Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Verslui

 
 • Degalų kaina antrą šių metų pusmetį Lietuvos negąsdins

  Degalų kaina antrą šių metų pusmetį Lietuvos negąsdins

  „Brent“ naftos kaina birželį krito žemiau kaip 50 JAV dolerių už barelį. Tai prastos naujienos naftą išgaunančioms valstybėms, bet mes Lietuvoje dėl atpigusios naftos matome vėl sumažėjusią degalų kainą Lietuvos degalinių švieslentėse. Panašu, kad antrą metų pusmetį „Brent“ naftos kaina svyruos apie 50 JAV dolerių už barelį, todėl kainos įtaka metinei infliacijai mūsų šalyje beveik išnyks ir degalų kainos nekels didelių rūpesčių namų ūkiams ir verslui.

  Daugiau

 • Kodėl taip bijome žodžio „krizė“?

  Kodėl taip bijome žodžio „krizė“?

  Per porą dešimtmečių žodis „krizė“ tapo svarbia diskusijų tema ne tik mokslinėse konferencijose, bet ir šeimų virtuvėse. Šią vasarą ši tema niekuo nenusileidžia aptariamoms krepšinio, nekilnojamojo turto kainų ir vasaros malonumų temoms. Ekspertas cinikas pasakytų, kad kiekviena krizė yra galimybė ekonomikai žengti dar vieną žingsnį į priekį – verslas įgyvendina drastiškus sprendimus, kurių nedrįstų imtis gerovės metais, namų ūkiai sugrįžta į realybę ir pratinasi gyventi pagal pajamas.

  Daugiau

 • Penkios pasaulinės tendencijos, keičiančios mūsų įpročius ir ateitį

  Penkios pasaulinės tendencijos, keičiančios mūsų įpročius ir ateitį

  Virtuali realybė, dirbtinis intelektas, robotika sparčiai keičia įprastą gyvenimą. Norint, kad verslas sėkmingai augtų, būtina susipažinti su naujovėmis ir prie jų prisitaikyti. SEB banko organizuotame renginyje „Inovacijų laboratorija 2017“ kalbėjęs SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis  su Lietuvos verslo atstovais dalijosi savo pastebėjimais, kaip keičiasi paslaugų sritis.

  Daugiau

 • Kaip atrasti verslo modelį, kuris padėtų užauginti verslą 10 kartų?

  Kaip atrasti verslo modelį, kuris padėtų užauginti verslą 10 kartų?

  Ko reikia, kad jūsų bendrovė būtų dešimt kartų geresnė, greitesnė ir pigesnė?  SEB banko organizuotame renginyje „Inovacijų laboratorija 2017“ Lietuvos verslo atstovams atsakymą pateikė verslo strategas ir konsultantas, bestselerio „Verslo modelių generavimas“ (angl. Business model generation) autorius  Patrickas van der Pijlas.

  Daugiau

 • Lietuviška aritmetika: išleidžiame daugiau negu oficialiai uždirbame?

  Lietuviška aritmetika: išleidžiame daugiau negu oficialiai uždirbame?

  Eurostato skelbiami duomenys apie Europos Sąjungos (ES) gyventojų vidutines vartojimo išlaidas, atsižvelgiant į kainų lygį šalyje bei įtraukiant tas paslaugas, kurias apmoka valdžios sektorius, rodo, kad 2016 metais Lietuva aplenkė kaimynines valstybes (Latviją, Estija, Lenkiją) ir artėja prie Ispanijos. Joje gyventojų vidutinės vartojimo išlaidos yra dar didesnės negu Lietuvoje. Anot statistikų, vidutiniškai lietuvis galėjo įpirkti ir suvartoti 86 proc. to, ką sau galėjo leisti vidutinis ES pilietis.

  Daugiau

 • Kaip verslininkams bendrauti su žiniasklaida? Trys taisyklės

  Kaip verslininkams bendrauti su žiniasklaida? Trys taisyklės

  Tinkamai bendrauti su žiniasklaida naudinga kiekvienam verslininkui. Vienas paminėjimas naujienų portale, laikraštyje, televizijoje ar radijuje gali padidinti įmonės vardo žinomumą ir pagerinti pardavimus kur kas labiau nei mokama reklama.

  Daugiau

 • Kaip rinkimai Britanijoje gali pakeisti „Brexit“ scenarijų?

  Kaip rinkimai Britanijoje gali pakeisti „Brexit“ scenarijų?

