt jie išstums iš žaidimo didžiuosius pasaulio bankus ir pradės revoliuciją finansų rinkoje?

  Daugiau

 • Kaip neišleisti juodai dienai numatytų atsargų per saulėtas atostogas?

  Kaip neišleisti juodai dienai numatytų atsargų per saulėtas atostogas?

  Kai kalbame apie santaupas, daugelis žmonių sako taupą, „kad būtų pinigų dėl visa ko“. Tokiu būdu tarsi į vieną krūvą suplaka ir pinigus, reikalingus susidoroti su galimais, bet neplanuotais nemalonumais, ir pinigus, kurių gali prireikti iš anksto nesuplanuotiems, bet maloniems pirkiniams - tarkime, kokiai viliojančiai pramogai ar pirkiniui per atostogas ar net pačiai atostogų kelionei, jei galimybė pakeliauti atsirado paskutinę minutę. Susidūrę su galimybe įsigyti tą malonų, bet neplanuotą pirkinį, žmonės elgiasi dvejopai: vieni nė nesusimąstę leidžia turimas santaupas, kiti pradeda dvejoti – o kas, jeigu už kampo tūno juoda diena?

  Daugiau

 • Netolima ateitis: jūsų finansų patarėjas – robotas

  Netolima ateitis: jūsų finansų patarėjas – robotas

  Gyvename pasaulyje, kuriame naujos technologijos sparčiai keičia įmones, pramonę, šalis ir miestus. Technologinės pažangos amžiuje, kuris vadinamas skaitmeniniu (angl. the Digital Age), atsiranda vis daugiau naujų galimybių ir vartotojams, ir gamybininkams, ir paslaugų teikėjams.  

  Daugiau

 • Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Patarimų, kaip išleisti mažiau, reikėtų klausti tų žmonių, kurie iš tikrųjų moka tai daryti. Paslaptis ta, kad tie patarimai – labai paprasti. Tačiau, kad iš tikrųjų pasisektų išleisti mažiau, tų patarimų reikia ir laikytis. Norint sutaupyti vien sudaryto taupymo plano neužteks – svarbu suprasti, kad reikės išmokti išleisti mažiau, jei nepavyksta uždirbti daugiau.

  Daugiau

 • Kuo ypatingas atsakingas investavimas?

  Kuo ypatingas atsakingas investavimas?

  Per pastaruosius kelerius metus vis daugiau pasaulio investicijų valdymo bendrovių savo veikloje pradėjo taikyti atsakingo investavimo strategijas. Pasirinkusios šią strategiją, investicijų valdymo bendrovės ieško įmonių, kurios vykdydamos savo verslą didelį dėmesį skiria socialinei, aplinkos apsaugos ir valdymo politikai. 

  Daugiau

 • Rizikos draudimo fonduose taikoma strategija

  Rizikos draudimo fonduose taikoma strategija

  Birželį vykusiame SEB banko organizuotame renginyje rizikos draudimo fondų „SEB Asset Selection“ valdytojas Mikaelas Dackforsas pristatė rizikos draudimo fonduose taikomą strategiją. Kviečiame žiūrėti renginyje skaityto pranešimo vaizdo įrašą, kuriame kiekybinio vertinimo analitikas pristato valdomos ateities sandorių strategijos ypatumus, paaiškina, kodėl investicijų portfelyje verta turėti pagal minėtą strategiją valdomų fondų.

  Daugiau

 • Referendumas D. Britanijoje, D. Trumpas, palūkanų pokyčiai: kokią įtaką tai turės finansų rinkoms?

  Referendumas D. Britanijoje, D. Trumpas, palūkanų pokyčiai: kokią įtaką tai turės finansų rinkoms?

  Birželį vykusiame SEB banko organizuotame renginyje apie investicijas, bendrovės „SEB investicijų valdymas“ Investicijų valdymo grupės vadovas Ignas Pliuškys apžvelgė pasaulio finansų rinkas ir pakomentavo požiūrį į jas.

  Daugiau

 • Neigiamos palūkanų normos – ką tai reiškia?

  Neigiamos palūkanų normos – ką tai reiškia?

  Paskutin​iu metu daugėja išsivysčiusių šalių, kurios pradeda taikyti neigiamas palūkanų normas. Apie tai vis dažniau kalbama žiniasklaidoje. Penki centriniai bankai – Europos centrinis bankas (ECB), Danijos nacionalinis bankas, Šveicarijos nacionalinis bankas, Švedijos centrinis bankas „Riksbank“ ir Japonijos centrinis bankas – taiko neigiamas palūkanų normas, mokamas komerciniams bankams už indėlius, laikomus šiuose centriniuose bankuose. 

