Switch to mobile version. Į viršų

Taupymas ir investavimas - 2017 10 05
Taupymas | Pinigai

5 patarimai, kaip metus pabaigti turtingesniais

5 patarimai, kaip metus pabaigti turtingesniais

Pinigų niekada nebūna gana – augant pajamoms, didėja ir norai bei išlaidos. Pinigų tvarkymas atrodo lyg aukštoji matematika arba turtingųjų privilegija. Vis dėlto tai nėra taip sudėtinga ir neprieinama, kaip atrodo.  Čia pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie padės išleisti mažiau ir atidėti pinigų ateičiai.

Pirmiausia, nustatykite savo finansinius tikslus

Daugelis žmonių leidžia uždirbtus pinigus, o mėnesio pabaigoje nusprendžia atidėti tai, kas liko. Dažniausiai lieka labai nedaug arba iš viso nieko nelieka. Pats arba kartu su šeima ar partneriu išsikelkite tikslą, kam norite sutaupyti – atostogoms, kelionei, o gal automobiliui. Kai turite aiškius ir priimtinus tikslus, yra daugiau galimybių juos pasiekti. Turėkite planą, kiek kiekvieną mėnesį reikia atidėti pinigų numatytam tikslui.

„Taisyklė paprasta – kai tik gaunate atlyginimą, pirmiausia pinigus atidėkite savo tikslui. Beje, patirtis ir geri atsiminimai iš kelionės – irgi turtas“, – sako SEB banko finansų ekspertai.

Sutaupyti galima nepriklausomai nuo to, kiek uždirbate

Lengviausias ir dažniausias pasiteisinimas: „Neuždirbu tiek, kad sutaupyčiau“. Metų pradžioje sudarykite periodinio taupymo sutartį, kad iš jūsų sąskaitos būtų nuolat automatiškai ir reguliariai atidedama kad ir nedidelė pinigų suma. Tai reiškia, kad ir kas bebūtų, atsidėsite tam tikrą sumą pinigų ir tik tada planuosite kasdienines išlaidas. Galiausiai metus pabaigsite turėdami santaupų, sukauptų per dvylika mėnesių, ir galėsite didžiuotis, kad mokate atidėti ateičiai.

Tvarkykite skolas

Skolinkitės atsakingai, tik tada, kai būtina, kai žinote, kad už skolintus pinigus gausite tikrai didelę naudą. Paskola turėtų padėti jums išleisti mažiau negu kiti alternatyvūs daiktų įsigijimo būdai (pvz., nuoma) arba uždirbti daugiau (pvz., įsigijus kompiuterį darbui). Taigi žiūrėkite į skolą kaip į investiciją. Skolų stenkitės atsikratyti kuo greičiau, o jei susidūrėte su neplanuotais finansiniais sunkumais, susitikite su įmonės ar banko atstovu ir aptarkite galimus sprendimo būdus.

Peržiūrėkite savo mokėjimo planus

Kabelinė televizija, mobilusis telefonas, internetas, automobilio draudimas, elektra – už šias paslaugas mokate kiekvieną mėnesį. Bent kartą per metus peržiūrėkite savo mokėjimo planus ir pasiteiraukite geresnių pasiūlymų rinkoje.

„Galbūt mokate už paslaugą, kuria jau nesinaudojate? Gal pasikeitus jūsų poreikiams mobiliojo telefono ar elektros vartojimo planas tapo nebenaudingas? Tai padės sutaupyti dalį nuolatinių išlaidų“, – pataria finansų ekspertai.

Nesižvalgykite į kaimynus

Jums nebūtina turėti visko, ką turi jie. Kaimynai turi savo finansinį planą, galbūt jie daug sunkiau dirba, daug uždirba ar paveldėjo turto. Įvertinkite savo galimybes ir, atsižvelgę į jas, susidėliokite savo poreikių, norų ir finansų planą. Tiesa, lygiavimasis į kaimynus kartais ir padeda, pavyzdžiui, jei sužinai, kad kaimynas sugeba mažiau mokėti už elektrą ar turi pigesnį internetą.

Norite paprastai sutaupyti apčiuopiamą sumą? Kaip tai padaryti sužinosite perskaitę „Infobanko“ straipsnį „Į žaidimą panašų taupymo būdą atradusi moteris sukaupė beveik 1400 eurų“.


 • Kasdieniai finansai - 2016 04 04

  Ar senoviškas taupymo būdas tinka ir jauniems?

  Ar senoviškas taupymo būdas tinka ir jauniems?

  Nors indėlių palūkanos beveik lygios nuliui, indėlių sąskaitose laikoma lėšų suma toliau didėja. Įdomu, kad sparčiai auga jaunų žmonių (18–25 m.) indėliai. Per 2015 metus SEB banke šios amžiaus grupės žmonių vidutinė vienam indėlininkui tenkanti indėlių  suma padidėjo 32 procentais.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 06 08

  Kaip sprendžiate matematikos uždavinius, taip tvarkotės ir su pinigais

  Kaip sprendžiate matematikos uždavinius, taip tvarkotės ir su pinigais

  Kai kalbama apie finansinį išprusimą, daugelis galvoja, kad kažkokiuose slaptuose vadovėliuose yra parašytos stebuklingos formulės, kurias pamatęs žmogus tampa turtingas. Iš tiesų gebėjimas spręsti gyvenimo finansinius uždavinius labai priklauso nuo gebėjimo spręsti matematikos uždavinius.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 06 09

  Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

  Penki patarimai, kaip sumaniai skolintis

  Dažnai girdime, kad skolintis pinigų šiuo metu palankus metas, tačiau skolintis, kaip ir pirkti, reikia sumaniai. Atsižvelkite į šiuos patarimus, jei didesniam pirkiniui, kelionei ar būsto remontui ketinate imti vartojimo kreditą.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.