  Jungtinės Karalystės premjerės Theresos May planas padidinti konservatorių (dar vadinamų toriais) skaičių parlamente ir taip sustiprinti savo ir partijos įtaką per išankstinius rinkimus žlugo. Jos partija užsitikrino tik 318 vietų Bendruomenių rūmuose ir turės 12 vietų mažiau negu iki šiol. Be to, tikimybei, kad T. May  ateityje liks premjerės poste, taip pat iškilo grėsmė. Antri rinkimuose liko leiboristai, vedami Jeremio Corbyno. Jie parlamente turės 262 atstovus, arba 33 daugiau negu dabar.

  Daugiau

 • Būkite atsargūs: trys sukčiavimo būdai, šluojantys įmonių milijonus

  Būkite atsargūs: trys sukčiavimo būdai, šluojantys įmonių milijonus

  Pastaruoju metu į sukčių akiratį visame pasaulyje ir Lietuvoje vis dažniau patenka įmonės, kurias atakuoja tarptautiniai finansiniai nusikaltėliai, stebinantys savo išradingumu, psichologinių žinių ir technologijų išmanymu bei kruopščiai suplanuotomis pinigų išviliojimo taktikomis.

  Daugiau

 • Kas darbdavius skatina didinti algas?

  Kas darbdavius skatina didinti algas?

  Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis pirmą ketvirtį augo sparčiausiai nuo 2008 metų. Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių pirmą ketvirtį buvo 817,6 eurai, arba 9,3 proc. didesnis negu prieš metus. Pagrindinė priežastis, kodėl auga vidutinis darbo užmokestis šalyje, yra ta pati – nedarbas mažėja, ekonominė padėtis palanki verslo plėtrai, rasti reikalingų darbuotojų sudėtinga. Baimė, kad jų nenuviliotų konkurentai ar žmonės neemigruotų, skatina didinti algas.

  Daugiau

 • Daugelyje Lietuvos regionų nedarbas nebėra problema

  Daugelyje Lietuvos regionų nedarbas nebėra problema

  Padėtis darbo rinkoje gerėja darbuotojo naudai ir daugelyje Lietuvos regionų nedarbas nebėra problema, net priešingai – augti norinčioms įmonėms darbuotojų trūksta. Statistikos departamento duomenys rodo, kad nedarbo lygis Lietuvoje pirmą 2017 metų ketvirtį buvo 8 proc., arba 0,3 proc. punkto mažesnis negu prieš metus. Prieš kelerius metus buvusią aktualiausią nedarbo temą pakeitė diskusijos dėl palyginti mažo darbo užmokesčio ir didelės emigracijos.

  Daugiau

 • Sėkmingi verslo plėtros pavyzdžiai – reti, bet įkvepiantys

  Sėkmingi verslo plėtros pavyzdžiai – reti, bet įkvepiantys

  Augti eksponentiniu, staigiu, tempu – veikiausiai kiekvieno jauno ambicijų turinčio verslininko svajonė, kurią įgyvendinus pavyktų uždirbti didelius pinigus. Lietuvoje gana daug įmonių vadovų suvokia inovacijų svarbą tolesnei verslo plėtrai ir beveik du trečdaliai visų įmonių šiais metais planuoja diegti inovacijas.

  Daugiau

 • G. Nausėda – apie svarbius klausimus, kurie turės įtakos Lietuvos ekonomikai (video)

  G. Nausėda – apie svarbius klausimus, kurie turės įtakos Lietuvos ekonomikai (video)

  „Lietuvos makroekonomikos apžvalgą“ gegužės pradžioje pristatęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šiemet turėtų augti dar sparčiau. 

  Daugiau

 • „Aprangos“ vadovas: „Jei daug sportuoji, gerai atrodai, nebūtina dėvėti brangių drabužių“

  „Aprangos“ vadovas: „Jei daug sportuoji, gerai atrodai, nebūtina dėvėti brangių drabužių“

  Diskusijoje, vykusioje po Lietuvos ir pasaulio makroekonomikos apžvalgos, kurią pristatė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Rimantas Perveneckas, APB „Apranga“ generalinis direktorius apžvelgia naujas tendencijas mados prekių rinkoje.