  Daugiau

 • Kas vyksta akcijų rinkose JAV prezidento rinkimų metais?

  Kas vyksta akcijų rinkose JAV prezidento rinkimų metais?

  Pasaulyje vyksta daug investuotojų dėmesį kaustančių įvykių: smarkiai svyruoja naftos kaina, neramina Kinijos ekonomikos problemos, defliacijos baimė, silpniau auga pasaulio ekonomika, prasčiau vertinamos   įmonių pajamos. Artėjantys JAV prezidento rinkimai – tai dar vienas įvykis, galintis daryti įtaką rinkoms.

  Daugiau

 • Kada pradėti vaikus mokyti taupyti ir kokių klaidų reikėtų vengti?

  Kada pradėti vaikus mokyti taupyti ir kokių klaidų reikėtų vengti?

  Dažnai pinigų vertę suprantame tik užaugę ir pradėję savarankiškai gyventi. Tačiau tą pajusti derėtų gerokai anksčiau – dar vaikystėje. Šeimos finansų ekspertai ir edukologai tikina, kad paauglystėje vaikai jau turėtų mokėti taupyti ir sumaniai tvarkyti savo išlaidas.

  Daugiau

 • Kokią įtaką naftos kainos pokyčiai daro ekonomikai?

  Kokią įtaką naftos kainos pokyčiai daro ekonomikai?

  Vienas iš pagrindinių 2015 metų rinkos įvykių buvo iki rekordinių žemumų per 11 metų kritusi naftos kaina. Kas lemia naftos kainą ir jos svyravimus, kokią įtaką naftos kainų pasikeitimas turi ekonomikai ir akcijų rinkai? Kokios priežastys lemia dabartinę naftos kainą ir jos kritimą ir ko galime tikėtis šiais metais?

  Daugiau

 • Patarimas investuotojams: išdrįskite mąstyti netradiciškai

  Patarimas investuotojams: išdrįskite mąstyti netradiciškai

  Novatoriškai mastyti nebijančios bendrovės auga greičiau nei tos, kurios neinvestuoja į naujus produktus ar paslaugas. Technologijų pažanga nuolat auga, o per artėjančius dešimt metų naujovės ir toliau skinsis kelią į priekį. Domėjimasis naujausiomis technologijomis ir įmonėmis, kurios žengia koja kojon su inovacijomis, gali padėti ateityje gauti grąžos.

  Daugiau

 • Pokyčiai pasaulyje atveria naujas galimybes: kurių sričių laukia pelninga ateitis?

  Pokyčiai pasaulyje atveria naujas galimybes: kurių sričių laukia pelninga ateitis?

  Neabejojama, kad pasaulio demografinės tendencijos turės didelę įtaką ekonomikai, o tai lems ir įvairių investicijų riziką bei pelningumą. Neseniai pasiekęs 7 milijardų žymą pasaulio žmonių skaičius ir toliau auga ir augs. Esant ribotiems bendriems ištekliams tai turės keletą labai svarbių pasekmių.

  Daugiau

 • Kodėl Lietuvos gyventojai į pasaulio akcijų rinkų svyravimus nereaguoja?

  Kodėl Lietuvos gyventojai į pasaulio akcijų rinkų svyravimus nereaguoja?

  Pokyčiai pasaulio akcijų rinkose turėjo neigiamą įtaką Lietuvos namų ūkių finansinio turto vertei. Vis dėlto įtakos šalies gyventojų finansinei elgsenai jie dar nedaro – ir toliau daugėja antros pakopos pensijų fondų dalyvių, auga gyvybės draudimo įmokų pagal sudarytas sutartis suma, įmokos į investicinius fondus viršija išmokas. Kas lemia tokį atsparumą nepalankioms naujienoms?

  Daugiau

 • Maži dalykai – didelės išlaidos. Kaip kontroliuoti savąsias?

  Maži dalykai – didelės išlaidos. Kaip kontroliuoti savąsias?

  Beveik visi turime kokį nors įprotį, kuris tarsi juodoji skylė praryja didelę dalį mūsų pajamų. Puodelis juodos kavos pakeliui į darbą, šokoladinis batonėlis per pietų pertrauką, nedidelis pyragėlis po vakarienės – visuomet galvojame, kad tokie maži gyvenimiški malonumai užima labai nereikšmingą vietą išlaidų sąraše.

  Daugiau

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.