Switch to mobile version. Į viršų

Taupymas ir investavimas - 2020 03 05
Taupymas | Pinigai

5 patarimai, kaip metus pabaigti turtingesniais

5 patarimai, kaip metus pabaigti turtingesniais

Pinigų niekada nebūna gana – augant pajamoms, didėja ir norai bei išlaidos. Pinigų tvarkymas atrodo lyg aukštoji matematika arba turtingųjų privilegija. Vis dėlto tai nėra taip sudėtinga ir neprieinama, kaip atrodo.  Čia pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie padės išleisti mažiau ir atidėti pinigų ateičiai.

Pirmiausia, nustatykite savo finansinius tikslus

Daugelis žmonių leidžia uždirbtus pinigus, o mėnesio pabaigoje nusprendžia atidėti tai, kas liko. Dažniausiai lieka labai nedaug arba iš viso nieko nelieka. Pats arba kartu su šeima ar partneriu išsikelkite tikslą, kam norite sutaupyti – atostogoms, kelionei, o gal automobiliui. Kai turite aiškius ir priimtinus tikslus, yra daugiau galimybių juos pasiekti. Turėkite planą, kiek kiekvieną mėnesį reikia atidėti pinigų numatytam tikslui.

„Taisyklė paprasta – kai tik gaunate atlyginimą, pirmiausia pinigus atidėkite savo tikslui. Beje, patirtis ir geri atsiminimai iš kelionės – irgi turtas“, – sako SEB banko finansų ekspertai.

Sutaupyti galima nepriklausomai nuo to, kiek uždirbate

Lengviausias ir dažniausias pasiteisinimas: „Neuždirbu tiek, kad sutaupyčiau“. Metų pradžioje sudarykite periodinio taupymo sutartį, kad iš jūsų sąskaitos būtų nuolat automatiškai ir reguliariai atidedama kad ir nedidelė pinigų suma. Tai reiškia, kad ir kas bebūtų, atsidėsite tam tikrą sumą pinigų ir tik tada planuosite kasdienines išlaidas. Galiausiai metus pabaigsite turėdami santaupų ir galėsite didžiuotis, kad mokate atidėti ateičiai.

Tvarkykite skolas

Skolinkitės atsakingai, tik tada, kai būtina, kai žinote, kad už skolintus pinigus gausite tikrai didelę naudą. Paskola turėtų padėti jums išleisti mažiau negu kiti alternatyvūs daiktų įsigijimo būdai (pvz., nuoma) arba uždirbti daugiau (pvz., įsigijus kompiuterį darbui). Taigi žiūrėkite į skolą kaip į investiciją. Skolų stenkitės atsikratyti kuo greičiau, o jei susidūrėte su neplanuotais finansiniais sunkumais, susitikite su įmonės ar banko atstovu ir aptarkite galimus sprendimo būdus.

Peržiūrėkite savo mokėjimo planus

Kabelinė televizija, mobilusis telefonas, internetas, automobilio draudimas, elektra – už šias paslaugas mokate kiekvieną mėnesį. Bent kartą per metus peržiūrėkite savo mokėjimo planus ir pasiteiraukite geresnių pasiūlymų rinkoje.

„Galbūt mokate už paslaugą, kuria jau nesinaudojate? Gal pasikeitus jūsų poreikiams mobiliojo telefono planas tapo nebenaudingas? Tai padės sutaupyti dalį nuolatinių išlaidų“, – pataria finansų ekspertai.

Nesižvalgykite į kaimynus

Jums nebūtina turėti visko, ką turi jie. Kaimynai turi savo finansinį planą, galbūt jie daug sunkiau dirba, daug uždirba ar paveldėjo turto. Įvertinkite savo galimybes ir, atsižvelgę į jas, susidėliokite savo poreikių, norų ir finansų planą. Tiesa, lygiavimasis į kaimynus kartais ir padeda, pavyzdžiui, jei sužinai, kad kaimynas sugeba mažiau mokėti už elektrą ar turi pigesnį internetą.

Norite paprastai sutaupyti apčiuopiamą sumą? Kaip tai padaryti sužinosite perskaitę „Infobanko“ straipsnį „Į žaidimą panašų taupymo būdą atradusi moteris sukaupė beveik 1400 eurų“.


 • Kasdieniai finansai - 2020 04 27

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  SEB banko klientai, prisijungę prie interneto banko, jau gali matyti „Swedbank“, „Citadele“ ir LHV bankų sąskaitas, turimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Į savo interneto banke matomų sąskaitų sąrašą galima įtraukti tiek kitų bankų sąskaitų, kiek tik pageidaujama, – jų skaičius nėra ribojamas, o paslauga teikiama nemokamai. Aktyvinti paslaugą ir privatūs, ir verslo klientai gali savarankiškai, prisijungę prie interneto banko.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 11 05

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Viskas, ko reikia, – telefono numeris. Patobulinus iki šiol veikusią SEB mobiliosios programėlės funkciją, pagal telefono numerį pinigus gali pervesti ar gauti bet kurio banko klientai. Tai tapo įmanoma bankams prisijungus prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su savo banko sąskaita.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 06

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Pasaulinis koronaviruso protrūkis tapo milžinišku išbandymu valstybėms, verslui ir gyventojams. Ekonomiką apimantis sąstingis daugeliui reiškia piniginius iššūkius ir nerimą dėl ateities, kuris dažnai dar labiau padidėja dėl prisiimtų finansinių įsipareigojimų: paskolų, išperkamosios nuomos ar kitų. Kaip elgtis? Ar geriau pirma naudotis turimomis santaupomis, ar jau metas suskubti susisiekti su kreditoriais ir prašyti atidėti paskolos grąžinimą, o gal ieškoti kitokių išeičių?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.