  Daugiau

 • Verslo lyderių atsakymai, kiek turėtų augti atlyginimai Lietuvoje

  Verslo lyderių atsakymai, kiek turėtų augti atlyginimai Lietuvoje

  Diskusijoje, vykusioje po Lietuvos ir pasaulio makroekonomikos apžvalgos, kurią pristatė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, skirtingų Lietuvos pramonės ir paslaugų sektorių atstovai pasidalino įžvalgomis apie svarbiausius iššūkius, migracijos problemą, darbuotojų lūkesčius, didėsiantį darbo užmokestį ir naujas tendencijas darbo rinkoje.

  Daugiau

 • D. Trumpa: „Lietuvišką sūrį rasite bent vienoje iš trijų Italijos kavinių“

  D. Trumpa: „Lietuvišką sūrį rasite bent vienoje iš trijų Italijos kavinių“

  Diskusijoje, vykusioje po Lietuvos ir pasaulio makroekonomikos apžvalgos, kurią pristatė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, akcinės bendrovės „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa kalba apie svarbiausius pieno pramonės iššūkius ir apie tai, kad kas trečioje kavinėje Italijoje rasime jų pagamintą sūrį.

  Daugiau

 • Lietuvos baldžiai – tarp didžiausių Švedijos koncerno tiekėjų pasaulyje

  Lietuvos baldžiai – tarp didžiausių Švedijos koncerno tiekėjų pasaulyje

  Diskusijoje, vykusioje po Lietuvos ir pasaulio makroekonomikos apžvalgos, kurią pristatė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, akcinės bendrovės „Freda“ valdybos pirmininkas Rimas Varanauskas dalijasi mintimis apie Lietuvos baldų ir medienos pramonės įtaką visam šalies eksportui bei didžiulį jos potencialą.

  Daugiau

 • NT ekspertas: „Biurų rinka stipriai kaista“

  NT ekspertas: „Biurų rinka stipriai kaista“

  Diskusijoje, vykusioje po Lietuvos ir pasaulio makroekonomikos apžvalgos, kurią pristatė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Robertas Dargis apžvelgė biurų rinkos tendencijas.

  Daugiau

 • Lietuvos miestai, kuriuose lengviausia įsidarbinti

  Lietuvos miestai, kuriuose lengviausia įsidarbinti

  Lietuvoje per praėjusius metus gyventojų sumažėjo 36 tūkstančiais, tačiau darbo jėga – dirbantys asmenys ar bedarbiai, kurie ieško darbo – per metus padidėjo 2 tūkstančiais. Nedarbas šalyje mažėjo ne tik dėl emigracijos, verslo įmonės pernai nuolat kūrė naujas darbo vietas, daugiau gyventojų vertėsi individualia veikla. Tačiau darbo jėgos augimo potencialas nesiimant papildomų priemonių beveik išnaudotas ir jau šiais metais gali pradėti mažėti.

  Daugiau

 • D. Trumpas ir globalizacija. Kuris kurį?

  D. Trumpas ir globalizacija. Kuris kurį?

  Realiausia 2017 metų perspektyva – ilgai užsitęsusi lėta ir prieštaringa ekonomikos plėtra pasaulyje. Lietuvos ekonomika šiemet turėtų augti sparčiau negu praėjusiais metais, o šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) turėtų padidėti 2,5 proc. Tai susiję su didesnėmis investicijomis ir spartesniu eksporto augimu.

  Daugiau

 • Po mažėjusiu eksportu pasislėpė nauji rekordai

  Po mažėjusiu eksportu pasislėpė nauji rekordai

  Nors prekių eksportas praėjusiais metais nebuvo svarbiausias ekonomikos augimo veiksnys, mažėję eksporto skaičiai slepia ir nemažai teigiamų pokyčių. Pavyzdžiui, lapkritį pagerinti kelių prekių eksporto rekordai: lietuviškos kilmės baldų, geležies dirbinių, žuvies, miltų ir salyklo. Iš viso šių prekių išvežta į užsienį už 229,1 mln. eurų, arba 14 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį prieš metus.

  Daugiau

 • Pagrindiniai darbai, be kurių neįmanoma e. verslo plėtra užsienyje

  Pagrindiniai darbai, be kurių neįmanoma e. verslo plėtra užsienyje

  Įvairių tyrimų duomenimis, Lietuvoje tik 30 proc. gyventojų apsiperka internetu. Augančiam e. verslui šalies rinka – per menkas kąsnis, todėl išeitis jiems – plėtra į užsienio rinkas. Vis dėlto kaip perkelti e. pardavimus?

  Daugiau

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.